Klaipėdiečiams – architektūros legendos iš JAV paskaita

bublys_net

Vilniaus dailės akademijos (VDA) kvietimu Klaipėdoje gegužės 19 – 23 d. vieši JAV architektas Algimantas Bublys. Svečias ves praktinius užsiėmimus ir konsultacijas VDA Klaipėdos fakulteto architektūros studentams, o taip pat skaito paskaitas Klaipėdos miesto ir regiono architektams bei dizaineriams ir visiems besidomintiems.  

Gegužės 23 d. 17.30 val. vieša paskaita „Visuomeninių modernių pastatų objektų tipologija ir dizainas JAV” Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18).  

Algimantas V. Bublys gimė 1941 m. Tauragėje. 1944 m. su šeima pasitraukė į Vokietiją, iš kur emigravo į JAV. 1965 m. Detroito universitete įgijo architektūros bakalauro kvalifikaciją. 1968 – 1972 m. dirbo žymaus Amerikos latvio architekto Gunnar Birkerts firmoje, Birmingeme (Birmingham), Mičigano valstijoje. Suprojektavo Mineapolio federalinio rezervo banko pastatą. 1972 m., perėjęs į O’Dell, Hewlett and Luckenbach firmą, parengė ir įgyvendino Detroit Lions futbolo stadiono Pontiako (Pontiac) mieste projektą. 1973 m. Birmingeme įsteigė savo architektūros firmą Bidigare/Bublys Architects.  

1980 – 2000 m. dirbo Rossetti Associates architektūros biuro viceprezidentu ir firmos projektų bendraautoriumi. Svarbiausi jų: EDS kompiuterių centras Camp Hill (Pensilvanijos valstija), Palace sporto arena Auburn Hills ir Van Andel arena Grand Rapids (Mičigano valstija), JAV teniso centras ir Arthur Ashe teniso stadionas Flushing Meadows, Niujorke, Compuware korporacijos centriniai rūmai Detroite; naujas Vakarų Mičigano universiteto inžinerijos fakulteto kompleksas Kalamazoo. 2000 m., tapęs Barton Malow Design architektūros firmos Saufilde (Southfield) projektavimo viceprezidentu, dalyvavo rengiant Barton Malow centrinių rūmų Saufilde ir General Motors kompanijos Powertrain skyriaus rūmų Pontiake pastatų projektus. 2007 – 2009 m. kartu su Eugenijaus Miliūno architektų grupe projektavo Šiaulių ir Kauno Žalgirio areną. 2012 m. suprojektavo Taipei areną ir sporto centrą Taivane.   

Šiuo metu gyvena JAV. Už kūrybinius projektus yra pelnęs virš 60 premijų. Išrinktas Amerikos architektu sąjungos (AIA) College of Fellows nariu, 1995 m. apdovanotas Detroito architektų draugijos aukso medaliu. Dažnai kaip ekspertas dalyvauja, vertinant architektūros studentų darbus Mičigano ir Detroito universitetuose, Detroito ir Lawrence technologijos institutuose.  

Visus susidomėjusius maloniai kviečiame dalyvauti.  

Šios kūrybinės dirbtuvės yra VDA Klaipėdos fakulteto įgyvendinamo tęstinio projekto „Dizaino ir architektūros kūrybinė laboratorija jauniesiems profesionalams” dalis, o taip pat respublikinės „Dizaino savaitės“ renginys. Kūrybinių dirbtuvių rėmėjai – Vilniaus dailės akademija, Lietuvos kultūros taryba ir LR Švietimo ministerija.

Leave a Reply