Klaipėdos koncertų salė: muzika padeda įveikti rudens darganą

Kai už lango – lietuviškas ruduo, siūlome jums patikimą receptą, kaip įveikti darganą: pasiėmę spalvingą skėtį ateikite į Klaipėdos koncertų salę. Patogiai įsitaisykite ir atverkite minčių langus fantazijai. Netrukus muzikos garsai nuneš jus į nuostabaus grožio pasaulį, leisiantį atitrūkti nuo kasdienybės ir pasimėgauti gyvo garso skambesiu. Priimkite tobulą garsų harmoniją į savo širdis ir jos pradės dainuoti. Gera muzika padeda įveikti rudens darganą!

2016 m. spalio – lapkričio repertuaras

Levickas_10_15

Martynas Levickis. KKS archyvo nuotraukos

Spalio 15 d., šeštadienis, 18.30 val.
„Kelionė su akordeonu ir orkestru”
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Solistas Martynas Levickis (akordeonas)
Dirigentas Mindaugas Piečaitis
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Václav Trojan, Camille Saint-Saëns, Maurice Ravel, Claude Debussy.

Charizmatiškasis Martynas Levickis šiame koncerte leisis į kelionę kartu su savo akordeonu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, su kuriuo geidžia pasirodyti geriausi tiek mūsų šalies, tiek ir užsienio solistai bei dirigentai. Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamam orkestrui diriguos Mindaugas Piečaitis, anksčiau su juo parengęs keletą simfoninių programų, o pastaruoju metu išgarsėjęs kaip puikių edukacinių projektų iniciatorius.

Savo talentu ir charizma M. Levickis priverčia klausytojus iš naujo atrasti emocionalų ir išraiškingą akordeono skambesį bei plačią jo galimybių paletę. Atlikėjas jau sulaukė tarptautinio pripažinimo: Didžiosios Britanijos spauda teigia, kad „talentingasis M. Levickis yra žmogus, kuris viena ranka iš naujo išrado akordeoną”. M. Levickis jau yra pelnęs daugiau nei 30 tarptautinių apdovanojimų, grojęs prestižinėse pasaulio koncertų salėse Royal Albert Hall, Royal Festival Hall, koncertavęs su BBC, Birmingemo ir kitais simfoniniais orkestrais.

Akordeono ir orkestro garsai kvies keliauti per epochas, patirti jų skirtumus ir įspūdžius. Wolfgango Amadeuso Mozarto klasicizmas, Camilleʼo Saint-Saënso romantizmas, Mauriceʼo Ravelio ir Claudeʼo Debussy impresionizmas ir Václavo Trojano folkloro muzikos motyvai – tai pilna paletė muzikos spalvų, užbursiančių publiką spalio 15-osios vakarą.

Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos

ugne_katinskaite_10_18

Ugnė Katinskaitė

Spalio 18 d., antradienis, 12 ir 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
„Žaismingos muzikos orkestras XX”
Klaipėdos koncertų salės ir M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams” jungtinis projektas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Jonas Vozbutas (akordeonas), Ugnė Liepa Žuklytė, Ugnė Katinskaitė (smuikai), Rapolas Bartulis (klarnetas), Pijus Paškevičius (obojus), Elžbieta Dvarionaitė, Ignas Maknickas (fortepijonas)
Programoje: Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Fryderyk Chopin, Gaetano Donizetti, Camille Saint-Saens, Pablo de Sarasate.

Populiariausias KKS edukacinis projektas „Žaismingos muzikos orkestras XX” tęsia gabiausių vaikų muzikavimo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradiciją. Vėl su orkestru gros patys talentingiausi šalies jaunieji muzikai, kuriuos globoja maestro Mstislavo Rostropovičius įkurtas fondas „Pagalba Lietuvos vaikams”, skatinantis išskirtinių gabumų vaikų ugdymą. Pernai įvykęs jų pirmasis pasirodymas su KKO paliko ypač gerus prisiminimus ir norą tęsti bendradarbiavimą. Klaipėdiečių orkestro ir fondo globojamų vaikų programa netrukus bus pristatyta Vilniuje, Valdovų rūmuose vyksiančiame renginyje.
Koncerte su orkestru gros septyni solistai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos. Kviečiame paklausyti ir pasidžiaugti jaunųjų muzikos talentų pasiekimais!

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

choras_vilnius_10_19

Valstybinis choras „Vilnius”

Spalio 19 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Akmenėlis turi šaltą širdį”
Kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-mečiui
Valstybinis choras „Vilnius”
Meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Programa: Juozas Gruodis, Julius Juzeliūnas, Antanas Rekašius, Rytis Mažulis, Vaclovas Augustinas, Onutė Narbutaitė, Nomeda Valančiūtė, Vytautas Laurušas, Mindaugas Urbaitis.

Kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-mečiui skirtų renginių banga toliau ritasi per Lietuvą. Gerbiamas profesorius dainavo kartu su tauta tūkstantiniuose choruose Sajūdžio mitingų laikais, jo balsas tvirtai skambėjo mitinguose pasisakant už Lietuvos nepriklausomybę, o ranka dažnai rašydavo natas chorinėse partitūrose.

Valstybinis choras „Vilnius” ir Klaipėdos choras „Aukuras” – septynios dešimtys balsų – galingai ir darniai prabils programoje „Akmenėlis turi šaltą širdį”. Scenoje išsiskleis skambanti lietuvių chorinės muzikos istorija – paties J. Juzeliūno, jo mokytojo Juozo Gruodžio bei jo mokinių Antano Rekašiaus, Vytauto Laurušo, Mindaugo Urbaičio, Onutės Narbutaitės, Ryčio Mažulio, Vaclovo Augustino, Nomedos Valančiūtės chorinės kompozicijos. Skirtingo kūrybinio braižo autorių programą vienys lietuviškoji gija, pasireiškianti kaip jausmo santūrumas, pagarba gimtajam kraštui, jo istorijai ir gamtai. Diriguos minėtų chorų vadovai – Artūras Dambrauskas ir Alfonsas Vildžiūnas.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

sviese_cepliauskaite_10_25

Šviesė Čepliauskaitė

Spalio 25 d., antradienis, 18.30 val.
„LISZT: dievai ir demonai”
Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas)
Programa: Ferenc Liszt.

Visi Ferenco Liszto kūriniai kupini aistringo jausmo, žėrinčio virtuoziškumo, spalvingų harmonijos sąskambių ir įstabaus grožio melodijų. Romantizmo epochoje tokio talento kūrėjus vadindavo arba Dievo įkvėptais pranašais, arba velniui parsidavusiais genijais. Kuriems iš jų priskirtumėte Lisztą? Galbūt į šį klausimą galėsite atsakyti po koncerto „LISZT: dievai ir demonai”, skirto kompozitoriaus 205-osioms gimimo metinėms paminėti.

Pianistė Šviesė Čepliauskaitė savo rečitaliui pasirinko kūrinius, suteikiančius klausytojui galimybę paklajoti po Dantės pragarą bei rojų, Venecijoje paklausyti romantiškos gondolininkų dainos, drauge su Obermanu susimąstyti apie gyvenimo prasmę, išgirsti demoniškojo Paganini kaprisų versiją fortepijonui bei įspūdingąjį „Mephisto valsą”.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

milana_dunauskaite_savickas_10_27

Milana Dunauskaitė ir Rimvydas Savickas

Spalio 27 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Rudens lyrika ir džiazas”
Rimvydas Savickas (klarnetas)
Milana Dunauskaitė (fortepijonas)
Programa: Camille Saint-Saëns, Jean Françaix, Joseph Horowitz, George Gershwin, Alexander Rosenblatt, Anatolijus Šenderovas.

Klarnetininkas Rimvydas Savickas ir pianistė Milana Dunauskaitė užaugo Klaipėdos krašte: Milana – pačioje Klaipėdoje, kur mokėsi S. Šimkaus konservatorijoje, o Rimvydas – Skuode. Jaunosios kartos muzikai, studijavę Lietuvoje ir užsienyje, jau keletą metų muzikuoja kartu. Retai sutinkamos sudėties ansamblis turi sukaupęs nemažą repertuarą, kurį sudaro XIX ir XX amžiaus užsienio bei lietuvių kompozitorių opusai. Pernai KKS scenoje debiutavęs duetas dabar sugrįžta su spalvinga lietuvių, pancūzų, britų, amerikiečių bei rusų autorių programa, kurioje skamba kūriniai nuo klasikos iki džiazo. Prasidėjęs A. Šenderovo opusu jų pasirodymas pasibaigs G. Gershwino kūriniu. Beje, R. Savickas magistrantūros studijas baigė Fullertono universitete Los Andžele (JAV), kur grojo solo su universiteto simfoniniu orkestru, taip pat Teksaso festivalio orkestre, o tarptautiniame „Ima Hogg” konkurse Hiustone pateko tarp 10 geriausių solistų iš 138, grojusių įvairiais instrumentais.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vilniaus_Arsenalas_11_02

„Vilniaus arsenalas”

Lapkričio 2 d., trečiadienis, 18.30 val. I a. fojė
„Laiko atspindžiai”
Ansamblis „Vilniaus arsenalas”: Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (klavesinas)
Solistė Vilhelmina Mončytė (sopranas)
Programa: Carl Philipp Emanuel Bach, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Gaetano Donizetti, Gioachino Rossini, Antanas Jasenka.

Ansamblio „Vilniaus arsenalas” nariai kartu muzikuoja jau 30 metų. Įvairiose šalies bei užsienio scenose kolektyvas jau surengė daugiau kaip 1000 koncertų. Atlikėjų repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 70 lietuvių kompozitorių premjerų, išleido 4 kompaktines plokšteles, skirtas mūsų autorių kūrybai.
Programoje „Laiko atspindžiai” bus atliktas neseniai sukurtas Antano Jasenkos kūrinys „Prisiminimai apie Save”, kurio solo partiją dainuos Vilma Mončytė. Ji yra sukūrusi vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, dainavusi kitose šalies ir užsienio teatrų bei koncertų scenose. Koncerte dar suskambės arijos iš Georgo Friedricho Händellio bei Wolfgango Amadeuso Mozarto operų bei instrumentiniai trio.
Beje, V. Mončytė ir „Vilniaus arsenalo” lyderis Rolandas Romoslauskas yra klaipėdiečiai; Vilma yra baigusi S. Šimkaus konservatoriją.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

KKO_11_04

Klaipėdos kamerinis orkestras

Lapkričio 4 d., penktadienis, 18.30 val.
„Orkestras. Naujas skambesys”
Naujų koncertmeisterių prisistatymo koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Dalia Dėdinskaitė, Linas Valickas (smuikai), Ugnė Petrauskaitė (altas), Gleb Pyšniak (violončelė), Dainius Rudvalis (kontrabosas)
Programa: Giovanni Bottesini, John Ireland, George Gershwin, Michael Daugherty, Dobrynka Tabakova.

Klaipėdos kamerinis orkestras šį koncertinį sezoną pradėjo atsinaujinusios sudėties. Orkestro koncertmeisterės pareigas užėmė Dalia Dėdinskaitė, altų grupės koncertmeistere tapo Ugnė Petrauskaitė, o violončelių grupės lyderiu – Glebas Pyšniakas. Šių puikių jaunosios kartos atlikėjų muzikavimas turėtų suteikti kolektyvo grojimui šviežios energijos.

Orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus sudarytoje programoje naujieji koncertmeisteriai Dalia, Ugnė ir Glebas demonstruos savo meistriškumą, atlikdami solo partijas Dobrynkos Tabakovos, George’o Gershwino kūriniuose. Anksčiau orkestro koncertmeisteriu dirbęs Linas Valickas kartu su Dainiumi Rudvaliu interpretuos Giovanni Bottesini Koncertą smuikui, kontrabosui ir orkestrui.
Naujas ir ryškus Klaipėdos kamerinio orkestro skambesys užpildys salės erdvę interpretuojant Johno Irelando ir Michaelio Daugherty orkestrinius opusus. Tai suteiks klausytojams daug įsimintinų akimirkų.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

brass2_11_09

Klaipėdos brass kvintetas

Lapkričio 9 d., trečiadienis, 18.30 val. I a. fojė
„Kvintetas. Naujas skambesys”
Atnaujintos sudėties prisistatymo koncertas
Klaipėdos brass kvintetas: Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Programa: Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Johann Pachelbel; Alvidas Remesa ir kt.

Praėjusį kovą suskaičiavęs „Trisdešimt pavasarių” Klaipėdos brass kvintetas rudenį pasitinka permainomis kolektyvo sudėtyje. Kartu su ilgamečiu meno vadovu Vilmantu Bružu ansamblį paliko dar du nariai, tad netrukus afišose skaitysime tris naujas pavardes. Kolektyvo vadovo vairą į savo tvirtas rankas perėmė meniniams iššūkiams pasirengęs Sigitas Petrulis (trimitas), ansamblyje toliau muzikuos Alius Maknavičius (trimitas) ir Steponas Sugintas (trombonas), beje, grojantis jame nuo pat įsikūrimo. Kolektyvą papildė Mindaugas Paškauskas (valtorna) ir Vidmantas Liasis (tūba). Atnaujintos sudėties prisistatymo koncertui kvintetas rengia specialią programą ir tikisi nauju skambesiu patraukti klaipėdiečių dėmesį.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos

ZMo_seka_pasaka_foto_V_Petrikas

„Žaismingos muzikos orkestras: lėlės seka pasaką”. Vytauto Petriko nuotr.

Lapkričio 10 d., ketvirtadienis, 12 ir 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
„Žaismingos muzikos orkestras: lėlės seka pasaką”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Gintarė Radvilavičiūtė (režisierė ir dailininkė)
Programa: muzikinis šešėlių teatro spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis” ir Teisučio Makačino kūrinius.

Visi puikiai žinome lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis”. Jos istorija moko nebūti patikliems, nepasiduoti įkalbinėjimams, vertina draugystę ir skatina išradingumą. Kaip katinėliui pavyksta iš lapės namų išvaduoti gaidelį? Jis groja smuiku ir taip išvilioja lapę! Muzika padeda išgelbėti gaidelį!

Smagų muzikinio šešėlių teatro spektaklį seka Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai, ne tik grieždami savo instrumentais, bet ir persikūnydami į vaidmenis ar valdydami lėles. Jas sukūrė spektaklio režisierė ir dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė, o muziką parašė kompozitorius Teisutis Makačinas. Spektaklio premjera įvyko šių metų gegužės mėnesį ir sulaukė labai gerų atsiliepimų. Lapkritį jis yra rodomas ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje, Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje. „Žaismingos muzikos orkestras: lėlės seka pasaką” – gražus ir prasmingas renginys visai šeimai. Kviečiame!

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Daumantas_kirilauskas_11_16

Daumantas Kirilauskas

Lapkričio 16 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Koncertas in C”
Daumantas Kirilauskas (fortepijonas)
Programa: Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven.

Daumanto Kirilausko solinis „Koncertas in C” klausytojams pateiks įspūdingus fortepijoninius opusus: Johano Sebastiano Bacho Partitą Nr. 2 ir Liudviko van Bethoveno Variacijas Antono Diabelio tema. Minėtų kūrinių apimtis ir techninis sudėtingumas dar kartą patvirtins atlikėjo talentą bei išskirtinumą – tokias programas įveikia ne kiekvienas pianistas. D. Kirilauskas yra daugelio Lietuvos ir užsienio festivalių dalyvis, surengęs pasirodymų beveik visose Europos šalyse, JAV ir Kanadoje, išleidęs 7 solines kompaktines plokšteles.

Variacijos A. Diabelio valso tema vertinamos kaip „geriausias variacijų ciklas, kuris kada nors buvo sukurtas”, „didingiausias kūrinys fortepijonui”, „Beethoveno meno pasaulis”. Partita Nr. 2 yra viena paskutiniųjų ir techniškai sudėtingiausių J. S. Bacho partitų. Ji pateikia naują tradicinių šokių traktuotę, kitokį požiūrį į fortepijono skambesį, pasižymi laisvumu ir spalvingumu.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vilos_trio_11_23

„Vilos Trio”

Lapkričio 23 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Vakar, šiandien ir rytoj”
„Vilos Trio”: Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Ole Christian Haagenrud (fortepijonas, Norvegija)
Dalyvauja Marius Šinkūnas (mušamieji)
Programa: Piotr Čaikovskij, Johanna Doderer, Steve Swallow, Jurgis Juozapaitis, Loreta Narvilaitė.

„Pažvelkime į šių dienų muziką kitaip ir atraskime joje savitą grožį, kuris kartais gali sužavėti net labiau, negu romantinės epochos kūriniai”, – teigia smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas. Kartu su norvegų pianistu Ole Christianu Haagenrudu pasirodantys kaip „Vilos Trio” jie pristatys programą „Vakar, šiandien ir rytoj”. Pasak atlikėjų, „vakar – tai P. Čaikovskis, šiandien – tai mes ir šių dienų muzika, o rytoj – tai „Morgen”. Tai žvilgsnis į rytojų – muzika, išliekanti atmintyje”.

Koncerte skambės šių dienų populiarios austrų kompozitorės Johannos Doderer IV fortepijoninis trio „Morgen” („Rytoj”). Dalios ir Glebo duetas atliks specialiai jiems parašytos Jurgio Juozapaičio kompozicijos „Intima” premjerą.

Koncerto netikėtumas – ypatingas svečias vibrafonininkas Marius Šinkūnas – leis atsipalaiduoti bei pasimėgauti džiazo melodijomis ir improvizacija. Trio kartu su Mariumi atliks Loretos Narvilaitės opusą „Lietus lyja toli nuo mūsų”. Antrojoje dalyje atlikėjai kvies pasinerti į didžiojo rusų romantiko Piotro Čaikovskio grandiozinio fortepijoninio trio gelmes. Kūrinys užburs savo grožiu, stipriomis emocijomis ir beribe muzikos jėga.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

kazlas_servenikas_11_25

Rolandas Kazlas ir Robertas Šervenikas

Lapkričio 25 d., penktadienis, 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
„Apie Motušę Žąsį, Petią ir Vilką”
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Dirigentas Robertas Šervenikas
Dalyvauja Rolandas Kazlas (aktorius)
Programa: Maurice Ravel, Sergej Prokofjev.

„Prancūzų rašytojų pasakos įkvėpė kompozitorių Maurice’ą Ravelį parašyti penkias muzikos pjeses. Autorius sakė norįs „atkurti vaikystės poeziją”. Juk kompozitorius tarsi burtininkas atveria vartus stebuklingos muzikinės pilies, kurioje gyvena pasakų herojai. Tikriausiai jūs juos žinote?” – mažųjų klausytojų klausia dirigentas Robertas Šervenikas. Pasakų herojus primins orkestrinės siuitos „Mano Motušė Žąsis” dalys: „Miegančiosios gražuolės pavana”, „Berniukas nykštukas”, „Kvailutė, pagodų imperatorė”, „Pabaisos ir Gražuolės pokalbis”, „Stebuklingas sodas”.

„Antrasis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto kūrinys – rusų kompozitoriaus Sergejaus Prokofjevo simfoninė pasaka „Petia ir Vilkas”. Autorius sukūrė įdomią istoriją ir nuostabią muziką, kurioje skirtingi orkestro instrumentai įasmenina tos pasakos veikėjus: kiekvienas herojus turi atskirą jį apibūdinančią muzikinę temą, – tęsia dirigentas. – O pačią pasaką interpretuos aktorius Rolandas Kazlas.”

Jau beveik 80 metų šį kūrinį atlieka viso pasaulio orkestrai, tekstą skaito garsiausi aktoriai. S. Prokofjevas parašė puikų kūrinėlį, padedantį vaikams geriau pažinti muzikos instrumentus.

Bilietai – 6, 8 Eur | Taikomos nuolaidos

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Leave a Reply