Kaune – vaikų ir jaunimo teatro šventė

Gruodžio 1–5 dienomis Kaune ir Kauno rajone po 5 metų pertraukos vyks IV tarptautinis festivalis „Jėga!/Cool!“, kurį organizuoja teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS. 25 trupės iš Lietuvos ir užsienio šalių suvaidins per 30 spektaklių vaikams ir jaunimui.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Net 10 spektaklių Vokietijos, Danijos, Italijos, Estijos ir Latvijos teatro kūrėjai žiūrovams padovanos nemokamai. Spektakliai bus vaidinami Nacionaliniame Kauno dramos, Kauno valstybiniame lėlių, Kauno mažajame teatruose, Vytauto Didžiojo universitete, šokio teatre „Aura“, Teatro klube, taip pat – Raudondvaryje ir Vilkijoje. Klounų komanda „Raudonos nosys“ mažuosius pacientus džiugins Kauno ligoninėse.

„Organizuodami tarptautinį festivalį stengiamės, kad visos amžiaus grupės pamatytų savo spektaklį. Kiekviename amžiuje – savos problemos, baimės, norai ir svajonės. Mažas žmogus kartais būna labai vienišas. Teatras ypatinga kalba jam padeda suprasti save ir suteikia saugumo pojūtį“, –  mano ASITEŽO prezidentė Violeta Podolskaitė.

ASITEŽAS tiki, kad kultūra – vienas svarbiausių veiksnių, formuojančių žmogaus asmenybę.  Pasak V. Podolskaitės, kai gailime lėšų vaikų ir jaunimo kultūrai, vėliau mokame šimteriopai daugiau, išlaikydami nuteistuosius, gydydami sergančius įvairiomis priklausomybės ligomis. „Yra posakis: daugiau festivalių – mažiau kalėjimų“,  – sako ASITEŽO prezidentė.

Festivalio metu taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės. Latvių dramaturgas, režisierius, pedagogas Lauris Gundarsas (Lauris Gundars) dalinsis patirtimi su jaunaisiais dramaturgais. Prahoje gyvenantis amerikiečių režisierius Hovardas Lotkeris (Howard Lotker) teatro kūrėjams pristatys kūrybinę laboratoriją „Teatras netradicinėse erdvėse“. Tuo metu airių režisierius ir pedagogas Luisas Lovetas (Louis Lovett) festivalio programą papildys seminaru vaikams ir jų tėvams „Kaip vaidina aktoriai“.

Per šį festivalį ASITEŽAS pirmą kartą surengs Šiaurės ir Baltijos šalių ASSITEJ nacionalinių centrų atstovų susitikimą (laukiama Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos atstovų). Diskusijose bus aptariamos regiono teatro vaikams ir jaunimui problemos, ieškoma būdų, kaip bendradarbiauti ir burti platesnį šios teatro krypties tinklą, kurti ir vykdyti bendrus kūrybinius projektus.

Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2001 m.  Pagrindiniai asociacijos tikslai – praturtinti vaikų ir jaunimo gyvenimą kuriant spektaklius jaunajam žiūrovui, telkiant teatro veikėjus ir profesionalius teatrus, siekiant teatrą vaikams ir jaunimui pakelti į aukštesnį lygį. ASITEŽAS rengia nacionalinius ir tarptautinius teatro festivalius. Šiuo metu organizaciją vienija 22 Lietuvos teatrus. 

Festivalio programos ieškokite www.assitej.lt 

Leave a Reply