Klaipėdos brass kvintetas: naujas skambesys

Praėjusį kovą suskaičiavęs „Trisdešimt pavasarių” Klaipėdos brass kvintetas rudenį pasitiko permainomis kolektyvo sudėtyje. Kartu su ilgamečiu meno vadovu Vilmantu Bružu ansamblį paliko dar du nariai, tad lapkričio 9 dienos koncerto „Kvintetas. Naujas skambesys” afišoje skaitome tris naujas pavardes.

Brass_kvintetas_foto_V_Petrikas

Klaipėdos brass kvintetas. Vytauto Petriko nuotr.

Kolektyvo vadovo vairą į savo tvirtas rankas perėmė meniniams iššūkiams pasirengęs Sigitas Petrulis (trimitas), ansamblyje toliau muzikuoja Alius Maknavičius (trimitas) ir Steponas Sugintas (trombonas), beje, grojantis jame nuo pat įsikūrimo. Kolektyvą papildė Monika Rakauskaitė (valtorna) ir Vidmantas Liasis (tūba).

„Klaipėdos brass kvintetas yra vienas seniausių tokio žanro kolektyvų Lietuvoje ir vienintelis, kuris gyvuoja daugiau kaip 30 metų, nes visi kiti transformavosi arba išnyko. Man tenka didelė atsakomybė išlaikyti kolektyvą, jį puoselėti ir eiti į priekį. Norime plėsti repertuarą, rengti šiuolaikiškas programas, į jas įtraukiant vokalą, gitarą, mušamuosius instrumentus, elektroninę muziką. Taip pat norime klausytojams pristatyti ir sakralinės muzikos programas. Žinia, tiek žemaičių, tiek Mažosios Lietuvos krašto religinės apeigos yra susietos su dūdų muzika. Turiu įvairiausių sumanymų ir tikiuosi, kad su kvinteto kolegomis pavyks daugelį jų įgyvendinti”, – teigia S. Petrulis.

Atnaujintos sudėties prisistatymo koncertui kvintetas rengia visiškai naują programą. Joje skambės originaliai kvinteto sudėčiai sukurti kūriniai arba gerai žinomų kūrinių aranžuotės. Tarp jų bus nuostabioji Johanno Sebastiano Bacho arija iš Kantatos Nr. 147, George’o Friderico Handelio „Šebos karalienės atvykimas” iš oratorijos „Saliamonas”, Wolfgango Amadeuso Mozarto Adagio ir kt. Netikėta bus išgirsti varinių kvinteto spalvomis nutapytą Claude’o Debussy preliudą „Mėnulio šviesa” arba negrų spiričiuelį. Taip pat klausysimės Jeano Josepho Mouret, Alvido Remesos bei Tauro Adomavičiaus kūrinių, originaliai sukurtų variniams pučiamiesiems.

Klaipėdos brass kvinteto koncertas vyks lapkričio 9 d., trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I a. fojė. Kolektyvas tikisi nauju skambesiu patraukti klaipėdiečių dėmesį ir suteikti jiems malonių akimirkų.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply