Klaipėda laukia Kalėdų [renginių programa]

Klaipėdoje trečiadienį pristatyta artėjančių šv. Kalėdų šventinė programa, kuri startuos gruodžio 7-ąją įžiebus miesto eglę Teatro aikštėje.

Dienas iki Kalėdų skaičiuosime nuo gruodžio 7 d., kai Teatro aikštėje įžiebsime Kalėdinę žaliaskarę. Šventinio vakaro metu klaipėdiečius ir miesto svečius džiugins į šventę atvykę – Senelis Blynas, Senelis Obuolys, Senelis Meduolis, Senelis Šokoladas ir, žinoma, Kalėdų Senelis. Kalėdinę muziką dovanos „Junior City Jazz”, šoks „Credo” kolektyvas.
Eglės įžiebimas pradės gerumo renginių maratoną. VšĮ „Klaipėdos šventės” ir programos socialinis partneris „Maltiečiai”, skelbdami žinią, jog „Klaipėda – gerosios žvaigždės miestas”, sieks tai įrodyti ne žodžiais, o gerumo darbais.

„Gimęs noras „tiesiog” Kalėdas paversti gerumo Kalėdomis, labai greitai pritraukė bendraminčių – Maltos pagalbos ordino tarnybą („Maltiečius”), kurie, puoselėdami savo ordino tradicijas, skatina tikrąją Kalėdų dvasią, pagrįstą atjauta, geraširdiškumu, gebėjimu dalintis. Todėl gerumą savo žmonėms dovanojanti Klaipėda taps „Gerosios žvaigždės ambasadore” ir šiuo titulu puošis visus metus”, – sako Romandas Žiubrys, VšĮ „Klaipėdos šventės” direktorius.

Šviesomis pražysianti, skaniausiais kvapais viliosianti Teatro aikštė kiekvieną gruodžio savaitgalį kvies į temines šventines labdaros muges. Kalėdinio laikotarpio metu, nuo gruodžio 8 d. iki gruodžio 22 d., jūsų lauks net penkios skirtingos šventinės mugės: „Maltiečių” kalėdinės sriubos, meduolių, obuolių, blynų ir šokolado. Šventinių savaitgalių metu bus galima įsigyti Kalėdinių skanėstų, kurių kaina – 1 gerumo litas. Šis simbolinis gerumo gestas, Maltos ordino pagalbos tarnybai visus metus iš surinktų lėšų leis pamaitinti ir paremti silpniausius iš mūsų – vienišus, atokiau gyvenančius senelius.

„Europoje nėra buvę, kad tikrosios Kalėdų dvasios šaukliu taptų pats miestas – Klaipėda tokia pirmoji. Ji tarsi kelrodė žvaigždė visus pakvies atrasti tikrąją Kalėdų prasmę”, – mintimis dalinasi Bronius Einars, Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų koordinatorius Klaipėdoje.

Kiekvieną šventinio savaitgalio dieną vainikuos 19 val. Teatro aikštėje pasirodysiantis Kalėdų Senelis ir jo sekama pasaka.

Gerumu vienijanti Kalėdinė akcija pildosi jau dabar, į šventę savanoriškai įsitraukiant įvairiems kolektyvams. Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos miestelėnus ir vėl vaišins kvapnia žuviene, Lietuvos verslo kolegijos studentai surengs akciją „Padovanok puodelį šilumos”, įvairių bendruomenių profesionalūs amatų meistrai įsitrauks į teminių šventinių labdaros mugių šurmulį.

GRUODŽIO RENGINIŲ TEATRO AIKŠTĖJE PROGRAMA

Gruodžio 7 d., šeštadienis, 17 val. eglutės įžiebimo šventė. Muzikinė mįslė „Painiava dėl Kalėdų Senelio”

16-19 val. Lietuvos verslo kolegijos organizuojama akcija „Padovanok puodelį šilumos”. Lietuvos verslo kolegijos studentai prisideda prie Kalėdinių renginių Klaipėdos senamiestyje ir organizuoja akciją „Padovanok puodelį šilumos”, kurios metu dalins arbatą klaipėdiečiams ir miesto svečiams (Turgaus g.). Visos surinktos lėšos bus pervestos „Maltiečiams” (Maltos ordino pagalbos tarnybai).

Gruodžio 8 d., sekmadienis, 12 -15 val. „Maltiečių” kalėdinės sriubos šventė.

19 val. Susitikimas su Kalėdų Seneliu ir Gerumo pasaka.

Gruodžio 14 d. , šeštadienis, 16-19 val. Meduolių šventė. Jei namai kvepia cinamonu ir medumi, vadinasi, artėja Kalėdos! Mes kepame meduolius! Šį vakarą pakviesime tapti viena didele šeima ir kepti juos kartu! O tie kas kepti nenorės, skanumynus marginti padės. Pintinėles meduoliais ir imbieriniais sausainiais pripildys „Priekulės užimtumo centras”, „Lapių kaimo bendruomenė” ir „Daukšaičių pušynėlis”. Kalėdinio meduolio kaina – 1 gerumo litas. Nuoširdumas daro stebuklus!

16-19 val. Lietuvos verslo kolegijos organizuojama akcija „Padovanok puodelį šilumos”.

19 val. Susitikimas su Kalėdų Seneliu ir Meduolių pasaka.

Gruodžio 15 d., sekmadienis, 16-19 val. Obuolių šventė. Šventinėje mugėje svaigins sveikuoliško grogo, pagaminto iš natūralių sulčių, aromatai ir skoniai. Ir vėl sutiksime eglutės įžiebimo šventės personažų, kurie paskleis juoko ir linksmybių, žaidimų ir svajonių. Šiltais aviečių, juodųjų serbentų, aronijos ar šaltalankių aromatai svaigins „Sulčių namai”. Vitaminų porcijos kaina – 1 gerumo litas. Tu gali įžiebti viltį!

14–16 val. Lietuvos verslo kolegijos gerosios žvaigždės bėgimas. Kolegijos bendruomenės organizuojamo bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos Maltos ordino pagalbos tarnybai.

19 val. Susitikimas su Kalėdų Seneliu ir Obuolių pasaka. 

Gruodžio 21 d., šeštadienis, 12 val. žuvienės virimas. Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos miestelėnus ir vėl vaišins kvapnia žuviene.

16-19 val. Blynų šventė. Kiekvienas atras skaniausią, kvapniausią ir mėgiamiausią blyną! Jų bus daug – lig soties, lig valiai! Jie aplieti auksiniu medumi, šilti, purūs ir paruošti smaguriams! Blynus, pagal senąsias blynų kepimo technologijas, ruoš į miestą atvykę Veiviržėnų bendruomenės blynų kepėjai. Senose, šimtametėse kepimo krosnyse degančios malkos ir nuostabus kepamų blynų aromatas nepaliks abejingų. Kalėdinio blyno kaina – 1 gerumo litas. Sušildyk savo artimą!

16 val. Kalėdinio karavano sutiktuvės, Kalėdų Senelio sveikinimas. Šviečiantis ir grojantis 14-asis Kalėdų karavanas aplankys ir Klaipėdą, užsuks į Teatro aikštę! Karavano tikslas – paremti p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globojamas kaimo mokyklas.

17-18 val. „Tele Bim–Bam” koncertas.

18-20 val. Kalėdų Senelio kambario ir nykštukų dirbtuvių atidarymas. Dirbtuvėlėse visų vaikų lauks nykštukai, kurie padės pasidaryti jaukias dovanėles.

19 val. Kalėdų Senelio sekama Obuolių pasaka.

Gruodžio 22 d., sekmadienis, 16–19 val. Šokolado šventė. Profesionalūs Klaipėdos krašto amatininkai Jums rengia tikrą šventę! Jis būna baltas ir juodas, kartus ir saldus, su riešutais ir su pipirais, karštas ir šaltas! Nerasite pasaulyje žmogaus, kuris apie jį nebūtų girdėjęs, kuris nesvajotų jo paragauti! Tai bus tikra Šokolado pasaka, kurioje jus skandins Judrėnų, Veiviržėnų, Priekulės bei Klaipėdos auksarankiai! Jūs galėsite ne tik pasmaližiauti, bet ir šokoladinius žaisliukus eglutei sumeistrauti! Šokoladinio skanėsto kaina – 1 gerumo litas. Gera dalintis gerumu!

19 val. Susitikimas su Kalėdų Seneliu ir Šokolado pasaka. Kalėdos jau visai čia pat! Kad suspėtų paruošti dovanas, šį vakarą jis pakvies paskutiniam pasimatymui prieš didžiąsias šventes! Tiems kurie nesuspėjo, pats metas sugalvoti norus ir juos pašnabždėti Kalėdų Seneliui į ausį!

Gruodžio 31 d., antradienis, 00:00 val. Naujametinis fejerverkas.

VšĮ „Klaipėdos šventės” informacija

Leave a Reply