“Klaipėdos miesto detektyvai”: klaipėdiečių žaidimas klaipėdiečiams

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) pradeda veiklą naujas originalus projektas „Klaipėdos miesto detektyvai”. Tarpsritinio, skirtingus sektorius: architektūrą, medijas, kultūros paveldą bei edukaciją vienijančio atraktyvaus žaidybinio projekto siekis – atkreipti dėmesį į žmogaus sukurtus miesto tapatumo ženklus.

Meno_kiemas_maz

KKKC Meno kiemas. Organizatorių archyvo nuotr.

Klaipėdos bendruomenė, valdžios atstovai ir verslininkai nuolat diskutuoja, ką reikėtų daryti, kad į senamiestį grįžtų gyvybė. Skeptikai replikuoja, esą nėra ką ten veikti ar pamatyti – jeigu nėra renginių, nuobodu vaikštinėti ir žvalgytis į pastatus. KKKC Meno kiemo žmonės su savo draugais – dizaineriais, istorikais, kitų sričių specialistais – pasvarstė: o ką, jeigu į senuosius miesto objektus pažvelgus kitaip – žaismingai, nenuobodžiai, originaliai? O gal būtų galima tapti detektyvais ir, „apsiginklavus” užuominomis, nuorodomis, žemėlapiais, leistis į paieškas bei patirti atradimo džiaugsmą aptikus marinistinį ar kitokį istorinį objektą? O gal tokį žaidimą galėtų sukurti patys miestelėnai? Juk tuomet jis taptų dar įtaigesnis, be to, ir patys žaidimo kūrėjai gautų daugiau žinių ir patirtų kūrybos džiaugsmą.

Šios mintys paskatino imtis veiklos, ir štai rezultatas: po kruopščių organizacinių darbų KKKC Meno kiemas kviečia klaipėdiečius įsijungti į originalų projektą „Klaipėdos miesto detektyvai”! Projekto esmė – paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių metu iš mokslininkų bei menininkų – savo sričių žinovų – pasisėmus informacijos ir įkvėpimo, bendromis jėgomis sukurti miesto žaidimą, padėsiantį bendruomenei ir svečiams žaisminga, neįprasta forma pristatyti uostamiesčio jūrinės istorijos, paveldosauginius objektus. Interaktyvų žaidimą „Klaipėdos miesto detektyvai” sudarys kortelės su įdomiais, mažiau žinomais faktais („įkalčiais”) apie pasirinktus objektus, šių objektų fotografijų dėlionės, Klaipėdos miesto kultūrinis žemėlapis su pažymėtais objektais, suvenyras-žaidimas, papildomai padėsiantis pažinti uostamiestį, ir, žinoma, žaidimo instrukcija. Miesto gyventojų rankomis sukurtas žaidimas taps smagiu įrankiu, skirtu jauniesiems miesto gyventojams ir turistams patraukliai ir žaismingai pristatyti Klaipėdą ir tokiu būdu užmegzti dialogą su savo miestu, jo istoriniais ir kultūriniais sluoksniais.

Klaipėdiečiai kviečiami kurti žaidimą

Tam, kad interaktyvus žaidimas „Klaipėdos miesto detektyvai” įgautų realų pavidalą, KKKC Meno kiemas organizuoja nemokamų renginių ciklą, sudarytą iš projekto pristatymo, paskaitos ir kūrybinių dirbtuvių – kiekvienas miestelėnas galės išsirinkti veiklą pagal savo pomėgius.

Balandžio 22 d., penktadienį, 18 val. miestiečiai, kuriems svarbus miestas bei jo jūrinis identitetas, kviečiami į paskaitą „Jūrinis paveldas” ir projekto „Klaipėdos miesto detektyvai” pristatymą. Paskaitos lektorius – Lietuvos jūrų muziejaus istorikas-muziejininkas Dainius Elertas.

Kūrybinės kartografijos dirbtuvės

Balandžio 27 d., trečiadienį, 17.30 val. vyks kūrybinės kartografijos dirbtuvės „Žemėlapio tradicijos ir grafika”, skirtos sukurti žaidimo kultūrinį žemėlapį. Dirbtuvėse dalyviai susipažins su žemėlapio istorija, jo informaciniais sluoksniais bei ženklinimo reikalavimais. Kartu jie turės galimybę prisidėti prie žaidimo „Klaipėdos miesto detektyvai” žemėlapio kūrimo. Dirbtuvių lektorius – Klaipėdos universiteto geografų klubo prezidentas Viktoras Gailius.

Kūrybinės logotipo dirbtuvės

Balandžio 29 d., penktadienį, 17.30 val. KKKC Meno kiemas kviečia miestiečius, grafinio dizaino studentus prisidėti prie interaktyvaus žaidimo „Klaipėdos miesto detektyvai” pakuotės apipavidalinimo. Kūrybinėse dirbtuvėse laukiamas kiekvienas, turintis idėjų, kaip galėtų atrodyti miesto žaidimo logotipas, kokie simboliai turėtų jame atsispindėti, kaip perteikti žaidybinę atmosferą ženklu. Kviečiame dalyvius atsinešti įkvepiančių pavyzdžių ir savo idėjų, kurias kartu su dirbtuvių lektore dizainere Lina Jaruševičiūte aptarsime, analizuosime, koreguosime, ir galbūt Jūsų idėja puikuosis ant žaidimo „Klaipėdos miesto detektyvai” pakuotės.

Kūrybinės fotografijos dirbtuvės

Gegužės 4 d., trečiadienį, 17.30 val. projekto renginių ciklą pabaigs kūrybinės fotografijos dirbtuvės, skirtos sukurti jūrinių objektų nuotraukas, iš kurių bus gaminamos žaidimo dėlionės. Šių kūrybinių dirbtuvių dalyvių tikslas bus konkrečius miesto jūrinius objektus užfiksuoti netikėtu, nauju rakursu. Kursus ves fotomenininkas, daugybės parodų autorius Remigijus Treigys. Prieš atliekant užduotį fotografijos meistras dalyvius trumpai supažindins su fotografine kompozicija bei padės ieškoti netikėtų kūrybinių sprendimų. Dalyvių amžius neribojamas, būtina atsinešti savo fotoaparatus.

Projekto „Klaipėdos miesto detektyvai” kūrybinės dirbtuvės vyks:

Balandžio 22 d., penktadienį, 18 val. paskaita „Jūrinis paveldas” ir projekto „Klaipėdos miesto detektyvai” pristatymas, lektorius – istorikas Dainius Elertas.

Balandžio 27 d., trečiadienį, 17.30 val. kūrybinės kartografijos dirbtuvės „Žemėlapio tradicijos ir grafika”, lektorius – KU geografų klubo prezidentas Viktoras Gailius.

Balandžio 29 d., penktadienį, 17.30 val. kūrybinės logotipo dirbtuvės, lektorė – dizainerė Lina Jaruševičiūtė.

Gegužės 4 d., trečiadienį, 17.30 val. kūrybinės fotografijos dirbtuvės, lektorius – fotomenininkas Remigijus Treigys (atsinešti savo fotoaparatą).

Kūrybinės dirbtuvės vyks KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda). Visi renginiai – nemokami. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 145 06.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Leave a Reply