Klaipėdoje – išskirtinis baltiškasis duetas

Spalio 21 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) savo muzika, išskirtinėmis tradicinių instrumentų improvizacijomis dalinsis viešnia iš Latvijos Laima Jansonė ir Saulius Petreikis (Vilnius). Muzikinės scenos užkulisiuose susipažinę atlikėjai pirmą kartą muzikuos drauge.

Afiša Baltiškasis duetas

Laima Jansonė – latvių tradicinio instrumento kuoklių grojimo virtuozė, profesionali ir išskirtinė atlikėja, gerai žinoma savo gimtojoje šalyje. Laimos pasirodymai stebina ir žavi netikėtomis improvizacijomis, kuriose susijungia ramūs pasikartojantys ir impulsyvūs nenuspėjami garsai. Skambinant kuoklėmis – jų pusseserėmis galima laikyti lietuvių kankles, estų kaneles, suomių kanteles – atlikėja susieja autentiškumą ir šiuolaikiškumą. Neatkartojamos kompozicijos – tarsi tylus laukimas arba gaivališkas sprogimas.

Nuo 2011 m. debiutiniu albumu „Sidabras” pradėjusi profesionalios muzikantės ir kompozitorės karjerą, L. Jansonė yra kviečiama pasirodyti Danijoje, Italijoje, Belgijoje, Australijoje, Norvegijoje ir kitose užsienio šalyse. Atlikėja reguliariai rengia koncertus ir didžiosiose Latvijos scenose. Užkulisiuose susipažinę L. Jansonė ir Saulius Petreikis negalėjo nuspėti, kad jie kartu gros klaipėdiečiams.

S. Petreikis – žinomas Lietuvoje multiinstrumentalistas, charizmatiška asmenybė, pritraukianti dėmesį ir verčianti ištempti ausis. Muzikantas, dalyvaujantis įvairiuose folkloro, džiazo, dainuojamosios poezijos projektuose, žavi nuoširdumu, kūrybiškumu ir giliu muzikos pojūčiu. Muzikuodamas įvairiais instrumentais Saulius nuolat ieško naujų skambesių, eksperimentuoja jungdamas skirtingų instrumentų grojimo technikas ir garsus.

Leave a Reply