Klaipėda kviečia į Šviesų festivalį: šventės programa

Vasario 15–17 d., pasitikdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Klaipėda kviečia į įspūdingą jau 4-ąjį Šviesų festivalį, kuriame apie 30 įvairių projektų, šviesos instaliacijų. Grandiozinis ir svarbiausias festivalio projektas – Italijos menininkų „Marianolight” sukurtas stebuklas – „Šimtmečių vartai”. Projektas apima 200 metrų ilgio Turgaus gatvės atkarpą, vartų aukštis – 24 metrai.

simtmecio_vartai

Projektas „Šimtmečių vartai”. Andriaus Pelakausko nuotr.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO PROGRAMA

VASARIO 15–17 D./ 18.00–23.00

ŠVIESOS IR MUZIKOS ŠOU „ŠIMTMEČIŲ VARTAI”
Turgaus g. (atkarpa nuo Teatro aikštės iki Turgaus ir Tiltų g. sankryžos)

Aplankę Klaipėdos „Šviesų festivalį”, aplankysite ir Italiją – žavingą, ryškią ir nepamirštamą. Festivalio epicentre – Turgaus gatvėje – jus pasitiks nepamirštamas, milžiniškas Italijos menininkų grupės „Marianolight” projektas – ,,Šimtmečių vartai”.

Spalvingos ir elegantiškos projekto šviesos atspindi Pietų Europos tradicijas ir šimtmečio dvasią. Ši įspūdinga šviesos ir muzikos sintezė festivalio lankytojus džiugins viena diena ilgiau nei kiti festivalio projektai – iki vasario 18 d. Net keturis vakarus lankytojus pasitiks septyni skirtingi šviesos ir muzikos šou, tarp kurių ir speciali dedikacija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Šimtmečių vartų” tunelio, sudaryto iš medinių arkų, ilgis – 200 metrų. Menininkų projektai jau apkeliavo visą pasaulį bei puošė mados namus „Dolce & Gabbana”, „BVLGARI”, „Louis Vuitton”. ,,Marianolight” yra viena iš seniausių Italijos įmonių, kurios tradicijas nuo pat įsteigimo 1898 m. tęsia pati Marianų šeima. Už indėlį į Italijos kultūros puoselėjimą ir tradicijų saugojimą ,,Marianolight” yra apdovanoti specialiu Italijos prekybos rūmų ženklu.
Projekto autorius – „Marianolight” (Italija)

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LIETUVOS VALSTYBĖS SIMBOLIAI”
Muzikinio teatro bokštas

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštas nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis, primindamas istorinį faktą, kad 1988 m. spalio 20 d. čia suplevėsavo trispalvė. Šimtmetį primins mirgantis lempučių 100-ukas ir į dangų kylantys šviesos spinduliai.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO LAIKO JUOSTA”
Parkelis prie Danės krantinės

Šviečiančių kolonų instaliacija pristato Klaipėdos istorijos datas šimtmečio šviesoje. 4 kubai – 4 istoriniai laikotarpiai: Nepriklausomybė (1918 / 1923 – 1939 m.), karas (1939–1945 m.), sovietinis laikotarpis (1945–1990 m.), Nepriklausomybė (1990–2018 m.).
Projekto autorius – Jurgis Malinauskas

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „JIE BUVO ČIA”
Danės skveras prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka”

Autorius teigia, kad anksčiau gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame. Šioje instaliacijoje pristatoma 40 UV spinduliuotėje švytinčių, beveik nematerialių, iš vielos išlenktų istorinių figūrų, kurios „atgaivinamos” šiuolaikinėje aplinkoje.
Projekto autorius – Alexander Reichstein (Suomija)
Projektą pristato UAB „Gatvių apšvietimas”

INTERAKTYVI VAIZDO PROJEKCIJA „LIETUVAI – 100″
Skveras prie burlaivio „Meridianas”

Interaktyvi vaizdo projekcija-žaidimas, įkvėpta šimtmečio spalvų, kviečia mažus ir didelius tapti kūrėjais, žaisti ir judėti. Atraskite tai, kas paslėpta, ir prisiminkite arba susipažinkite su legendiniu žaidimu „Tetris”.
Projekto autorius – „Gluk Media”
Projektą pristato UAB „ Silberauto”, oficiali „Mercedes-Benz” atstovė Lietuvoje

SĖDĖTI SPALVOTAI
Skveras prie burlaivio „Meridianas”

Prisėsti žiemą ant paprasto suoliuko yra drąsu, o prisėsti ant spalvoto suoliuko – smagu. Jei su savimi turite karštos arbatos – ją gurkšnokite čia.
Projekto autorius – UAB „Gatvių apšvietimas”

ŽVAIGŽDĖTAS DANGUS
Meno kiemas (Daržų g. 10)

Kelis kartus per metus, didžiųjų miesto renginių metu, Klaipėdos dangų nusagsto tūkstančiai ryškių lempučių, transformuojančių erdves, įkvepiančių ir gaivinančių net ir tamsiausią skverą. Čia bus galima svajoti!
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės”

VAIKYSTĖS KARUSELĖ
Dienovidžio skveras (Pasiuntinių ir Tomo gatvių sankirta)

Po lempučių šviesomis pasisukite vaikystės dienas menančioje karuselėje… Jūsų mažiesiems tai patiks. O gal ir jums?

MatrixŠVIESŲ INSTALIACIJA „MATRIX”
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2)

Interaktyvi šviesos ir garso instaliacija – spalvų ir garso santykių paieška. KKKC I aukšto fojė – šviesų žaismas ir žaidimas. Čia įrengta nuolat kintanti dinaminė spalvų plokštuma reaguos į garso sistemą, kurią valdysite Jūs – festivalio svečiai. Užeikite į vidų.
Projekto autorius – Marius Ščerbinskas

ŠVIESOS INSTALIACIJA „BEGALYBĖ”
Šachmatų aikštelė, Kurpių ir Mėsininkų g. sankryža

Dar mokyklos laikais mus išmokė rašyt begalybę, tada begalybė atsirado mūsų žodyne, begalybę radome kosmose, begalybę randame kasdienybėje. Festivalio „Begalybė” jums labai, o gal iki begalybės, patiks.
Projekto autorius – Vėjas Aliukas
Projektą pristato UAB KRATC

INTERAKTYVI INSTALIACIJA „KATINAS DŽENTELMENO VEIDU PO KALVIŲ SKVERO ĄŽUOLU”
Klaipėdos senamiestis, Kalvių ir Pasiuntinių g. sankirta

Legendinis senamiesčio katinas su džentelmeno veidu papasakos savo istoriją. Katinas neatsilieka nuo šiuolaikinių technologijų, todėl nepamirškite pasiimti savo išmaniojo įrenginio su QR kodo nuskaitymo programėle.
Projekto rengėjas – saugos tarnyba „Argus”

PRAMOGŲ ERDVĖ
Teatro a.

Miesto širdyje – Teatro aikštėje, išbarstėme šviečiančių objektų kolekciją. Namo parsinešti neleisime, bet kolekcionuoti akimirkas – kviečiame. Čia ir daugybė Šviesų festivalio bei Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtų skanumynų, o svarbiausia – didžiausias ir stilingiausias užrašas LIETUVA!
Projekto autorius – Karolis Pronckus

ŠVIESŲ IR VAIZDO INSTALIACIJA „KAUKĖ-KARNAVALAS”
Aikštelė prie Neringos skulptūros (Kūlių Vartų g.)

Karnavalai būna ryškūs ir linksmi. Instaliacijos centre – karnavalinė kaukė, kuri šviesų ir vaizdo dėka kviečia mus pažinti įvairių pasaulio karnavalų emocijas.
Projekto autorius – Janis Petersons ir „ SIA Artistic” (Latvija)
Projektą pristato UAB „Stemma Group”

ŠVIESOS INSTALIACIJA „SUTINKANT LAIVUS”
Kruizinių laivų terminalas

Nuo seno kelią laivams parodo šviesos, o šviečiančių statinių kompozicija spalvinę gamą keis kasdien – meilės dieną prisodrins raudonais atspalviais, o Vasario 16-ąją žaižaruos trispalvėmis šviesomis.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LAIVŲ KARAVANAS”
Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla, Kanto g. 7

Šiemet savo įkūrimo 70-metį mininti Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla nustebins visus aplankiusius. Čia nušvis tikras mažų ir didelių laivų ir laivelių uostas. Šviečiantys laivai ir Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti pastato langai pasitiks kiekvieną festivalio svečią ir leis pajusti jūrinę dvasią ir šventinę nuotaiką.
Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

ŠVIESŲ INSTALIACIJOS „ŠVIESŲ ALĖJA”
Klaipėdos parkas prie E. Balsio menų gimnazijos, Statybininkų pr.

Ilgamečiai festivalio partneriai pristato šviečiančių objektų kolekciją, kuri pabirusi po parką ir tvenkinį prie gimnazijos, sukurs šviečiančią erdvę Pietinėje miesto dalyje.
Projekto autorius – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai

LIETUVOS BANKNOTŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS 100-MEČIUI
Vasario 14–18 d., 17.00–23.00
Renginių salė, Žvejų g. 4

Minėdami Lietuvos atkūrimo 100-metį švenčiame ne vieną datą, o šimto metų sėkmės istoriją, kurią kūrėme visi. Parodoje išvysime visus Lietuvos banknotus nuo 1991 metų, įskaitant „maisto talonus”, banknotus su klaidomis, daugumai nematytus bei apyvartoje nepasirodžiusius 100, 500 ir 1000 litų, taip pat 1991 metų Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotus – centaurus bei litaurus, cirkuliavusius visuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose renginiuose, vykusiuose 1991 m. liepos 27–rugpjūčio 4 d. Parodoje įrengtas ir ultravioletinis apšvietimas, kuris leis išvysti banknotų apsaugos ženklus. Visos ekspozicijos metu turėsime šilumos kampelį, kuriame lankytojai galės pasišildyti karšta kava/arbata.
Kolekcijos savininkas – Jevgenij Sokolov

SKĖČIŲ ALĖJA
Kristijono Donelaičio skveras

Lietuvos trispalvę simbolizuojantys skėčiai kviečia miesto gyventojus bei svečius naujai pažvelgti į gerai pažįstamą aikštę. Aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai ne tik prisideda prie Šviesų festivalio savo idėjomis, bet ir kviečia visus drauge paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. „Skėčių alėjos” atidarymo renginys vyks vasario 16 d. 14.00 val.
Projekto autorius – Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas”

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „BERMUDŲ TRIKAMPIS”
Pietinė miesto dalis, Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21

Bermudų trikampyje dingsta laivai ir lėktuvai. Šviesų festivalio Bermudų trikampis nėra baugus, bet tikrai nepažintas. Ar buvot ten kada nors? Tarp trijų daugiabučių namų kiemo viduryje – veidrodinės šviesos. Į navigaciją veskite – Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21 – mūsų Bermudų trikampis turi adresą.
Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic” (Latvija)
Projektą pristato – AB „Energijos skirstymo operatorius” (ESO)

„PASIVAIKŠČIOJIMAS PO STEBUKLO LAUKIANČIĄ JERUZALĘ…”
Buv. Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 21)

Paroda „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…” – unikalus lėlių pasakojimas apie pasaulį prieš maždaug 2000 metų, kuomet gimė svarbiausias žmonijos kūdikėlis.
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės” ir Aida Raimonda Pečeliūnienė

SPALVOS NAKTYJE…
18.00–20.00 val. LCC menų galerija, DeFehr pastatas, Kretingos g. 36

Iš Kauno kilęs ir Čikagoje ilgą laiką gyvenęs menininkas Jonas Preisaitis kviečia į savo darbų parodą. 25-erių grįžęs į Lietuvą, pradėjo mokslus LCC Tarptautiniame universitete. Savamoksliškai kuriantis menininkas naudoja akrilinius dažus – pirmiausia menininkas nupiešia dalį vaizdo, jį nufotografavęs kompiuteriu sudeda besikartojančių spalvų ir raštų mozaiką. Menininkas išsiskiria savo pomėgiu ryškioms spalvoms ir abstraktiems raštams. Anot autoriaus, mene sunku suklysti, nes visada galima ant viršaus užtepti naują spalvą, tam tik reikia laiko ir kantrybės.
Parodos autorius – Jonas Preisaitis

ŠVIEČIANTYS KAVOS IR MADOS NAMAI

Su šviečiančiomis vitrinomis ir interjerais prisistato: spalvas keičianti „Senoji Hansa” lauko terasa, „Pramogų bankas”, kavos namai – „Max Coffee”, „Kavos architektai”, „Anikės kavinė”, išskirtinių drabužių butikas „Kopa”.
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės” kartu su Klaipėdos senamiesčio sąjunga ir kitais verslininkais

LAIKINI PROJEKTAI

VASARIO 15 D. (KETVIRTADIENIS)

100 ŽINGSNIŲ Į ŠIMTMETĮ
Turgaus g. 21

19.00–22.00 Lietuvos verslo kolegijos studentai kviečia į studentišką terapinę ekskursiją – 100 žingsnių į ŠIMTMETĮ.
Projekto rengėjai – Lietuvos verslo kolegija

tetis_ir_juraSPEKTAKLIS „TĖTIS IR JŪRA”
18.00 ir 19.00 Klaipėdos lėlių teatras

Šviesa ir violončelė. Šešėlis ir violončelė. Atspindys ir violončelė.
Tai – pasakojimas apie tėtį ir jo pasaulį, kuriamas pasitelkus pojūčius, šviesas, šešėlius, atspindžius, muziką. Kokią vietą šeimoje užima tėtis? Koks jis? Ką jis veikia? Kuo gyvena? Apie ką svajoja? Juk šeimoje visus keturis kampus laiko mama. O tėtis? O tėtis laiko jūrą. „Jam atrodydavo, kad turi juos globoti, kad jie nugrimzdę į gilią jūrą, kurią pažįsta tik jis.” Spektaklis skirtas visiems vaikams nuo 4 iki begalybės metų, tačiau tik tiems, kurie linkę pastebėti ir pajusti keistus dalykus.

Renginys su bilietais. Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt ir Klaipėdos lėlių teatro kasoje.
Projekto autorius – Klaipėdos lėlių teatras

VASARIO 15–16 D.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO ŠVYTURYS”
19.00–22.00 val. LAJM Studentų namai, Karklų g. 2 / Kalvos g. 8

Šalia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos esantys studentų namai taps „Šimtmečio švyturiu”. Šviesų lazeriai sukurs didžiulio švyturio įvaizdį, o languose įvairiomis spalvomis šviečiantys skaičiai miestiečiams ir svečiams sukurs šimtmečio minėjimo dvasią.
Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

VASARIO 16 D. (PENKTADIENIS)

LIETUVOS ŠIMTMEČIUI – DEGANČIOS SPALVOS
Karlskronos aikštė, 18.00 val. pradedama degti

Gerumo žvaigždė Lietuvai – taip Klaipėdos šviesų festivalį ir Lietuvos šimtmetį papildo Maltos ordino pagalbos tarnyba.
Projekto autorius – Maltos ordino pagalbos tarnyba ir VšĮ „Klaipėdos šventės”

ŠVIESŲ FESTIVALIO DŪZGĖS
21.00–00.00 Klubas „Raketa”, Bangų g. 5A

„Šviesų festivalio” „dūzgės” – speciali muzikos ir šviesų programa socialiniame klube „Raketa”.
Projekto autorius – VšĮ „Neringa FM”

VASARIO 17 D. (ŠEŠTADIENIS)

BŪK SAUGUS VISADA! ATŠVAITŲ DALINIMO AKCIJA
18.00–20.00 val. Klaipėdos senamiestis, skveras prie burlaivio „Meridianas”

Akcijos metu gyventojams nemokamai dalinami atšvaitai, pasakojama apie atšvaitų naudą ir būtinybę.
Projekto autorius – Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

ŠVIEČIANČIŲ AUGINTINIŲ EISENA „DRAUGYSTĖS ŽYGIS”
20.00 val. startas – Teatro aikštėje

Šviesų festivalį vainikuokime šviečiančiu augintinių paradu! Visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai. Registracija ČIA. Numeris jūsų augintiniui bus suteiktas likus pusvalandžiui iki renginio (Teatro a.). Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių. Vakarą vainikuos karaliaus ir karalienės rinkimai.
Projekto autoriai – VšĮ „Klaipėdos šventės” ir Karolis Pronckus

FOTOGRAFIJOS KONKURSAS „FOTOGRAFUOJU KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALĮ”

Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės” kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt
Visos gautos nuotraukos papuoš socialinio tinklo „Facebook” paskyrą „Klaipedos sventes” bei „Instagram” paskyrą „Jurossvente”. Jūsų laukia šaunūs prizai. Nuotraukų lauksime iki vasario 20 d. Būk ryškus!
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės”

Daugiau informacijos apie festivalio renginius.

VšĮ „Klaipėdos šventės” informacija

Leave a Reply