Klaipėdos jaunimo teatras pakartotinai skelbia pirmąjį šauktinių sąrašą!

Klaipėdos „Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A) vasario 6 d., šeštadienį, 19 val. bus rodoma intriguojanti Klaipėdos jaunimo teatro ir organizacijos „Naujasis tautos balsas” premjera „Šauktiniai” (N-16).

klaipedos_jaunimo_teatro_spektaklis_sauktiniai

“Šauktiniai”. Klaipėdos jaunimo teatro archyvo nuotr.

Šauktinių grąžinimas sulaukė daug atgarsių visuomenėje ir kultūros sferoje, tačiau jaunieji kūrėjai žada pateikti savo viziją ir nuomonę šia tema. „Imtis šauktinių temos mus paskatino privalomosios karinės tarnybos grąžinimas ir reali galimybė, kad aktorių trupės vyrai bus pašaukti tarnauti. Tokia ateities vizija paskatino diskusijas apie šauktinių padėtį, savijautą, apie idėjinę kariuomenės problematiką. Šios diskusijos lėmė, kad nusprendėme nesiimti konkrečios dramaturgijos, o pradėjome patys rinkti medžiagą būsimam spektakliui. Tikimės, kad premjera paskatins dar kartą aptarti šią temą iš skirtingų požiūrio taškų”, – sako „Šauktinių” kūrėjai ir spektaklio režisierius Paulius Pinigis.

Spektaklis buvo kuriamas bendradarbiaujant su visuomenine organizacija „Naujasis tautos balsas”. NTB atstovas Arvydas Kevelinskas teigia, kad „Šauktiniai” šiandien yra ypač aktualūs. „Mūsų visų akys yra nukreiptos nuo tikrosios tiesos. Tiesos, kad esame nuolatiniame pavojuje, tiesos, kad priešas kvėpuoja mums į nugarą. Aš nemanau, kad mes saugūs, todėl svarbu informuoti piliečius apie jiems kylančią grėsmę. Bendradarbiavimas su Klaipėdos jaunimo teatru yra puikus būdas tai padaryti”, – sako A. Kevelinskas.

„Šauktiniai” išskirtini ir tuo, kad Klaipėdos jaunimo teatras žada žiūrovų nepalikti tik tylių stebėtojų vaidmenyje. „Šiame darbe publika turės padėti mums ir galės jausti, kad turi įtakos spektaklio eigai. Kiekvienas žiūrovas įsigydamas bilietą įsipareigos vykdyti tam tikrus reikalavimus, vienas iš jų – aktyviai dalyvauti. Suprantame, kad užduodami tokias sąlygas patenkame į rizikos zoną, tačiau tikimės, jog publika priims mūsų žaidimo taisykles ir tai suteiks naujos patirties tiek mums, tiek jiems”, – sako „Šauktinių” autoriai.

Intriguojanti Klaipėdos jaunimo teatro ir organizacijos „Naujasis tautos balsas” premjera „Šauktiniai” (N-16) – vasario 6 d. (šeštadienį) 19 val. Klaipėdos „Kultūros fabrike”, Bangų g. 5A.

Daugiau informacijos: www.kjt.lt/lt/repertuaras/sauktiniai/265/

Leave a Reply