Klaipėdos jaunimo teatras vasarį kviečia į spektaklius uostamiestyje

Vasarį Klaipėdos universiteto Menų fakulteto (KU MF) Mokomajame teatre du naujausius spektaklius – „Kita mokykla“ bei „Sudie, idiotai!“ – rodys Klaipėdos jaunimo teatras. Vėliau trupė aplankys Vilnių, Rokiškį bei Rietavą.

Apie tikrovę, kuriai reikia įrodymų

Spektaklis „Kita mokykla“. S. Balčiūno nuotr.

Spektaklis „Kita mokykla“. S. Balčiūno nuotr.

Vasario 13 d. 18.30 val. KU MF Mokomajame teatre – spektaklis „Kita mokykla“ (rež. Valentinas Masalskis) pagal Mindaugo Nastaravičiaus pjesę.

Tai mokykla, kurioje metai iš metų niekas nesikeičia. Išskyrus tai, kad ji tuštėja. Tai mokiniai, pažįstantys vieni kitus nuo pirmos klasės. Bręstantys ir nieko nebijantys. Kartais labai imlūs ir kūrybingi, kartais – labai žiaurūs. Tai skirtingų kartų mokytojai, savais būdais ieškantys bendros kalbos su klase. Ir direktorius, vadovaujantis šiai mokyklai jau tris dešimtmečius.

Pagal dramaturgo M. Nastaravičiaus pjesę pastatytas Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Kita mokykla“ nagrinėja mokymo ir mokymosi temą, atverdamas duris į mokyklas, nespėjusias ar nesugebėjusias prisitaikyti prie esamojo laiko. Kartu tai akistata su tikrove, kurioje tarsi privalai būti pažangus, pastebimas ir sėkmingas. Kurioje dominuoja stipresni ir gudresni. Kurioje vis sunkiau susitarti, kas yra tiesa. Tikrove, kuriai nuolat turi įrodinėti, kad esi reikalingas.

Spektaklio režisierius ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Valentinas Masalskis teigia, kad „Kita mokykla“ kelia aštrius, skaudžius, tačiau šiandien būtinus klausimus. „Kas atsitiko, kad mokytojai vis sunkiau susikalba su mokiniais? Kodėl jaunas žmogus nebetiki suaugusiuoju? Galbūt jokio tikro ryšio niekada ir nebuvo, nes jis – neįmanomas? Galiausiai, kas vyksta pamokos metu? Kodėl joje mažėja turinio, bet daugėja pastangų suvaldyti, sudominti klasę? Šį spektaklį kūrėme klausydamiesi diskusijų, kad šiandieninė mokykla privalo keistis. Kad ji turi būti kitokia. Jei taip, tuomet kokia? Kas ją turi keisti? Kuris kelias yra teisingas? Nuo ko reikia pradėti? Apie tai ir yra šis mūsų spektaklis“, – sako Valentinas Masalskis.

Dramaturgas: Mindaugas Nastaravičius

Režisierius: Valentinas Masalskis

Kompozitorius: Nijolė Sinkevičiūtė

Scenografas: Lauryna Liepaitė

Vaidina: Valentinas Masalskis, Evelina Lozdovskaja, Vaidotas Bačianskas (Gytis Šimelionis), Paulius Pinigis, Elena Ozarinskaitė, Neringa Krunglevičiūtė, Asta Zacharovaitė (Agnė Muralytė), Pranciškus Megelinskas, Ieva Pakštytė (Marija Žemaitytė), Donatas Želvys, Donatas Stakėnas, Vaiva Kvedaravičiūtė, Karolina Kontenytė, Justina Burakaitė, Rugilė Latvėnaitė, Simonas Lunevičius, Laimonas Dirškus, Artūras Lepiochinas.

Trukmė: 1 val. 50 min.

Vieta: KU Mokomasis teatras, Kristijono Donelaičio g. 4. Bilietais prekiaujama per „Tiketos“ sistemą bei renginio vietoje prieš spektaklį. Bilieto kaina – 30-40 Lt.

Atsisveikinimas su kvailybe

Vasario 22 d. 18.30 val. spektaklis „Sudie, idiotai!“ (rež. Valentinas Masalskis) pagal Justo Tertelio pjesę.

Spektaklis „Sudie, idiotai!“

Spektaklis „Sudie, idiotai!“

Martynas yra jaunas žmogus, ieškantis savojo – vienintelio ir tikro – kelio tarp šio pasaulio vertybių. Jis mėgina priešintis dviveidiškumui, apgaulei, išdavystei, tačiau kaip mat susiduria su neišvengiama tikrove. Skaudinančia ir abejinga.

Klaipėdos jaunimo teatras pristato spektaklį „Sudie, idiotai!“ pagal dramaturgo J. Tertelio pjesę. Joje autorius mėgina fiksuoti šiuolaikinio jaunuolio patirtis, išgyvenimus, jo konfliktą su kitų sukurtomis taisyklėmis.

Režisierius Valentinas Masalskis sako, kad tai spektaklis apie viltį ir jos praradimą. „Kas nutinka, kai jaunas žmogus praranda viltį. Kai jis nusivilia suaugusiais ir, svarbiausia, savo mokytojais? Visa tai vyksta ne scenoje. Visa tai – mūsų aplinkoje. Mūsų gyvenimuose“, – sako V. Masalskis.

Dramaturgas: Justas Tertelis

Režisierius: Valentinas Masalskis

Scenografas: Renata Valčik

Vaidina: Paulius Pinigis, Kęstutis Žilinskas, Laima Akstinaitė, Margarita Intaitė, Kristina Švenčionytė, Jūratė Leinartaitė, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Ieva Pakštytė (Marija Žemaitytė), Vaidotas Bačianskas, Donatas Želvys, Pranciškus Megelinskas, Artūras Lepiochinas, Simonas Lunevičius, Asta Zacharovaitė (Neringa Krunglevičiūtė), Rugilė Latvėnaitė, Justina Burakaitė.

Trukmė: 1 val. 50 min.

Vieta: KU Mokomasis teatras, Kristijono Donelaičio g. 4. Bilietais prekiaujama per „Tiketos“ sistemą bei renginio vietoje prieš spektaklį. Bilieto kaina – 30-40 Lt.

Išsamiau – www.kjt.lt.

Leave a Reply