Klaipėdos koncertų salės sezono pabaigai – „Vasariški susitikimai”

Klaipėdos koncertų salės koncertinio sezono pabaigą birželio 10 dieną, penktadienį, 18 valandą žymės jaudinantys „Vasariški susitikimai” su Klaipėdos kameriniu orkestru ir jam diriguojančiu violončelės maestro Davidu Geringu.

Geringas_KKO_foto_V_Petrikas

Davidas Geringas ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

D. Geringas gyvena Vokietijoje, bet dažnai atvyksta į Lietuvą. „Vilnius – mano gimtinė, čia turiu vaikystės draugų, su kuriais visada miela pasimatyti, kartais su jais kartu ir muzikuojame. Filharmonijoje klausiausi pirmųjų koncertų, ten pirmą kartą ir pats griežiau su orkestru, pirmasis mokyklos styginių orkestro, su kuriuo man teko groti, vadovas buvo maestro Saulius Sondeckis… Šie patyrimai išliko visam laikui, tai – dalis mano gyvenimo”, – viename interviu pasakojo D. Geringas.

Šis iškilus muzikas baigė legendinio pedagogo Mstislavo Rostropovičiaus violončelės klasę Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Jis daug koncertuoja visame pasaulyje tiek solo ar su kameriniais ansambliais, tiek ir su žymiausiais simfoniniais orkestrais (Berlyno, Ciuricho, Londono, Vienos, Čikagos, Detroito, Monrealio, Tokijo ir kt.). Atlikėjo repertuaras labai platus – nuo baroko laikotarpio iki moderniausių dabarties opusų, kuriuos jam rašo pripažinti kompozitoriai.

Įdomu, kad G. Geringas, atlikdamas naująją muziką, groja ir elektrine violončele. Pasak atlikėjo, „turiu visus reikiamus pedalus ir pats juos darau: flanger, aidas, pakartojimas, oktavos… Važinėju su specialiu lagaminu, kaip roko muzikantas. Šį instrumentą ypač mėgstu dėl to, kad jis atveria visai kitą dinaminį diapazoną. Galbūt kol kas jis nėra labai įdomus tembriniu atžvilgiu, bet, manau, tai pasikeis. Ir dinamiškai ten dar yra ką patobulinti, tačiau man patinka laužyti ledus. Buvau pirmasis, išnešęs elektrinę violončelę į klasikinę estradą”.

Klaipėdos kamerinis orkestras labai vertina ilgametę kūrybinę partnerystę su šiuo plačiai pripažintu menininku, kurio nuopelnai šalies kultūrai įvertinti Lietuvos nacionaline premija ir Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu. Kartu su juo violončelininko Mindaugo Bačkaus vadovaujamas orkestras kasmet parengia ir KKS pristato po naują programą, o 2014 m. gastroliavo Suomijoje ir Italijoje.

Geringas_ir_seserys_Moroz

D. Geringas ir seserys Moroz. Organizatorių archyvo nuotr.

D. Geringo iniciatyva koncerte „Vasariški susitikimai” kaip solistės pasirodys ir dvynės seserys Tatjana ir Oksana Moroz. Smuiku ir violončele griežiančios atlikėjos yra baigusios Sankt Peterburgo konservatoriją ir daug metų dirba Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoniniame orkestre, kuriam vadovauja garsusis Valerijus Gergijevas. D. Geringas ir seserys Moroz yra sukūrę kamerinį trio, su kuriuo pasirodys kitose mūsų šalies scenose.

Būsimame koncerte neišgirsime elektrinės D. Geringo violončelės, tačiau tikimės, kad ateityje tai įvyks. Programoje skambės baroko ir klasicizmo laikotarpių muzika – Georgo Friedricho Händelio, Antonio Vivaldi, Luigi Boccherini kūriniai. Jie pasižymės emocingomis styginių kantilenomis, tad vakaras bus melodingas ir malonus.

Nors koncertinis sezonas salėje baigiasi, tačiau vasara tik prasideda! Netrukus susitiksime Kariliono festivalio ir Vasaros ciklo renginiuose!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply