Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta netradicinė paroda

(NE)liesti-Matau pasauli kitaipGegužės 28 d., 17.30 val. „Herkaus galerijos” (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip”. Jos eksponatus – vaikų, turinčių regos negalią bei gyvenančiųjų globos namuose – keramikos darbus, kitaip nei daugeliui įprastose dailės parodose, bus galima „apžiūrėti” ne akimis, o liečiant rankomis. 

Kūriniai bus eksponuojami specialiose dėžėse, tad paroda, suteiksianti lankytojams galimybę prisiliesti prie kitokio gyvenimo, kuriame matoma ne akimis, bet lytėjimu, žadins fantaziją spėliojant, ką vaizduoja jaunųjų kūrėjų darbai.

Ši paroda – tai viena iš socialinio projekto „Matau pasaulį KITAIP”, kuris vyks ir kituose Lietuvos miestuose, dalių. Projekto tikslas – suteikti galimybę vaikams su regos negalia kartu su socialiai pažeidžiamais vaikais kūrybinių dirbtuvių metu pabendrauti, leisti jiems pažinti vieni kitus. Parodos atidarymo renginį vesianti projekto ambasadorė Nomeda Marčėnaitė per užsiėmimus padėjo vaikams ,,susidraugauti” su moliu ir paruošti darbelių parodai.

Menininkė Nomeda Marčėnaitė veda kūrybines dirbtuves vaikams. Organizatorių nuotr.

Projekto ambasadorė menininkė Nomeda Marčėnaitė vedė kūrybines dirbtuves vaikams. Organizatorių nuotr.

Į parodos atidarymą susirinkę klaipėdiečiai ir miesto svečiai, vaikai ir jų tėveliai turės galimybę ne tik prisiliesti prie parodos eksponatų, bet ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei konkurse „Sukurk atviruką nematančiam draugui”. Gražiausi vaikų darbeliai papuoš 2015 metų kalendorių, atspausdintą įprastu ir Brailio raštu.

Paroda siekiama parodyti visuomenei, kad rega – tai ne vienintelis būdas patirti pasaulio grožį.

Paroda „Matau pasaulį kitaip“ Klaipėdoje veiks iki š. m. birželio 28 d.

1 komentaras

  1. Kaip visada, žaviuosi tavo idėjomis, energija ir meile, kurią esi pasirengusi dalinti vaikams. Nei kiek neabejoju projekto sėkme, nes jis paliečia pačias gražiausias savybes – dalintis gerumu, įžiebti viltį likimo nuskriaustiems vaikams, kad juos supantis pasaulis yra gražus ir draugiškas. Sėkmės, Nomedėle;)

Leave a Reply