Klaipėdos koncertų salėje – pavasario sąskambiai [Programa]

Klaipėdos koncertų salės 2014 m. gegužės–birželio mėn. repertuaras

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt 

KKS-tinklapis-AFISA_0506_LT

Gegužės 6 d., antradienis, 18 val. I a. fojė

„Žėrintys sąskambiai“

Ansamblis „Regnum Musicale“: Vita Marija Daunytė (fleita), Kotryna Ugnė Daunytė (smuikas), Elena Daunytė (violončelė), Joana Daunytė (arfa)

Meno vadovė Raimonda Daunienė  (smuikas)

Programoje: Georg.Friedrich Haendel, Antonio Vivaldi, Carl Maria von Weber, Arthur Honegger, Doryan-Emmanuel Rappaz, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Nicolas-Charles Bochsa, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Kristina Vasiliauskaitė 

Gegužės 6 dieną su programa „Žėrintys sąskambiai“ KKS pirmąkart prisistatys ansamblis „Regnum Musicale“. Jis unikalus tuo, kad jame groja keturios seserys Daunytės, šviesaus atminimo poeto Vaidoto Daunio dukros. Visos jos yra tarptautinių konkursų laureatės bei Grand Prix laimėtojos. Ansamblio tikslas yra populiarinti klasikinę muziką, ypač kūrinius kartu su arfa, „Regnum Musicale“ taip pat skiria dėmesį ir lietuvių etninei muzikai, kurią naudoja improvizacijose. Ansamblio koncertai visada jaunatviški, vyksta su polėkiu, energija ir turi didelį pasisekimą klausytojų tarpe. 

KKS-tinklapis-AFISA_0508_LT

Gegužės 8 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Mozartas ir Salieri“

Nikolajaus Rimskio-Korsakovo opera

Libretas pagal Aleksandro Puškino dramą

Valentinas Masalskis (režisierius)

Renata Valčik (scenografė ir kostiumų dailininkė)

Atlikėjai:

Alexander Paley (fortepijonas, JAV)

Mindaugas Jankauskas (tenoras)

Eugenijus Chrebtovas (baritonas)

Dalyvauja Paulius Pancekauskas (fortepijonas)

Taip pat programoje: Wolfgang Amadeus Mozart Sonatos fortepijonui  Nr. 5 G-dur ir  Nr. 11 A-dur 

Gegužės 8 dieną vėl bus parodyta Nikolajaus Rimskio-Korsakovo opera „Mozartas ir Salieri“, kurios premjera 2013 m. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ praėjo su dideliu pasisekimu.  Joje solistams pritars ne orkestras, o fortepijonas, kuriuo skambins šio sumanymo iniciatorius, fortepijono virtuozas Alexander Paley.  Pasak pianisto, tai „labai retai statoma originali kompozitoriaus versija. Ją jau esu atlikęs JAV, Austrijoje ir Moldavijoje. Tai geniali muzika. Mano nuomone, ji geriau skamba su fortepijonu, nei su orkestru.“ 

Dviejų konkuruojančių kompozitorių Mozarto ir Salierio personažus kurs Mindaugas Jankauskas ir Eugenijus Chrebtovas. Originalo kalba (rusų) atliekamame spektaklyje svarbiausias dėmesys bus skiriamas dramai, išreiškiamai per muziką. Spektaklio režisierius – Valentinas Masalskis, scenografijos ir kostiumų dailininkė – Renata Valčik. 

KKS-tinklapis-AFISA_0513_LT_1

Gegužės 13 d., antradienis, 18 val. parke prie KKS

„Gegučių orkestras“

Erwin Stache (Vokietija) instaliacijos „Gegučių orkestras“ atidarymas ir koncertas

Instaliacija veiks gegužės 14–20 d. nuo 11 iki 19 val. 

Laikrodis su gegute yra skambantis daiktas. Taip mano Erwinas Stache, kurio instaliacija „Gegučių orkestras“ gegužės 14–20 dienomis veiks parke prie Klaipėdos koncertų salės. E. Stache‘s sukonstruoti laikrodžiai su gegute turi po du skirtingus tonus, tad jais galima groti melodijas. Laikrodžiai sujungti į elektroninį tinklą, ir paukščiai tarsi iš anksto „susitaria“, kada turi atsidaryti durelės ir kokio tono garsas turi pasigirsti. 

Gegužės 13 dieną 18 valandą vyks instaliacijos atidarymas, kurio metu E. Stache taip pat surengs koncertą savos gamybos instrumentais. Jame bus „grojama“ nuo įprastos aplinkos atribotais kasdieniais daiktais, kurie patys sukelia akustinį skambesį arba kurių savybės modifikuojamos elektroniniu būdu. 

Nemokamai 

Gegužės 15 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Žaismingos muzikos orkestras: koncertuoja su Mere Popins!

(publikos pageidavimu)

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Laima Akstinaitė (režisierė)

Evelina Lozdovskaja, Donatas Želvys (aktoriai)

Renata Valčik (scenografija, kostiumai)

Muzikinis spektaklis Pamelos Travers tekstų ir Maksimo Dunajevskio muzikos motyvais 

Publikos pageidavimu gegužės 15 dieną bus kartojamas didelio dėmesio sulaukęs edukacinis projektas „Žaismingos muzikos orkestras XIV koncertuoja su Mere Popins!“ Šis muzikinis spektaklis visai šeimai sukurtas P. Travers tekstų ir M. Dunajevskio muzikos, skambančios kino filme „Iki pasimatymo, Mere Popins“, motyvais.  

Klaipėdos jaunimo teatro aktorių Evelinos Lozdovskajos ir Donato Želvio bei Klaipėdos kamerinio orkestro atlikime spektaklis išsilies spalvingomis emocijomis. Suaugusius jis trumpam sugrąžins į vaikystę, primins dainas ir svajones. Merė Popins scenoje linksmai auklės vaikus ir kurs stebuklus. Žavėsimės šios „tobulybės ledi“ išvaizda bei išmintimi, o namo grįšime, prisipildę nuoširdaus gerumo. 

KKS-tinklapis-AFISA_0521_LT

Gegužės 21 d., trečiadienis, 18 val.

„Moters portretas“

Joana Gedmintaitė (sopranas)

Eglė Kasteckaitė (fortepijonas)

Merginų choras „Liepaitės“

Vadovė ir dirigentė Jolita Vaitkevičienė

Nelė Savičenko (aktorė)

Arturas Bukauskas (interaktyvi vaizdo projekcija)

Programoje: Lera Auerbach, Raminta Šerkšnytė, Gwyneth Walker, Giedrė Pauliukevičiūtė-Dabulskienė, Loreta Narvilaitė, Robert Schumann, Sigitas Geda, Marcelijus Martinaitis, Ischikawa Takuboku 

Moteris – mylinti ir mylima, neaprėpiama ir nepasiekiama, laisva ir suvaržyta, šokiruojanti  ir  jauki, emocionali ir šalta, trapi ir stipri, viliojanti ir atstumianti, laiminga ir  tikinti, spinduliuojanti ir nusivylusi, kurianti ir tylinti,  kupina svajingų nuojautų ir netikėtumų… Toks „Moters portretas“ gegužės 21 dieną atsiskleis koncerte, kuriame skambės moterų kompozitorių ir moters tematika sukurti kūriniai. Muziką papildys poezija ir interaktyvūs video vaizdai.  Koncerte dalyvaus moterys – menininkės, turinčios nemažą gyvenimo ir kūrybos patirtį, aistringai atsidavusios savo profesijai ir gyvenimo pojūčiams. 

KKS-tinklapis-AFISA_0529_LT

Gegužės 29 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Smuiko fiesta“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Vilhelmas Čepinskis, Martynas Švėgžda von Bekker, Rūta Lipinaitytė, Linas Valickas, Aidas Strimaitis, Miglė Serapinaitė, Bernardas Petrauskas, Eglė Urbonavičiūtė,  Morta Teodora Ajauskaitė (smuikai)

Programoje:  Antonio Vivaldi, Giuseppe Tartini, Johann Sebastian Bach, Cui Qi Wang, Henryk Wieniawski,  Jeno Hubay, Dave Brubeck, Zita Bružaitė, Lina Posėčnaitė 

Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Smuiko fiesta“ gegužės 29 dieną, žinoma, karaliaus smuikas. Orkestro meno vadovas M. Bačkus pakvietė kartu pamuzikuoti skirtingų kartų lietuvių smuikininkus, tarp jų ir pripažintus meistrus – Vilhelmą Čepinskį, Martyną Švėgždą von Bekker ir kitus. „Tai bus tikra lietuviškojo smuiko fiesta“, teigia jis. „Kartu gros mokytojas ir mokinys, jau pripažintas atlikėjas ir tik pradedantis karjerą. Visi jie maloniai sutiko koncertuoti ir pasidalinti kūrybos džiaugsmu su klaipėdiečiais. Programoje bus ir netikėtumų, tad visi laukiame šio koncerto su intriga“. 

KKS-tinklapis-AFISA_0531_LT

Gegužės 31 d., šeštadienis, 12 val.

Edukacinis projektas „Grojame pasakėčią“

Linas Zubė (scenarijaus autorius, režisierius ir aktorius)

Laima Jedenkutė (muzika)

Vidas Bizauskas (piešinių projekcija)

Klaipėdos brass kvintetas:

Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Jurgis Dargis (tūba) 

Koncerte visai šeimai „Grojame pasakėčią“ gegužės 31 dieną susitiksime su aktoriumi Linu Zube ir Klaipėdos brass kvintetu. Šį kartą variniai pučiamieji instrumentai gros… pasakėčią! 

Projekto muzikos autorė Laima Jedenkutė pasakoja: „Kūrinį rašiau pagal labai mielą ir šmaikštų L. Zubės scenarijų. Bandžiau atrasti charakteringus personažus atitinkančią muziką, bet tuo pačiu ir nelabai sudėtingą, nes kažikuriems mažiesiems klausytojams tai bus pirmoji pažintis su varinių pučiamųjų kvintetu. Atlikėjai gros ne tik savo įprastais, bet ir  neregėtais negirdėtais instrumentais – šalmėjais.“ 

Lino sekamose pasakėčiose atgis saulytė, ežiukas, žiogas, skruzdėlė, musė, kiškis, vėžlys, ožys, lokys, asilas, beždžionė, varlės ir kiti linksmi sutvėrimai. Paklausykime jų!

KKS-tinklapis-AFISA_0611_LT  

Birželio 11 d., trečiadienis, 18 val.

„Rusiškų romansų žavesys“

Asmik Grigorian (sopranas)

Feliks Zakrevskij (fortepijonas)

Programoje: Sergej Rachmaninov, Piotr  Čaikovskij 

Asmik Grigorian yra viena ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos operos solisčių. Jos sukurtų operos vaidmenų spektras nepaprastai gausus ir turtingas. Tačiau kamerinės muzikos scenoje A. Grigorian itin reta viešnia. Savo pirmajam kameriniam koncertui dainininkė su pianistu Feliksu Zakrevskiu pasirinko didžiųjų rusų kompozitorių romantikų S. Rachmaninovo ir jo mokytojo P. Čaikovskio romansus. Šie romansai tai jausmų puota, dramatizmo ir subtiliausios lyrikos kupini paveikslai, pelnytai laikomi šio žanro viršūnėmis.

KKS-tinklapis-AFISA_0613_LT

Birželio 13 d., penktadienis, 18 val.

„Čaikovskio genijų prisimenant“

Akordeonistu ansamblis AXOS 

Meno vadovas Martynas Levickis

Programoje: Piotr Čaikovskij 

Martynas Levickis, pernai tapęs vienu geidžiamiausių atlikėjų, vėl pasirodys Klaipėdos koncertų salėje. Šįkart jis atvyks su savo vadovaujamu jaunų, talentingų akordeonistų ansambliu „AXOS“. Jų pasirodymas birželio 13 vakarą bus neįprastas, nes akordeono balsu prabils P. Čaikovskio kūriniai. Koncerte „Čaikovskio genijų prisimenant“, pasitelkę išradingumą, vaizduotę ir neribotas instrumento galimybes, jie įvilks nemarias melodijas į naują skambesio rūbą. Energingas M. Levickio ir jo kolegų muzikavimas nepaliks abejingų klausytojų. 

KKS-tinklapis-AFISA_0618_LT

Birželio 18 d., trečiadienis, 19 val.

X koncertinio sezono pabaigai

Porgis ir Besė“

George Gershwin opera (koncertinė versija)

DuBose ir Dorothy Heyward, Ira Gershwin tekstai

Robert Russell Bennett aranžuotė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras (Latvija)

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Solistai: Marilyn Moore (sopranas, JAV), Ira Spaulding (baritonas, JAV)

Dirigentas Joao Mauricio Galindo (Brazilija)

Taip pat programoje: Camargo Guarnieri Simfonija Nr. 4 („Brazilija“) 

George’o Gershwino kūryba tapo tiltu virš bedugnės, skiriančios populiariąją, liaudies muziką nuo koncertinių salių muzikos. Po jo operos Porgis ir Besė“ premjeros daugeliui kilo klausimas; „ar tai iš tiesų opera?“ Vietoje tradicinių arijų publika klausėsi… dainų, kurios vėliau tapo labai populiariomis. Tačiau pats kompozitorius operą įsivaizdavo būtent tokią, su dainomis.

Kurdamas operą G. Gershwinas kėlė sau didelius reikalavimus: „jei man pasiseks, tai bus  „Karmen“ dramos ir romansiškumo bei „Meisterzingerių“ grožio kombinacija“. 


Bilietus platina BILIETAI.LT  Informacija ir bilietų rezervavimas trumpuoju numeriu 1588 (2 Lt/min.).

Klaipėdos koncertų salės kasos adresas – Šaulių g. 36, Klaipėda, tel. (8 46) 410566      
Darbo laikas:

  • Pirmadienis–penktadienis – 11.00–18.00 val. (pietų pertrauka – 14.00–14.30 val.);
  • Šeštadienis – 11.00–15.00 val. ir 1 val. prieš renginį.
  • Sekmadienis – kasa nedirba.
  • Jei darbo dienomis renginys prasideda 19 val. ar vėliau, kasos darbo laikas pratęsiamas iki renginio pradžios.

Taikomos nuolaidos (pažymėtiems koncertams):

  • 20 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 20 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
  • 20 proc. – perkant bilietus su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams);
  • 20 proc. – perkant su „Daily Card“ kortele (2 bilietams);
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • „Šeimos bilietas“ – perkant 3 ir daugiau bilietų taikoma 30 proc. nuolaida. Nuolaida galioja edukaciniams projektams.

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Leave a Reply