KKKC PARODŲ RŪMUOSE – LENKŲ DIZAINO MĖNUO

Lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) atidaromos iš karto dvi didelės šiuolaikinio lenkų dizaino parodos: savitą kaimyninės šalies plakato mokyklą, pripažįstamą vienu iš įdomiųjų pasaulio grafikos dizaino reiškinių, apžvelgs paroda „Faces Of Polish Posters”; fotopeizažų bei gamtos įkvėptų daiktų ir objektų dermę atskleis fotografijos bei dizaino paroda „Materia Prima: peizažas ir dizainas”.

Pristatys Lenkijos plakato mokyklą

Parodoje „Faces Of Polish Posters” pristatomi Gdansko dailės akademijos Grafinio dizaino fakulteto profesorių bei studentų darbų pavyzdžiai. Anot parodos kuratoriaus architekto Sauliaus Jusionio, Parodų rūmuose bus pristatyti menininkų, dizainerių, dėstytojų Tomaszo Boguslawskio ir Jaceko Staniszewskio bei jų ugdytinių sukurti plakatai. Parodos atidarymo vakarą T. Boguslawskis visus besidominčius pakvies į paskaitą „Poster as an object, object as a poster” (angl. „Plakatas kaip objektas, objektas kaip plakatas”).

Tomaszo Boguslawskio plakatai

Tomaszo Boguslawskio plakatai

Jau XIX a. lenkų menininkų kurtos spektaklių, parodų, koncertų afišos bei reklaminiai skelbimai Europoje išsiskyrė kokybe bei drąsa. Šalies menininkų bei dizainerių gaivus požiūris buvo aktualus ir sovietmečiu, ir jam pasibaigus – Lenkijos plakato mokykla pripažįstama vienu iš įdomiausių grafikos dizaino reiškinių pasaulyje.

J. Staniszevskis – šiuolaikinis menininkas, tapytojas, meno kritikas, grafikos dizaineris, muzikantas, kurio veikla – labai daugiaplanė. 1986–2001 m. laikotarpiu sukūrė daugiau kaip 200 plakatų parodoms, spektakliams, koncertams. Th. Bogusławskis, ne vienerius metus vadovavęs Gdansko dailės akademijai ir jos padaliniams, aktyviai dirba grafinio dizaino, grafikos, vizualiosios komunikacijos srityse, kuria plakatus, pašto ženklus.

Įkvėpti pirminės materijos

Fotografijos bei dizaino paroda „Materia Prima: peizažas ir dizainas” naujai interpretuoja natūralų dėsningumą: tai, kas mus supa, mus įkvepia, net jeigu ne iki galo tai suvokiame.  Susiedama „World Press Photo”, „National Geographic” bei kitų prestižinių fotografijos konkursų laureato Kacpero Kowalskio fotografijas, darytas iš oro, su Lenkijos dizainerių objektais, sukurtais iš paprasčiausių medžiagų, parodos kuratorė Agnieszka Jacobson-Cielecka kviečia keliauti prie vaizdinių dizaino ištakų.

Vienas iš parodos „Materia Prima: peizažas ir dizainas“  eksponatų

Vienas iš parodos „Materia Prima: peizažas ir dizainas“ eksponatų

„Tai pasakojimas apie gamtos ir meno simbiozę, apie menką ribą tarp kūrimo ir fiksavimo, tarp kūrybos ir dokumentacijos”, – sako A. Jacobson-Cielecka – aistringa Lenkijos dizaino propaguotoja, lenkiškos žurnalo „Elle Decoration” versijos įkūrėja ir pirmoji vyriausioji redaktorė, „Łódź Design Festival” (2008-2011) meno direktorė ir kuratorė, dizaino specialybės vadovė ir programų direktorė „School of Form” mokykloje Poznanėje.

Parodoje, kurią pristato Lenkijos institutas Vilniuje, taip pat bus eksponuojami lenkų menininkų sukurti žaislai. Visų jų ištakos tos pačios: gamtos stebėjimas ir pagarba aplinkai, vaikų elgesio bei poreikių analizė, pagarba tradicijoms ir vaikystės prisiminimams.

Vienas iš parodos „Materia Prima: peizažas ir dizainas“  eksponatų

Vienas iš parodos „Materia Prima: peizažas ir dizainas“ eksponatų

Savo darbus parodoje pristatys dizaineriai Jerzy Cielecki, Agnieszka Czop, Maciej Gąsienica-Giewont, Paweł Grunert, Jarosław Hulbój, Agnieszka Lasota, Malafor, Katarzyna Modrzejewska, Monika Patuszyńska, Justyna Popławska, Joanna Rusin, Tabanda, Bashko Trybek, Wzorowo, žaislų autoriai Beza Projekt, Gagani, Maliny, Pani Jurek, Poorex.

Abi parodos KKKC veiks iki š. m. gruodžio 8 d.

Leave a Reply