KKKC PARODŲ RŪMUOSE ATIDAROMA „KELIONIŲ AGENTŪRA“

Birželio 6 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) oficialiai atidaroma „Kelionių agentūra”. Šitaip pavadintas naujasis centro meno rezidentams pristatyti skirtų renginių projektas. Parodų ciklą pradeda svečių iš Sankt Peterburgo, grafikų Jurijaus Štapakovo ir Aleksandros Gart, kurie Klaipėdoje rezidavo šį mėnesį, paroda „Gyva ir negyva”.

Jurijaus Štapakovo grafikos darbas

Jurijaus Štapakovo grafikos kūrinys

Uostamiestyje apsilankiusių ir jo įkvėptų menininkų kūriniai eksponuojami Parodų rūmų pirmajame aukšte esančiame bokse.

Parodos „Gyva ir negyva” autoriai kreipiasi į žiūrovo vaizduotę, siūlydami savarankiškai perskaityti minimalistinius simbolius balto lapo paviršiuje. Jame – švari, be detalių, matrica, primenanti suprematines kompozicijas, sudegusių statinių liekanas, Memelio fachverkinius fasadus bei modernias metalo konstrukcijas: mintį bei pasaulį suka amžinoji gyvybės ir mirties kaita.

J. Štapakovas – plataus diapazono eksperimentinės grafikos kūrėjas. Jo kūrinių yra Nacionaliniame Ermitažo muziejuje (Sankt Peterburgas, Rusija), Krokuvos nacionaliniame muziejuje (Krokuva, Lenkija), Niujorko šiuolaikinio meno muziejuje „MoMa”, o menininko rankų darbo knygos saugomos Sankt Peterburgo viešojoje, Aleksandrijos (Egiptas), Rygos (Latvija), Saksonijos valstybinėje (Drezdenas, Vokietija) ir Berlyno nacionalinėje bibliotekose (Vokietija). J. Štapakovas yra surengęs 17-a personalinių ir sudalyvavęs daugiau nei 250 grupinių parodų.

Neseniai kūrybinį kelią pradėjusi A.Gart jau sudalyvavo 30 grupinių parodų ir šiuo metu kartu su J. Štapakovu aktyviai plečia kūrybinės studijos „Grafikos kabinetas” veiklą.

Nuo 2009 m. veikiančios KKKC rezidentūros tikslas – Klaipėdos, kitų Lietuvos miestų ir užsienio menininkų bendradarbiavimas, o pagrindinė šių metų programos tema yra Klaipėdos senamiesčio kultūrinio gyvenimo aktyvinimas bei uostamiesčio įvaizdžio stiprinimas.

Tarp šių metų KKKC rezidentų yra menininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Gruzijos, Irano, JAV. Jų kūriniai ir veikla pristatoma viešosiose miesto erdvėse, KKKC parodų salėse bei kūrybiniuose užsiėmimuose.

Projekte „Kelionių agentūra” dalyvaujantiems rezidentams siūloma reflektuoti Klaipėdos regioną bei miestą, vesti dienoraščius bei „maršrutų apskaitą”, šitaip rezidentūrą prilyginant kultūrinių kelionių agentūrai.

Kūrinių temos tyrinės dvi problemas: pirmoji susijusi su kultūriniu identitetu, apie kurį sprendžiame iš asmeninės ir kolektyvinės patirties; antroji – su asmeninės patirties istorijų reprezentavimu ir dokumentavimu, konceptualaus „pranešimo” konstravimą paverčiant ne sausu dokumentavimu, bet kultūriniu įvykiu, sukeliančiu vietinės bendruomenės reakciją ir įtraukiančiu ją į šį procesą. Projekto akcentai – utopijos paieškos architektūroje, laiko slinktyse, lyties bei nacionaliniame identitete.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Parodų rūmų darbo laikas – trečiadienį–sekmadienį, 11–19 val. Paroda „Gyva ir negyva” veiks iki liepos 6 d.

Leave a Reply