Klaipėdos koncertų salė: žiemos repertuaras

Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda) savo klausytojams parengė spalvingą 2017 m. sausio ir vasario mėnesių repertuarą:

Delione_orkestrui_01_12

KKS archyvo nuotraukos

Sausio 12 d., ketvirtadienis, 18.30 val. I aukšto fojė
„Dėlionė orkestrui III”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Programa: Luigi Boccherini, Jean-Baptiste Barrière, Georg Philipp Telemann, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel–Johan Halvorsen, Antonín Dvořák, Felix Mendelssohn Zoltán Kodály, Heitor Villa-Lobos, Aleksey Igudesman.

Klaipėdos kamerinis orkestras jau trečiąkart kviečia klaipėdiečius kartu sudėti orkestro dėlionę, pradedant duetu, kvartetu ir išaugant iki visos kolektyvo sudėties. Programoje, kurią sudarė patys orkestrantai, skambės išraiškingi įvairių stilių kamerinės muzikos kūriniai, virtuozinės miniatiūros. Šio koncerto tikslas, pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, yra ne tik tobulinti orkestrantų kamerinio muzikavimo įgūdžius, bet ir burti KKO bičiulių bendruomenę.

Atlikėjai siekia būti kuo arčiau klausytojų, juos dar stipriau paveikti magiška garsų energija. Todėl šiai programai buvo pasirinkta jauki Koncertų salės I aukšto fojė erdvė, leidžianti sukurti dar intymesnį ryšį tarp grojančiųjų ir klausančiųjų. Tikimės, kad šis koncertas suteiks jums gerų emocijų ir įspūdžių.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos

Trimito_fiesta_01_20

Sausio 20 d., penktadienis, 18.30 val.
„Trimito fiesta”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Lietuvos kariuomenės orkestras
Dirigentai: Dainius Pavilionis, Vygantas Rekašius
Solistai: Vytautas Grubliauskas, Algirdas Januševičius, Laurynas Lapė, Vytautas Milieška, Linas Rupšlaukis, Adomas Kontautas, Leonardas Bėkša, Saulius Petreikis, Sigitas Petrulis, Dominykas Vyšniauskas (trimitai), Petras Vyšniauskas (saksofonas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trimito specialybės studentai
Koncerto vedėjas Vaidotas Martinaitis
Programa: Antonio Vivaldi, Johann Neruda, Georg Philipp Telemann, Rafael Méndez, Ole Edvard Antonsen, Leroy Anderson, James S. Sclater, Raimonds Pauls, Ulrich Roever / Michael Korb, John Williams / Rimantas Giedraitis, Marrku Johansson.

Skardžiabalsė „Trimito fiesta” pagerbs žymų trimito mokytoją ekspertą Virgilijų Nemaniūną jo 75-ojo gimtadienio proga. Daugiau nei 50 metų V. Nemaniūnas atidavė pedagoginiam darbui Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, E. Balsio menų gimnazijoje, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir kitose muzikinio ugdymo įstaigose. Šiandien jo buvę auklėtiniai yra pripažinti atlikėjai, daug jų dirba įvairiuose šalies ir užsienio orkestruose.

Koncerte dalyvaus Klaipėdos kamerinis ir Lietuvos kariuomenės orkestrai, o solo partijas atliks gausus V. Nemaniūno išugdytų Lietuvos trimitininkų būrys. Tarp jų bus Vytautas Grubliauskas, Algirdas Januševičius, Laurynas Lapė, Saulius Petreikis, Sigitas Petrulis, Dominykas Vyšniauskas ir kiti trimito atlikėjai, taip pat saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Tai išties bus įspūdingas renginys, tiek atlikėjams, tiek klausytojams dovanosiantis daug šviesių ir džiugių akimirkų.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

jei_mano_dainos_turetu_sparnus_01_24

Sausio 24 d., antradienis, 18.30 val.
„Jei mano dainos turėtų sparnus…”
Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Audronė Kisieliūtė (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas)
Programa: Reynaldo Hanh, Gabriel Fauré, Giuseppe Verdi, Giovanni Bottesini, Arvo.Pärt, Stefano Donaudy, Ruggero Leoncavallo, Enrico Toselli, Jules Massenet, Giovanni Martini, Luigi Denza.

Šį žiemos vakarą skambės itin retos sudėties ansamblio – soprano, kontraboso ir fortepijono – programa. Turbūt tai pirmasis tokios sudėties ansamblis, kurį galime išgirsti Lietuvoje. Jo atsiradimą inicijavo dainininkė Asta Krikščiūnaitė, Lietuvos nacionalinės premijos laureatė, jau daug metų koncertuojanti su pianiste Audrone Kisieliūte. Puikios atlikėjos šį kartą į kompaniją pasikvietė kontrabosininką Donatą Bagurską.

Programa „Jei mano dainos turėtų sparnus…” pavadinta pagal vieną jos kūrinių. Ji sudėta iš originalių ir pritaikytų šiai ansamblio sudėčiai kompozicijų. Klausytojų dėmesio laukia netikėtas balso ir styginių instrumentų karaliaus – kontraboso duetas. D. Bagursko rankose šis didžiulis instrumentas skamba subtiliai ir švelniai. Jo melodijos tarsi susilieja į vieną darnų skambesį su nuostabiu A. Krikščiūnaitės sopranu.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

a_chain_of_inspiration_01_26

Sausio 26 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Inspiracijų grandinėlė”
Vestard Šimkus (fortepijonas, Latvija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Alexander Scriabin, Frédéric Chopin, Vestard Šimkus.

Pripažintas latvių pianistas Vestard Šimkus, beje, turintis ir lietuviškų šaknų, sugrįžta į Klaipėdos koncertų salę su solinio rečitalio programa „Inspiracijų grandinėlė”. Pasak tarptautinės sėkmės sulaukusio atlikėjo bei kompozitoriaus, „ši programa sudaryta remiantis sąsajomis tarp keturių kompozitorių – Mozarto, Chopino, Skriabino ir mano paties – sonatų, valsų ir noktiurnų. Mozartas buvo ypač vertinamas Chopino kaip neprilygstamas melodistas. Tuo tarpu Skriabinas, būdamas jaunas, slėpdavo Chopino kūrinių natas po pagalve, kad nesiskirtų su jo muzika net naktį. Skriabinas mano širdyje užima ypatingą vietą, o jo domėjimasis visatos žvaigždėmis atsispindi mano sonatoje fortepijonui „Nutolusi šviesmečiais”, kurią irgi atliksiu šiame koncerte.”

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Mettis_01_31

Sausio 31 d., antradienis, 18.30 val.
„Klasika yra įkvėpimas”
Styginių kvartetas „Mettis”: Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė)
Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Programa: Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Dmitrij Šostakovič.

Į koncertų salę sugrįžta ir styginių kvartetas „Mettis”, pastaruoju metu bene sparčiausiai kylantis jaunų šalies muzikų ansamblis. Į kūrybinius kompromisus nesileidžiantis kolektyvas skina pergales solidžiuose tarptautiniuos konkursuose, rengia rimtas kamerinės muzikos programas. Šiemet „Mettis” grojo prestižinėje Wigmore Hall Londone, pelnė VIII tarptautinio Bordo (Prancūzija) styginių kvartetų konkurso II premiją ir specialų prizą bei tapo IX tarptautinio V. Rimbotti konkurso (Italija) nugalėtoju.
Šįkart „Mettis” suvienijo jėgas su pianiste Indre Baikštyte ir koncerte „Klasika yra įkvėpimas” pristatys dvilypę programą. Pirmojoje dalyje – žaižaruojanti kvarteto klasika: žaismingasis J. Haydnas bei rimtasis L. van Beethovenas. Antrojoje dalyje publikos lauks tikras energijos užtaisas – virtuoziškasis D. Šostakovičiaus Fortepijoninis kvintetas, vienas ryškiausių kompozitoriaus kamerinės muzikos opusų.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Pepe

Vasario 2 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val. I aukšto fojė
Koncertas visai šeimai
„Pepė keliauja į koncertą”
Klaipėdos brass kvintetas: Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Nerijus Gedminas (scenarijus ir režisūra)
Justina Dyakonova (vaizdo projekcija)
Rugilė Latvėnaitė (aktorė)
Programa: teatralizuotas koncertas.

Šiame linksmame renginyje visai šeimai muzikos klausysimės kartu su Pepe. Turbūt puikiai pažįstate mergaitę, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos ilgomis skirtingomis kojinėmis. Šį populiarios knygos personažą sugalvojo švedų rašytoja Astrida Lindgren. Turbūt dauguma vaikystėje esame skaitę jos knygų, o gal net apsilankę muziejuje Stokholme.

Apie ką bus šis koncertas? Apie tai, kaip Pepė keliauja laivu iš Stokholmo į Klaipėdą, sutinka naujų draugų ir patiria daug smagių nuotykių. Jai patinka Klaipėdos brass kvinteto muzika, tad mergaitė taip pat užsinori koncertuoti… Teatralizuoto koncerto scenarijų ir režisūrą kuria Nerijus Gedminas, o Pepės vaidmenį rengia aktorė Rugilė Latvėnaitė.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

D_Kazonaite_S_Sapalas_02_08_1

Vasario 8 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Tai žavinga!”
Dovilė Kazonaitė (sopranas), Šarūnas Šapalas (baritonas), Tadas Motiečius (akordeonas), Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas), Birutė Mar (aktorė)
Programa: George Bizet, Jacques Offenbach, Francis Poulenc, Camille Saint-Saëns, Claude Debussy, Gabriel Fauré dainos ir operų ištraukos, prancūzų poetų eilės.

Kviečiame pamiršti kasdienius rūpesčius ir pasinerti į kerinčias prancūzų muzikos harmonijas, pasiklausyti širdį apnuoginančios prancūzų poezijos. Viskas, ką galima pasakyti apie šį koncertą, telpa viename žodyje „žavinga” / charmant. Tai lengva flirto kibirkštis, svajingas žvilgsnis, ilgesys, meilė…

Dovilė Kazonaitė ir Šarūnas Šapalas – jaunosios kartos solistai, sėkmingai dainuojantys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei užsienio scenose. Jie atliks kompozitorių G. Bizet, J. Offenbacho, F. Poulenco, C. Saint-Saenso, C. Debussy, G. Faure dainas ir operų ištraukas. Solistams talkins pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, kuri solo paskambins ir keletą impresionistinių C. Debussy preliudų.

O kokia gi Prancūzija be akordeono garsų? Tadas Motiečius ne vien papuoš dainininkų pasirodymus, bet ir gros solo. Aktorė, poetė bei rašytoja Birutė Mar skaitys prancūzų poetų kūrybą.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Smuiko_aistra_02_10

Vasario 10 d., penktadienis, 18.30 val.
„Smuiko aistra”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis (smuikas)
Programa: Johann Sebastian Bach, Max Bruch, Ástor Piazzolla

Vilhelmas Čepinskis vaikystėje buvo vadinamas vunderkindu. Smuikuoti jis pradėjo būdamas ketverių metų, o septynerių jau debiutavo Kauno filharmonijoje. Būdamas dešimties, V. Čepinskis jau griežė kaip solistas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Sulaukus pripažinimo smuikininko koncertų geografija ryškiai prasiplėtė: aplankyta dauguma Europos šalių, JAV, Japonija, Rusija…

Prieš keletą metų smuiko virtuozas V. Čepinskis ir jo suburtas orkestras „Camerata Klaipėda” dažnai koncertuodavo uostamiestyje ir sutraukdavo klausytojų minias. Šįkart Mindaugas Bačkus pakvietė savo kolegą parengti programą kartu su jo vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru. Atlikėjai linkės publikai įstabaus ir įsimintino vakaro, skambant aistringai styginių muzikai.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Virtuozines_muzikos_dvelksmas_02_15

Vasario 15 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Virtuozinės muzikos dvelksmas”
Festivalio – vasaros akademijos “Ars Lituanica” prizo laimėtojai
Janay Tulenova (smuikas, Kazachstanas / Austrija)
Reina Shibutani (smuikas, Japonija / Austrija)
Aki Maeda (fortepijonas, Japonija/ Austrija)
Programa: Camille Saint-Säens, Eugène Ysaye, Johannes Brahms. Heinrich Ernst: Fritz Kreisler, Piotr Čaikovskij, Franz Waxman.

Japonija ir Kazachstanas – toli nuo Lietuvos, tad ir jų atlikėjų pavardes gana retai skaitome mūsų koncertų afišose. „Virtuozinės muzikos dvelksmas” suteiks galimybę paklausyti minėtose šalyse užaugusių puikių atlikėjų pasirodymo. Šiuo metu Austrijoje įsikūrusios smuikininkės Janay Tulenova, Reina Shibutani ir pianistė Aki Maeda – dar labai jaunos, bet jau yra laimėjusios daug tarptautinių konkursų. Šiemet jos buvo apdovanotos festivalio-vasaros akademijos Ars Lituanica prizu. Šį reikalingą ir jaunų atlikėjų raišką skatinantį renginį organizuoja Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas.
Virtuozinė koncerto programa atlikėjoms leis ne tik išskleisti savo gebėjimus, bet ir pamalonins klausytojų ausis gražiomis romantinės muzikos melodijomis.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos

Bethoveno_odiseja_02_21

Vasario 21 d., antradienis, 18.30 val.
„Beethoveno odisėja”
Tamami Honma (fortepijonas, Japonija / JAV)
Programa: Ludwig van Beethoven.

Japonijoje gimusi, Niujorke bei Londono karališkojoje muzikos akademijoje studijavusi Tamami Honma laimėjo kelis tarptautinius konkursus. Pianistės pasirodymai vyko prestižinėse pasaulio salėse ir festivaliuose. Tačiau nuostabiausia yra tai, kad T. Honma buvo apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu. Taip įvertintas nuoširdus pianistės dėmesys Lietuvai ir jos veikla, organizuojant Didžiosios Britanijos, Japonijos, JAV ir mūsų šalies kultūrinius mainus. Šiuo metu JAV gyvenanti pianistė prieš keletą metų buvo aktyvi muzikinių renginių organizatorė ir lietuvių kompozitorių muzikos propaguotoja Londone.

T. Honma šiemet įgyvendino ambicingą sumanymą – atliko visas Ludwigo van Beethoveno fortepijonines sonatas. Vieną iš įkvepiančių „Beethoveno odisėjos” programų šį vakarą išgirs ir klaipėdiečiai.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

ZMO_xxi_02_22

Vasario 22 d., trečiadienis, 12.00 ir 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
„Žaismingos muzikos orkestras XXI”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Ethan Cotta (smuikas, JAV), Samuel Cotta (violončelė, JAV)
Dalyvauja: Tamami Honma (klavesinas, Japonija / JAV)
Koncerto vedėjai Laima Akstinaitė, Gytis Šimelionis
Programa: Antonio Vivaldi, Luigi Boccherini, Christian Sinding.

2009 m. vasario mėnesį prasidėjęs KKS edukacinis projektas „Žaismingos muzikos orkestras” 2017-ųjų vasarį vyks jau XXI kartą. Per praėjusius metus gražus ir didelis būrys gabiausių Lietuvos vaikų turėjo galimybę jame pasirodyti kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Šįkart visai šeimai skirtame koncerte gros broliukai 12-metis Ethanas Cotta ir 9-metis Samuelis Cotta. Ypatingus jų muzikinius gebėjimus liudys atliekami Antonio Vivaldi, Luigi Boccherini bei Christiano Sindingo kūriniai, dažniausiai sutinkami atlikėjų virtuozų repertuare. Klavesino partiją koncerte atliks berniukų mama, žymi pianistė Tamami Honma.

Ši aktyviai koncertuojanti šeima gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ethanas praėjusiais metais koncertavo įvairiuose Kalifornijos valstijos miestuose kaip jaunimo organizacijos „Youth Focus” konkursą laimėjęs Jaunasis valstijos ambasadorius. Berniukai taip pat domisi matematika, sportu. Namie jie rūpinasi augintiniais – triušiu Roksiu ir pilnu žuvyčių akvariumu, padeda ruošti pamokas savo mažajai sesutei. Tikimės, kad šis koncertas paskatins ir klaipėdiečių šeimas muzikuoti kartu.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Bilietus platina BILIETAI.LT (taikomas 0,80 Eur aptarnavimo mokestis).
Klaipėdos koncertų salės kasos adresas: Šaulių g. 36, Klaipėda, tel. (8 46) 410566
Darbo laikas:
• Pirmadienis–penktadienis – 11.00–19.15 val. (pietų pertrauka – 14.30–15.15 val.).
• Šeštadienis – jei yra renginys – 2 val. iki renginio pradžios.
• Sekmadienis – kasa nedirba.
________________________________________
Taikomos nuolaidos (pažymėtiems koncertams):
• 50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
• 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
• Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
• 20 proc. – perkant bilietus su „Laisvalaikio” kortele (2 bilietams);
• 20 proc. – perkant su „Daily Card” kortele (2 bilietams);
• 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Leave a Reply