Kintų muzikos festivalis – jau netrukus

Liepos 1–17 d. nedidelis Kuršių marių pakrantėje esantis Kintų miestelis ketvirtą kartą taps klasikinės ir šiuolaikinės akademinės muzikos centru. Praėjusiais metais tapęs tarptautiniu, šiemet Kintų muzikos festivalis pristato ne tik Lietuvos atlikėjų, bet ir svečių iš užsienio programą.

jauna_muzika

Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika”. Organizatorių archyvo nuotr.

Žengdamas koja kojon su reikšmingiausiais muzikos įvykiais, Kintų muzikos festivalis išskirtinį dėmesį skirs estų kompozitoriui Arvo Pärt. Minimalistinės muzikos kūrėjas 2015 m. švenčia 80 metų jubiliejų, todėl didžiausiose pasaulio scenose šiemet skamba jo muzika. Su Arvo Pärt bendradarbiavęs tarptautinių konkursų laureatas Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika”, vadovaujamas Vaclovo Augustino, iškilmingam festivalio atidarymo koncertui paruošė ypatingą dviejų dalių programą „Tribute to Arvo Pärt”, kurioje skambės „Da pacem Domine”, „Summa”, „Magnificat” ir kiti šio kompozitoriaus kūriniai. Festivalio atidarymas – jau liepos 1 d. 20 val. Kintų didžiojoje bažnyčioje.

Kintų muzikos festivalyje taipogi pasirodys charizmatiškoji fleitininkė Misao iš tolimosios Japonijos, solo pasirodymais debiutuosiantis violončelininkas Justas Kulikauskas, smuikininkai virtuozai iš Vokietijos „The Twiolins”, festivalio publikai puikiai pažįstamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Išskirtinis įvykis – specialiai festivaliui bus suburtas Tarptautinis Kintų muzikos festivalio orkestras. Jis kartu su orkestru NIKO atliks kompozitoriaus Gedimino Gelgoto simfoniją „Extracultural”, kurią diriguos jaunasis dirigentas Martynas Stakionis.

Kintų muzikos festivalis sulaukė išskirtinio tarptautinio dėmesio ir 2015–2016 m. tapo Belgijoje esančios organizacijos „Europe for festivals, festivals for Europe” (EFFE) nariu. Tarptautinė festivalių komisija jau ketvirtąjį kartą vyksiantį festivalį įvardijo kaip aukštos meninės kokybės renginį, darantį stiprų poveikį vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu. Todėl nuo šiol informacija apie Kintų muzikos festivalį bus lengviau pasiekiama ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Daugiau informacijos: www.kintaimusicfestival.com

Leave a Reply