Koncertų salės scenoje – virtuozų kvartetas „Mettis”

Vasario 9 dieną, antradienį, 18 valandą į Klaipėdos koncertų salę sugrįžta ambicingasis jaunosios kartos styginių kvartetas „Mettis”. Prieš porą metų kolektyvas buvo priimtas į elitinę Europos kamerinės muzikos akademiją (ECMA), praėjusiais metais jis griežė NATO viršūnių susitikime Valdovų rūmuose, debiutavo prestižiniame Vilniaus festivalyje kartu su Italijos styginių kvartetu „Quartetto di Cremona”, Lietuvos nacionalinė filharmonija išleido kvarteto autorinę kompaktinę plokštelę „Intromusica”, šiais metais „Mettis” jau griežė žymiojoje Londono Wigmore hall salėje.

Mettis KKS_foto_V_Petrikas

Styginių kvartetas „Mettis”. Vytauto Petriko nuotr.

Kvartetas susibūrė prieš penketą metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus ir Valstybinio Vilniaus kvarteto violončelininko Augustino Vasiliausko klasėje. „Mettis” nariai – Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė) – yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, aktyvūs, daug koncertuojantys muzikai, įvairių projektų dalyviai. K. Tumosa ir R. Vaitkevičius griežia Lietuvos kameriniame orkestre, B. Petrauskas ir K. Rudokas – Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre.

Kvartetas nuolat tobulinasi tarptautiniuose meistriškumo kursuose, kur pelnė ne vieną apdovanojimą: ECMA sesijose, ISA’12, ISA’14 (tarptautinė vasaros akademija Reichenau, Austrijoje), dirba su žymiais Europos kamerinės muzikos atlikėjais ir pedagogais. ISA pedagogas ir Kremonos kvarteto (Italija) narys Simone’as Gramaglia teigia, kad kolektyvas patvirtina Lietuvos, kaip šalies, išlaikiusios Europoje aukštą styginių kvarteto kultūrą, prestižą.

„Mettis” taip pat dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose: Harmos (Porto, Portugalija) kamerinės muzikos festivalyje, Europos muzikos akademijų festivalyje (EFAM) Varšuvoje (Lenkija), 49-ajame Plovdivo (Bulgarija) kamerinės muzikos festivalyje.

Programoje „Kvarteto virtuozai” skambės dainingojo Franzo Schuberto, sudėtingojo Belos Bartoko bei dramatiškojo Ludwigo van Beethoveno styginių kvartetai. Atlikdamas šiuos reikšmingus kvartetinės literatūros kūrinius ansamblis kaupia savo repertuarą, koncertinę patirtį ir rengiasi tarptautiniams konkursams. Kviečiame visus, o ypač jaunimą, pasimėgauti jų veržliu ir įkvepiančiu muzikavimu!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply