Klaipėdos Pilies teatre – jubiliejinė premjera

Klaipėdos Pilies teatras, tik ką sugrįžęs iš gastrolių Uzbekistane,  kviečia  į jau 60-ąją teatro premjerą. Teatro meno vadovas ir režisierius Alvydas Vizgirda po paskutiniųjų lietuviškos tematikos spektaklių pagal M. Martinaičio ir Maironio poeziją šįkart vėl ėmėsi šiuolaikinės dramaturgijos.

Spektaklis „Žaislinis pistoletas“

Spektaklis „Žaislinis pistoletas“

Lapkričio 13 ir 17 d. Žvejų rūmuose įvyks gruzinų autorės Tamaros Bartaja (Tamar Bartaia) dviejų dalių romantinės istorijos „Žaislinis pistoletas” premjera. Ši pjesė – tarptautinio moderniosios dramos festivalio Jerevane (Armėnija) laureatė, pelnė Gruzijos teatrinio M. Tumanišvilio fondo apdovanojimą.

Tamara Bartaja (g. 1959 m.) – dramaturgė, scenaristė ir režisierė. Baigė Gruzijos Valstybinį Š. Rustavelio vardo teatro ir kino universitetą, apsigynė dramaturgijos daktaro disertaciją.  Stažavosi pas legendinį italų scenaristą ir F. Felinio bendraautorių  Antonio Tonino Guerra. T. Bartaja yra daugiau nei dešimties pjesių („Suknelė”, „Susitikimo vieta”, „Mažas gabalėlis Žemės” ir kt.) autorė, parašė scenarijus 20-čiai meninių, dokumentinių ir animacinių filmų.

„Žaislinis pistoletas” – naujausia T. Bartaja pjesė (2010 m.). Už savo kūrybą T. Bartaja yra pelniusi ne vieną tarptautinį teatro ir kino apdovanojimą, jos pjesės sėkmingai rodytos Edinburgo teatro festivalyje bei Londono teatruose.

Spektaklį „Žaislinis pistoletas” režisavo Alvydas Vizgirda. Scenografijos autorė – Daina Ališauskaitė-Zinovičienė, kompozitorius – Gintaras Kizevičius. Spektaklyje vaidina Vilija Gruodytė, Vilma Ptašinskaitė, Ramūnas Šeputis ir Donatas Žilinskas.

Spektaklio „Žaislinis pistoletas” premjera – lapkričio 13 d. 19 val. ir 17 d. 18 val. Žvejų rūmų Teatro salėje.

Bilieto kaina – 15-20 Lt. Bilietus įsigyti galima Žvejų rūmų ir TIKETA kasose.

Leave a Reply