Koncertų salę užlies „Balsų orkestras”

Gruodžio 28 dieną, pirmadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salę užlies „Balsų orkestras” – tai šventiška vokalinio ansamblio „Estonian Voices” programa. Joje skambės ansamblio narių kompozicijos, estų liaudies dainų aranžuotės, kalėdinės giesmės bei populiarūs pasauliniai hitai.

Estonian_Voices_photo_Kaupo_Kikkas1

„Estonian Voices”. Kaupo Kikkas nuotr.

„Estonian Voices” yra a cappella (t. y. dainuojantis be pritarimo) vokalinis ansamblis, atliekantis džiazo, folk ir popstiliaus muziką, dažniausiai originalias kompozicijas ir liaudies muzikos aranžuotes, taip pat populiarius pasaulinius hitus. Ansamblyje dainuoja šeši atlikėjai: Mirjam Dede, Maria Väli (sopranai), Kadri Voorand (altas), Mikk Dede (tenoras), Rasmus Erismaa (baritonas), Aare Külama (bosas).

Prieš penketą metų susibūręs jaunų profesionalių atlikėjų kolektyvas jau spėjo surengti pasirodymus keliose užsienio šalyse. Šiuo metu „Estonian Voices” yra populiariausias a cappella vokalinis ansamblis Estijoje, nuolat koncertuojantis pagrindinėse Estijos koncertinėse scenose, kur yra labai gerai žinomas ir vertinamas. Šiais metais „Estonian Voices” tapo geriausio džiazo albumo nugalėtoju.

Tokie žymūs džiazo vokalo meistrai kaip vienas iš švedų vokalinės grupės „The Real Group” steigėjų Peder Karlsson ir Britt Quentin iš vokalinės grupės „M-Pact” pavadino „Estonian Voices” unikalaus skambesio vokaliniu ansambliu ne tik Estijoje, bet ir Europos, o gal net ir pasauliniu mastu.

„Estonian Voices” susibūrė ir pirmą kartą pasirodė 2010 metais „Jazzkaar” organizuotame Kalėdų džiazo festivalyje (Christmas Jazz Festival) Estijoje. Idėja suburti vokalinį ansamblį gimė Talino 2011 m. Kultūros sostinės iniciatyvinei grupei, bendradarbiaujančiai su Estonian Jazz Union ir Jazzkaar festivaliu, kurie pakvietė Britt Quentin pradėti šį darbą. Džiazo atlikėjai ir kompozitorei Kadri Voorand buvo pasiūlyta suburti ir vadovauti grupei. Dauguma ansamblio dainininkų yra buvę arba esami Estijos muzikos ir teatro akademijos studentai. Pirminė idėja buvo dirbti keletą sezonų per 2011 metus ir parengti bendrą koncertinę programą su Britt iš „M-Pact” Kalėdinio džiazo festivalio metu.

Įgyvendinus projektą grupė atliko dar daug koncertų ne tik Estijoje, bet ir Vokietijoje, Rusijoje bei Švedijoje, kur jos pasirodymai sulaukė itin aukštų įvertinimų. 2013 metų turo metu kartu su Estonian Dream Big Band ir iškiliu džiazo vokalistu Datevik Hovanesian grupė aplankė visas didžiausias Estijos koncertų sales. Tais pačiais metais viešėdami „New York Voices” koncerte Niujorke taip pat pavergė klausytojų širdis.

Ansamblis bendradarbiauja su tokiomis džiazo garsenybėmis kaip Brittas Quentinas, Datevikas Hovanesianas, JAV ansamblis „New York Voices”.

Koncerte skambės ansamblio narių Kadri Voorand ir Marijos Väli dainos bei aranžuotės, puikiai žinomos kalėdinės giesmės, paįvairintos spalvingomis improvizacijomis.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply