Juodkrantėje – Gintauto Trimako fotografijų paroda

Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje (L. Rėzos g. 3) veikia vilniečio fotografo Gintauto Trimako paroda „Išėjimai”. Pirmą kartą eksponuojamose fotografijose – originalus Neringos pajūrio vaizdų archyvas. 

Gintautas Trimakas. „Išėjimai“, 2012 m. Autoriaus nuosavybė

Gintautas Trimakas. „Išėjimai“, 2012 m. Autoriaus nuosavybė

Dvejus metus iš eilės (2012−2013 m.), rugsėjo mėnesį, fotografas G. Trimakas vykdė tęstinį projektą – fotografavo Neringos pajūrio medinius laiptelius. Priėjęs prie laiptų, nukreipdavo kamerą į juos, užlipęs užfiksuodavo tolyn vedantį taką, ir atsigręžęs atgal – jūros pakrantę. Sukaupęs šiuos pasivaikščiojimus žyminčių vaizdų archyvą, atspausdino originalias trijų vaizdų fotografijas.

Archyvas autentiškas − taip prieš keletą metų atrodė šie kasdieniai, nepastebimi įrenginiai. Menininko pasivaikščiojimų su fotokamera dėka užfiksuoti kaip serija jie tapo ypatingais pajūrio kultūros objektais, saugotinais kolektyvinėje atmintyje.

Dokumentavimo strategiją šioje serijoje fotografas derina su jį dominančiais fotografijos prigimties tyrinėjimais. Čia atvirai eksponuojama tikroji nufotografuoto vaizdo laikmena – fotoplokštelė: jos proporcijos bei fotografo ir žiūrovo žvilgsnį apibrėžiantis rėmas, neslepiama ir mechaniška vaizdų sandūra. Matyti, kad tai ne tikrovės atvaizdai, o suvaldyti kadrai, objektyvo apribota žiūra. Tvarka, kartojimasis, dokumentavimo proceso pėdsakai skatina ne tik gėrėtis nufotografuotais vaizdais ir nespalvotos fotografijos niuansais, bet ir visa tai apmąstyti.

Paroda Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje − pirmas „Išėjimų” ciklo fotografijų pristatymas. Ji bus eksponuojama iki rugsėjo 14 d.

Parodos organizatoriai: Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija ir Meno ir edukacijos centras „Rupert”.

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba.

Leave a Reply