KKKC Parodų rūmuose birželį – vasariška edukacija ir ekskursijos

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) ir pirmąjį vasaros mėnesį vyks ekskursijos po naujas parodas ir žaismingi kūrybiniai užsiėmimai šeimoms bei jaunimui, inspiruoti miesto kultūrinių įvykių, noro pažinti ir praplėsti savo akiratį.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KKKC Parodų rūmuose birželio mėnesį vyks ekskursijos po parodas moksleiviams ir studentams. Rūtos Jankevičiūtės nuotr.

Ekskursijų trečiadieniai

KKKC parodų rūmai birželį ypač lauks jaunų žmonių – čia bus atidaryta jaunimo itin vertinamo žanro – komiksų paroda. Trečiadieniais, kai parodų lankymas nemokamas, Parodų rūmuose ir pirmąjį vasaros mėnesį vyks ekskursijos po parodas mokinių ir studentų grupėms. Šios galimybės neturėtų praleisti moksleivių vasaros stovyklų vadovai – tai puikus būdas paįvairinti savo ugdytinių poilsio formas ir praplėsti jų akiratį.

Ekskursijos po parodas mokinių ir studentų grupėms vyks birželio 10, 17 d., būtina išankstinė registracija el. p. gabija@kkkc.lt.

Šeimų ir jaunimo šeštadieniai

Ir vasarą šeštadieniais KKKC Parodų rūmai laukia mieste likusių klaipėdiečių šeimų. Juolab kad birželio edukaciniai užsiėmimai bus išties vasariški, jaunatviški, žaismingi ir atspindintys Klaipėdos kultūrinius įvykius. Šeimos, pavargusios nuo gatvės šurmulio ir pasirinkusios savo laisvalaikiui Parodų rūmų erdves, privalo iš anksto užsiregistruoti el. p. gabija@kkkc.lt.

Birželio 6 d. 13 val. komiksų kūrimo ir spalvinimo užsiėmimas „Tavo regata”. Šis užsiėmimas bus skirtas ką tik atidarytos Miglės Anušauskaitės komiksų parodos „Dalyką” analizei, pažinčiai su komikso žanru, jo atsiradimo istorija ir atliekama funkcija. Kūrybinė savaitgalio popietės dalis bus skirta kultūros ir meno sintezei. Kadangi tomis dienomis Klaipėdoje vyks tarptautinė didžiųjų burlaivių regata „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ ir Pilies džiazo festivalis, edukacinio užsiėmimo metu vyresnieji šeimos nariai bus kviečiami kurti komiksus, inspiruotus šventinės miesto nuotaikos. Mažųjų užduotis bus ne mažiau smagi – jie galės užsiimti kūrybišku sukurto komikso spalvinimu. Užsiėmimo pabaiga, kaip ir regatos finišas, nestokos sportinio azarto, kadangi bus renkamas įdomiausias darbas.

Birželio 13 d. 13 val. šeimų savaitgalis „Mūsų eksperimentų diena”, skirtas pažinčiai su dažais: sužinosite, kaip gaminami dažai, kaip ir kam jie buvo naudojami nuo seniausių laikų. Praktinėje užsiėmimo dalyje dalyviai gamins ir išbandys savo dažus.

Birželio 20 d. 13 val. šeimų savaitgalis „Įspūdingiausi architektūros kūriniai”. Šio užsiėmimo metu šeimų laukia džiugi ir intriguojanti pažintis su įdomiausiais pasauliniais architektūros kūriniais, dalyviai išgirs ne vieną mitą ir legendą apie pastatus ir jų kūrimą. Kūrybinė popietės dalis turėtų itin patikti mažiesiems, kadangi įkvėpti matytų vaizdų užsiėmimo dalyviai iš plastilino kurs savo statinius, šie bus sujungti į bendrą didelį miestą ir įamžinti fotografijose.

Birželio 27 d. 13 val. šeimų savaitgalis „Menų mozaikos domino”. Užsiėmimo metu šeimos ne tik išmoks žaisti naują meno žaidimą, bet ir patirs nuotykių atlikdamos menines užduotis, lavinsis ir turtins savo žinias. Dar vienas komandinio žaidimo pranašumas – pažintis su naujais žmonėmis, kurie gali tapti jūsų komandos dalimi arba draugiškais konkurentais. Žaidimo esmė – 2-4 žmonių komandos turi kuo greičiau iš objektų sudėlioti tam tikro dydžio paveikslą su atpažįstamu piešiniu. Dėliojimas (paveikslo kūrimas) vyksta „Domino” principu: žaidėjai paeiliui dėlioja spalvotas korteles prie, jų manymu, derančios spalvos. Jei žaidėjui atrodo, kad spalva netinka, jis kortelę gali nuimti, tačiau tokiu atveju jam teks atlikti kūrybinę užduotį, pateiktą antroje kortelės pusėje.

Edukaciniai užsiėmimai mokami (1,74 Eur, studentams, mokiniams, asmenims su negalia, pensininkams, pateikusiems dokumentą, – 0,87 Eur). Būtina registracija tel. (8 46) 313691, 8 602 21167, el. paštu gabija@kkkc.lt.

Leave a Reply