KKKC Meno kieme – kursai „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika”

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo vasario 14 dienos antradieniais architektas Vytautas Alšauskas kviečia besirūpinančius savo namais klaipėdiečius į individualius kursus „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika”.

Erdves_funkcija_ir_estetika_plakatas

Ruošiantis statyti namą, įsirengiant arba renovuojant būstą, dažnas susiduria su naujais iššūkiais: kaip planuoti gyvenamąją erdvę, kad vėliau nereikėtų gailėtis, kaip ją įsirengti turint ribotą biudžetą, kad būtų ir patogu, ir jauku gyventi. Kai finansai neriboja, galima samdyti architektą ar dizainerį. Tačiau ne visiems tai priimtina – kai kam samdomas specialistas yra per brangus, kiti gi nori savuosius namus kurti patys.

Architekto V. Alšausko kursai „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika” rengiami būtent šiems savųjų namų kūrėjams, kadangi pusantros valandos trukmės individualių konsultacijų metu jie galės gauti atsakymus į visiems aktualius klausimus apie gyvenamosios erdvės planavimą, jos įrengimą, didžiausias klaidas ir racionalius sprendimus, kurie padėtų sutaupyti.

Daug patirties įrengiant būstus turintis ir mielai ja besidalijantis architektas vardijo, kokias namų įrengimo aktualijas reikėtų išskirti. Pirmiausia tai gyvenamosios erdvės suskirstymas funkcinėmis zonomis ir jose esančios komunikacijos (elektra, vandentiekis, vėdinimas, šildymas) – tai, ko iš tiesų reikia patogiam gyvenimui. Ne mažiau svarbi namų patalpa yra virtuvė. Kursuose bus aptariama, kaip reikėtų organizuoti veiklą virtuvės zonoje, kad joje būtų ne tik patogu dirbti, bet ir ji atrodytų estetiškai.

Pristatydamas kursus, V. Alšauskas išskyrė ir miegamojo, vaikų bei darbo zonas. Pasak architekto, dažnas ne visai teisingai suvokia miegamojo kambario paskirtį ir paverčia jį daiktų sandėliu. Tačiau kur laikyti daiktus, jei gyvenamoji erdvė nedidelė? Kursuose bus aptariama ne tik kaip tinkamai įsirengti miegamąjį, bet ir kaip pritaikyti daiktų laikymo sistemas, padėsiančias išspręsti šias problemas. Panašios klaidos daromos ir vaikų gyvenamojoje erdvėje ar darbo zonoje. Dažnai norime į vaiko erdvę sutalpinti visus jo gyvenimo poreikius: daiktus, žaidimus ar pamokų ruošą, poilsį ir miegą. Ar ne per daug vienam kambariui funkcijų? O kur jūs patys dirbate – svetainėje, miegamojo ar virtuvės erdvėse? Ar tai geriausiai atitinka jūsų poreikius?

Į šiuos ir kitus dažnai iškylančius klausimus jums atsakys kursų lektorius architektas Vytautas Alšauskas individualių konsultacijų metu KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda). Beje, jei pageidaujate, konsultacija gali vykti ir jūsų name ar bute Klaipėdos mieste.

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo vasario 14 d. antradieniais 18–19.30 val. individualūs kursai „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika”, lektorius – architektas Vytautas Alšauskas (kursai mokami, būtina išankstinė registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. +370 618 145 06).

Leave a Reply