Koncertų salė kviečia pasimėgauti muzika

Vasaros prieangyje Klaipėdos koncertų salė pristato gegužės ir birželio repertuaro koncertus. Netrukus muzikos garsai pasklis šalia esančiame parke ir ištirps miesto šurmulyje. Kol kas jie slepiasi juodo fortepijono dėžėje ir styginių dėkluose. Tad ilgai nedelskime: išdrįskime juos atidaryti ir išleisti į laisvę! Atverkime sielas nuostabiems garsams ir pasimėgaukime muzika!

Klaipedos kamerinis

Gegužės 5 d., antradienis, 12 ir 18 val.
„Žaismingos muzikos orkestras XVI… virtuvėje!”

Publikos pageidavimu kartojama naujausia „Žaismingos muzikos orkestro” serija, kuri vyksta… virtuvėje! Linksmą programą visai šeimai parengė klaipėdiečiams puikiai pažįstamas dirigentas Mindaugas Piečaitis. Tiek jaunus, tiek ir vyresnius klausytojus koncerte džiugins muzikinės ir teatrinės improvizacijos pagal Boguslavo Martinu kūrinį „Kulinarinis šou”, kuriose netrūks kūrybinės išmonės ir netikėtumų. Aktorių Evelinos Lozdovskajos, Margaritos Intaitės, Donato Želvio ir Pranciškaus Megelinsko virtuvinėms istorijoms ir išdaigoms akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras bei gausūs publikos aplodismentai.

Gegužės 8 d., penktadienis, 18 val.
„Suomiškas peizažas”

„Suomišką peizažą” muzikos garsais tapys pianistas Erikas T. Tawaststjerna ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Skambės žymiausio šios šalies kompozitoriaus Jeano Sibelijaus kūriniai. Prieš 150 metų gimusio autoriaus kūryba turėjo didelės reikšmės suomių nacionalinio identiteto formavimuisi. Koncerte išgirsime ir garsiausią jo kūrinį – poemą „Suomija”, kuri buvo parašyta kaip protestas prieš Rusijos imperiją, bandžiusią rusifikuoti Suomiją, apriboti jos politines ir ekonomines laisves.

Gegužės 14 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Juodojo gandro skrydis”

Rygos saksofonų kvartetas ir multiinstrumentalistas Valdis Muktupavelas kviečia leistis į kelionę „Juodojo gandro skrydis”, kupiną džiugių ir liūdnokų, gerai žinomų ir egzotiškų nuotaikų.
Programos idėja glaudžiai siejasi su tarptautiniu aplinkosaugos projektu „Juodasis gandras: gyvybės skrydis”, kurio metu šiuolaikinėmis technologijomis stebima Latvijos juodųjų gandriukų kelionė į žiemojimo vietas Afrikoje. Muzikinė medžiaga buvo kuriama kaip individuali meninė refleksija apie juoduosius gandrus, jiems skrendant per įvairias šalis: Baltiją, Rytų Europą, Balkanus, Artimuosius Rytus iki Rytų Afrikos. Taip pasiekiama savita multietninė „gyvybės skrydžio” vizualizacija. Koncerte bus atlikti ir temą atitinkantys kitų šalių autorių kūriniai saksofonų kvartetui.

Gegužės 21 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Per Vokietiją į Prancūziją”

Po studijų Lietuvoje ir užsienyje iš Klaipėdos krašto kilę jaunosios kartos atlikėjai Rimvydas Savickas ir Milana Dunauskaitė toliau muzikuoja kartu ir skinasi kelią į sceną. Duetas turi sukaupęs nemažą repertuarą, kurį sudaro XIX ir XX amžių užsienio bei lietuvių kompozitorių opusai. Debiutiniame rečitalyje Klaipėdos koncertų salėje jis atliks vokišką ir prancūzišką muziką. Tad siūlome kartu su Rimvydu ir Milana leistis kelionėn „Per Vokietiją į Prancūziją”!

Gegužės 27 d., trečiadienis, 18 val.
Koncertas visai šeimai „Romantiškas vaizdelis”

Teatralizuoti pasirodymai, artistiškumas ir demokratiškas repertuaras Klaipėdos chorui „Aukuras” jau daug metų pelno dideles publikos simpatijas. Koncerte „Romantiškas vaizdelis” tuo galėsite įsitikinti. Choro vadovo ir dirigento Alfonso Vildžiūno sudarytoje programoje skambės lyriniai ir šmaikštūs, nostalgiški ir teatrališki lietuvių autorių kūriniai, suteiksiantys progos pasireikšti choro dainininkų artistiškumui. Vizualinį kontrapunktą muzikai kurs judesio meistras Aleksas Mažonas.

Gegužės 29 d., penktadienis, 18 val.
„Kontraboso fiesta”

KKO meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva pernai klausėmės įspūdingos „Smuiko fiestos”, o šiemet atėjo metas pagerbti kontrabosą. Pats didžiausias ir žemiausio registro styginis muzikos instrumentas orkestruose ar ansambliuose daugiausia naudojamas kaip bosinis pagrindas. Jis gana retai koncertuose atlieka solo partiją. Todėl ši programa skirta kontraboso kaip solinio instrumento populiarinimui, plačiausių jo techninių ir meninių galimybių atskleidimui. Su Klaipėdos kameriniu orkestru soluos mūsų šalyje ir užsienyje pripažinti šio instrumento meistrai. O „Kontraboso fiestos” programą pradės pjesė, kurios pagrindinis veikėjas yra kontraboso atlikėjas.

Birželio 4 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Pavasario aidai biržely”

Lietuvių operos primadona, išmintinga vokalo pedagogė ir dainavimo konkursų vertinimo komisijų narė Sigutė Stonytė atvyksta pradžiuginti savo vaikystės ir jaunystės miesto melomanus. Kartu su pianistu Jurgiu Karnavičiumi ir LMTA dainavimo klasės studentėmis ji pripildys ir nušvies mūsų sielas tikromis ir meniškomis interpretacijomis. „Pavasario aidai biržely” atskleis užsienio bei lietuvių autorių kūrybos grožį ir gelmę. Pasiklausykime, kaip nužydėjus obelims užgimsta ir pradeda augti vaisiai…

Birželio 12 d., penktadienis, 18 val.
„Pietietiškas temperamentas”

Nesvarbu, kad birželio oras paprastai mūsų nelepina šiluma, tačiau šio renginio metu koncertų salėje gali būti tikrai karšta. Savo pietietišką temperamentą scenoje demonstruos garsus kroatų gitaristas Zoran Dukić. Klaipėdos kameriniam orkestrui teks priimti svečio siūlomas žaidimo (angliškai „play” reiškia ir groti, ir žaisti) taisykles. Orkestras sieks neatsilikti nuo solisto nei charakteriu, nei meistriškumu. Šiam aistringam garsų ir nuotaikų šėlsmui vadovaus dirigentas Matthias Kuhn.

KKS informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply