Klaipėdoje koncertuos devynių debesų šamanas

Liepos 24 d., sekmadienį, 18 val. „Apeirono” teatro salėje vyks legendinio Tuvos šamano, gerklinio dainavimo meistro, muzikanto, sielogydos sistemos „Saulės skambesys” (Un Chun) kūrėjo Nikolajaus Oržako koncertas.

Oorzak4

Organizatorių archyvo nuotr.

Nikolajaus Oržako (Nikolaj Oorzhak) dainavimas užburia. Kartais net sunku patikėti, kad šį vibruojantį, gaudžiantį, tonų variacijomis stebinantį garsą skleidžia vienas žmogus. Devynių debesų šamanas yra įvaldęs visus (!) gerklinio dainavimo stilius: sygryt, kargyra, ezengiler, borbanadyr, chumei, ir yra laikomas Chumeiži (gerklinio dainavimo Chumei meistru) tiek savo šalyje, tiek svetur. Koncerto metu Nikolajus groja intuityviai, naudodamas nacionalinius instrumentus: igil, būgną, dambrelį, lietaus lazdą. Dainuodamas jis pasitelkia žemės, ugnies, vandens bei oro energijas ir tai daro iš šamaniškos būsenos (atviros sąmonės arba transo), todėl garsas paliečia kiekvieno žmogaus esmę, subtiliausias vidines būsenas, pritildydamas protą ir plėsdamas sąmonę.

„O, visata, visų žvaigždžių šeimininke! Tai aš, šamanas, dainuojančia širdimi. Tegul šiaurė, pietūs, rytai ir vakarai atveria mums savo nematomas duris. Mes norime įeiti į jūsų pasaulį, kad pažintume save. O, Motina Žeme, nepyk ant mūsų, kad norime nusiraminti ir susijungti su debesimis”, – dainuoja N. Oržakas.

Kviečiame pasinerti į muziką, kuri užburia. Garsus, kurie paliečia. Energiją, kuri suvirpina.

Laikas: liepos 24 d. 18 val.
Vieta: „Apeirono” teatro salė, Turgaus g. 16 / Tiltų g. 12, Klaipėda (įėjimas iš Tomo g. pusės)
Kaina: 15 Eur (bilietais bus prekiaujama vietoje pusvalandį prieš koncertą).
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/shamanmystery

Leave a Reply