„Kalbėk man apie meilę”: visa jausmų gama

Gegužės 27 dieną, penktadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje kviečiame paklausyti vokalinių miniatiūrų ir operų arijų programos „Kalbėk man apie meilę”, kurią jausmingai atliks Rita Preikšaitė (mecosopranas), Mindaugas Jankauskas (tenoras) ir Gražina Zalatorienė (fortepijonas).

Mindaugas_Jankauskas

Mindaugas Jankauskas. Andriaus Čeponio nuotr.

Skambės Wolfgango Amadeuso Mozarto operos „Figaro vedybos”, Georges Bizet operos „Karmen”, Imrėss Kalmano operetės „Silva”, Franzo Leharo operečių „Giuditta” bei „Linksmoji našlė” fragmentai, neapolietiškos ir lietuviškos dainos. Programa, pasak jos atlikėjų, perteiks visą žmogaus išgyvenamų meilės jausmų gamą: nuo meilės be atsako iki pilnatvės džiaugsmo būnant kartu, nuo išsiskyrimo liūdesio iki prisipažinimo mylint.

Visi trys atlikėjai, beje, kilę iš Kauno, yra baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Jie aktyviai reiškiasi šalies koncertiniame gyvenime.

Rita_Preiksaite

Rita Preikšaitė. Organizatorių archyvo nuotr.

Rita Preikšaitė – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, jame sukūrusi daug įsimintinų ir puikiai įvertintų vaidmenų. 2005 m. Rita tapo Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos laureate. 2006 m. ji pelnė Kauno teatralų apdovanojimą – ,,Fortūnos” prizą už Karmen vaidmenį G. Bizet operoje ,,Karmen”. 2014 m. už Liubašos vaidmenį N. Rimskio-Korsakovo operoje ,,Caro sužadėtinė” solistė buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui, o Kauno teatralai vėl įvertino ,,Fortūnos” prizu. Skambų Ritos balsą Klaipėdos koncertų salėje girdėsime pirmąjį kartą.

Mindaugas Jankauskas yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, dainuojantis W. A. Mozarto, P. Čaikovskio, L. van Beethoveno, G. Rossini, G. Verdi, O. Narbutaitės operose bei J. Strausso operetėse. Jis reiškiasi ir kaip dramos aktorius Kauno dramos teatro spektakliuose. 2011 m. Mindaugas buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už debiutinius vaidmenis spektakliuose „Publika” ir „Antigonė Sibire”. 2015 m. už LNOBT sukurtus Gijo de Morfonteno, Žakino, Dono Kurcijaus bei Blindo vaidmenis jis paskelbtas Geriausiu metų antraplanių vaidmenų atlikėju.

Artistiškas ir charizmatiškas tenoras jau ne kartą dainavo Klaipėdos koncertų salėje. 2013 m. jis čia dalyvavo Nikolajaus Rimskio-Korsakovo operos „Mozartas ir Salieri” pastatyme, kur įtaigiai įkūnijo Mozarto vaidmenį. Spektaklį režisavo Valentinas Masalskis, o fortepijono partiją atliko charizmatiškasis Alexander Paley.

Gražina Zalatorienė dirba koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedroje. Ji labai daug koncertuoja su vokalistais, dalyvauja festivaliuose ir tarptautiniuose dainininkų konkursuose. Kartu su styginių kvintetu „Soavita” įvairiose šalies scenose (tarp jų – ir KKS) pianistė atliko G. Pergolesi kūrinį „Stabat Mater”. Gražina taip pat rengė pasirodymams LTV projekto „Triumfo arka” dalyvius.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply