Klaipėdos Kultūros fabrike – scenos menų pamaina

Praėjusią savaitę pirmąją teatro, muzikos bei mados renginių dalyvių pamainą subūręs Klaipėdos Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A) toliau matuojasi naujai atgimusias erdves ir lapkritį kviečia nepraleisti progų apsilankyti uostamiesčio teatro trupių bei svečių iš kitų miestų spektakliuose. 

Aktyvios pajėgos, konkuruojantys požiūriai, ambicingi sumanymai ir intensyvi kūrybinė veikla – toks yra šių dienų Klaipėdos nepriklausomas teatras, siekiantis tvirtos ir perspektyvios alternatyvos valstybinėms trupėms statuso. Naujojo Kultūros fabriko kamerinės salės yra tai, ko šie teatralai ilgai laukė, tad nenuostabu, jog ką tik sudarytame kūrybinio inkubatoriaus repertuare gausu spektaklių – tiek nušlifuotų gastrolių bei festivalių, tiek premjerinių. 

Sušoks „Aritmijas“ 

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Jau šią savaitę į uostamiestį atvyksiantis Vyčio Jankausko šokio teatras lapkričio 21 d., penktadienį, 19 val. daugiafunkcės salės scenoje pristatys Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui nominuotą spektaklį „Aritmijos“, gvildenantį žmogaus tarp žmonių temą. Kaip galima nuspėti iš pavadinimo, asmens santykis su kitais, kūrėjų požiūriu, ne visada yra subalansuotas – svajojame apie artumą, tačiau bijome apriboti savo laisvę, siekiame lygiaverčių įsipareigojimų, o šie neretai pavirsta vienpuse tarnyste. 

Spektaklyje „Aritmijos“ šoka Giedrė Kirkilytė, Riikka Ihalainen, Mantas Černeckas ir Dainius Biskis, skamba „Sendai“, Jano Lintono bei Nicolaso Jaaro muzika. Specialiai dėl šių gastrolių į Lietuvą atvykstanti suomė R. Ihalainen anksčiau penkerius metus gyveno ir šoko Lietuvoje, o šokėjos karjerą pradėjo būtent Klaipėdoje. 17-a metų gyvuojantis V. Jankausko šokio teatras – vienas iš Lietuvos scenos fenomenų, kurį privalu pažinti kiekvienam besidominčiam šalies kultūriniu gyvenimu. 

Bilietus į renginį platiną Bilietai.lt. 

Iš paukštyno – į absurdo „Pamoką“

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Net tris spektaklius, tarp jų – dvi premjeras, Kultūros fabrike šį mėnesį pristatys Klaipėdos jaunimo teatras (KJT). 

Šeštadienį, lapkričio 22 d., 19 val. daugiafunkcę salę jaukinsis „Paukštyno bendrabutis“. Ši teatro vadovo režisieriaus Valentino Masalskio pagal Mindaugo Nastaravičiaus pjesę pastatyta vienos dalies drama, pelniusi prestižinę Dalios Tamulevičiūtės premiją, scenoje gyvuoja nebe pirmus metus ir jau gali būti vadinama uostamiestyje veikiančio teatro klasika. Paukštyno bendrabutyje gyvenančios vištienos fasuotojos – bet kurios moteriškos kompanijos arba kolektyvo modelis. Jų tipažai – skirtingi, emocijos – apnuogintos, gyvenimo peripetijos – ir komiškos, ir tragiškos. 

Po savaitės, lapkričio 29 d., 19 val. KJT pakvies į pasaulinę premjerą, skirtą kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus 70-mečiui. 1976-aisiais jo pagal absurdo dramaturgijos pradininko Eugene‘o Ionesco dramą sukurtoje antioperoje „Pamoka“ jaunieji teatro menininkai jungs savo garsiųjų muzikinių ritminių vaidinimų įdirbį su absurdo teatro technikomis ir filosofiniais leitmotyvais. Aptarti juos išsamiau bus galima po spektaklio vyksiančiame susitikime su antioperos kūrybine grupe, kurioje yra dirigentės amplua pasirodysianti Evelina Lozdovskaja bei KJT aktoriai, scenografė Renata Valčik, šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas ir teatro vadovas V. Masalskis. 

Lapkričio 30 d., sekmadienį, 12 val. Kultūros fabrikas kviečia jauniausią uostamiesčio publiką ir tėvelius į KJT edukacinį spektaklį „Knygų personažai atgyja“. Režisierės Neringos Krunglevičiūtės bei aktorių kūrybinės grupės pajėgomis garsiausių knygų vaikams: „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Pepė Ilgakojinė“, „Batuotas katinas“ ir kt. – personažai kvies įsitraukti į interaktyvų žaidimą, skirtą populiarinti skaitymą. Nepraleidusieji tos pačios komandos kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru (vad. Mindaugas Bačkus) sukurto „Žaismingos muzikos orkestro“ ciklo muzikinio spektaklio apie Merę Popins, kuris sulaukė puikių vertinimų, jau suskubo rezervuoti vietas. 

Bilietus į KJT spektaklius Kultūros fabrike platina Tiketa.lt.

„Laisvasis teatras“ – apie meilę kaip iššūkį 

Spektaklis „Natašos svajonė“

Spektaklis „Natašos svajonė“

Penkerių metų gimtadienį šiemet atšventusio Klaipėdos „Laisvojo teatro“ kūrybinė „specializacija“ – kameriniai spektakliai, kurių herojai įtaigiai ir atvirai pasakoja žiūrovams istorijas apie intensyvias, ribines savo gyvenimo patirtis. Šį mėnesį Kultūros fabrike teatras surengs du pasirodymus. 

Lapkričio 28 d., penktadienį, 12 val. daugiafunkcėje salėje bus rodomas monospektaklis pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“ (režisierius Nerijus Gedminas, vaidina Deimantė Šipalytė). Paauglė iš globos namų, užaugusi aplinkoje, kurioje savo tiesas reikia ginti ir įrodinėti kumščiais, įsimyli vietinio laikraščio žurnalistą. Ar šis jausmas gali tapti jos laimingu bilietu į suaugusiųjų pasaulį? Vos 26 metų rusų dramaturgė J. Pulinovič jau yra tapusi įvairiausių literatūrinių premijų laureate, o klaipėdiečių sukurtas spektaklis sėkmingai pristatytas tarptautiniuose monospektaklių bei studentiškų teatrų festivaliuose.

Lapkričio 30 d., sekmadienį, 18 val. „Laisvasis teatras“ kviečia į spektaklį „Šokis“ (rež. N. Gedminas), sukurtą pagal šiuolaikinės danų dramaturgės Marie Markvard Andersen pjesę, skirtą nelaimingos meilės temai. Sunku būtų priskirti jį konkrečiam žanrui: dramos spektaklis su šiuolaikinio šokio elementais ar šokio spektaklis su teksto intarpais? Į šį klausimą gali atsakyt tik spektaklio kūrėjai – du aktoriai (Aina Norgilaitė ir Ričardas Bartašius) ir du šokėjai (Dovilė Binkauskaitė/ Roberta Leščinskaitė ir Darius Berulis) bei režisierius N. Gedminas. Ir, žinoma, žiūrovai.

Bilietus į „Laisvojo teatro“ spektakliis platina Tiketa.lt.

Daugiau informacijos ir „Kultūros fabriko“ renginių programa – interneto svetainėje www.kulturosfabrikas.lt.

Leave a Reply