KKKC MENO KIEME – KŪRYBINIAI UŽSIĖMIMAI PAVASARIO ĮKVĖPIMUI

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvės kovą kviečia ruoštis artėjančioms Velykoms bei atrasti saviraiškos džiaugsmą rengiamuose kūrybiniuose užsiėmimuose.

Toma Šlimaitė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Toma Šlimaitė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Kovo 21 d., penktadienį, 18 val. užsiėmimas „Tapybiniai margučių raštai” grafikos dirbtuvėse kviečia išmėginti aliejinę monotipiją. „Pasikliaudami savo fantazija ir tradiciniais margučių raštais, kursime grafiškai tapybiškus piešinius. Žinoma, juos susiesime su pavasario šventės tematika, įpindami verbų, žydinčių augalų, atgimstančios gamtos motyvų”, – sakė grafikos dirbtuvių vadovė Toma Šlimaitė.

Aliejinė monotipija – viena iš tapybiškiausių grafikos technikų. Pasitelkus ją, spaudos formos (klišės) nereikia nei graviruoti, nei raižyti, nes piešinys spaudžiamas nuo klišės plokštumos. Tad šis renginys – puikiai pradedantiesiems tinkanti proga pažinti grafiką. Monotipijai žavesio suteikia improvizacija, atsitiktiniai spalvų deriniai, tonų perėjimai, linijos ir dėmės – visų efektų numatyti neįmanoma, tačiau jie puikiai tinka miniatiūrai, atvirukui ar kitokiam kūriniui.

Irma Leščinskaitė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Irma Leščinskaitė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Kovo 27 d., ketvirtadienį, 17 val. rengiamas užsiėmimas „Tapybos pradžiamokslis”. Tapytoja, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto doc. Irma Leščinskaitė ji skiria pradedantiems tapyti ir norintiems susipažinti su tapybos dalyko pagrindais, medžiagų technologijomis.

Kaip suprasti paveikslą, jo struktūrą bei kompoziciją, kaip pačiam sudėlioti norimus nutapyti objektus drobės įrėmintoje erdvėje? Kas yra klaskinis spalvos derinys ir niuansai? Visa tai ir dar daugiau sužinosite užsiėmime, kurio metu bus mokoma ne tik aliejinės tapybos technikos, bet ir koliažo, kuriamo naudojant įvairius daiktus ir todėl itin parankaus mokantis kompozicijos pagrindų.

Kūrybinio užsiėmimo kaina vienam dalyviui – 20 Lt. Organizatoriai suteikia priemones bei įrankius. Informacija teikiama ir registracija vykdoma mob. tel. (8-645)44321 bei el. paštu rasma@kkkc.lt.

Leave a Reply