Kintai brandina muzikos festivalio tradiciją

Liepos 19–rugpjūčio 9 d. Kintuose vyks jau trečiasis Kintų muzikos festivalis. Šiais metais jis pirmą kartą įžengia į tarptautinius vandenis. Festivalio metu pasirodys ne tik žinomi atlikėjai iš Lietuvos, bet ir pasaulinio lygio kompozitorius iš Vokietijos.

Naujųjų idėjų kamerinis orkestras (NICO). Organizatorių nuotr.

Naujųjų idėjų kamerinis orkestras (NIKO). Organizatorių nuotr.

Iškilmingo festivalio atidarymo koncerte skambės žymusis amerikiečių kompozitoriaus Terrio Rilio opusas „In C“.  Šiais metais jo 50-metį mini visos pasaulio scenos. Kūrinį atliks Europoje ir JAV koncertuojantis Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, kurio efektingu muzikos atlikimu žavisi ir pats Terris Rilis.

Festivaliui įpusėjus vyks mažiesiems muzikos mylėtojams skirtas koncertas bei jau tradicija tapęs naktinis koncertas. Jo metu styginių ansamblis NIKO atliks minimalistinę Europos ir JAV kompozitorių muziką.

Martynas Levickis. Gedimino Žilinsko nuotr.

Martynas Levickis. Gedimino Žilinsko nuotr.

Kintų muzikos festivalyje pasirodys smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis – tarptautinių muzikos festivalių dalyvis, koncertavęs žymiausiose pasaulio salėse: „Carnegie Hall“ Niujorke, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, „Concertgebouw“ Amsterdame. Jis buvo apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi bei Ispanijos karalienės „Kartu už taiką“ medaliu. V. Čepinskis pasirodys kartu su jaunosios kartos smuikininke, ansamblio NIKO soliste Augusta Jusionyte. 

Festivalyje taip pat koncertuos Martynas Levickis – pirmasis pasaulyje akordeonistas, pasirašęs sutartį su žymiąja „Universal Music Group“ įrašų kompanija. Atlikėjas yra pasirodęs tokiose pasaulio scenose, kaip „Royal Albert Hall“, „Purcel Room“ bei „Wigmore Hall“. Tuo tarpu, išskirtinį improvizacinės muzikos koncertą surengs žymus vokiečių kompozitorius Peter Michael Hamel. Jis yra dirbęs su John Cage, Morton Feldman, La Monte Young ir Terry Riley, o jo paties kūriniai yra leidžiami „Schott“ ir „Barenreiter“ – dviejų didžiausių pasaulyje leidybos kompanijų. 

Išsamią Kintų muzikos festivalio programą rasite http://www.kintaimusicfestival.com.    

Leave a Reply