Joninės Klaipėdoje – su būrimais, muzika ir rateliais

Birželio 23 d. 20 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į tradicinę Joninių šventę Jono kalne. Šią ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį džiaugsimės ugnies šviesa ir šiluma, vandeniu, augalų žydėjimu.

Minėdami Saulėgrįžos šventę taip pat sveikinsime Jonus ir Janinas, dainuosime, šoksime, o gerą nuotaiką garantuos LRT laida „Duokim garo!”ir jos vedėjai Loreta Sungailienė, Stanislovas Kavaliauskas bei etnologė Gražina Kadžytė.

Klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks šauni Lietuvos nacionalinės televizijos komanda ir laida „Duokim garo!”, kurioje dalyvaus ūpą keliančios kapelos ir folkloro ansambliai: „Šeduvos bernai” (vad. G. Rutkauskas), „Geri vakarai” (vad. V. Kratavičius), „Mingė” (vad. R. Bučmys), „Martvežiai” (vad. J. Kavaliauskas), „Prūsai ilgi ūsai” (vad. V. Macijauskas), „Senoliai” (vad. E. Šalkauskienė, J. Petrauskas), „Kuršiukai” (vad. A. Vozgirdas), „Alka” (vad. D. Kiseliūnaitė, M. Ratas), „Kuršių ainiai” (vad. J. Vozgirdienė, A. Vozgirdas), „Alkiukai” (vad. E. Šalkauskienė), „Vorusnėlė” (vad. D. Kiseliūnaitė).

Joninės – šviesiausia saulės, žemės, vandens ir augalų žydėjimo šventė. Nuo seno tikima Joninių nakties ypatingumu, magiškumu. Žmonės išvakarėse rinko žolynus, kurie gydo ligas ir apsaugo nuo negandų bei padeda nuspėti ateitį. Ant Jono kalno taip pat kviesime pinti ir plukdyti įvairiaspalvių žolynų vainikus, o jaunas merginas burtis. Šventės dalyviai galės įsijungti ir į ant kalnelio vyksiančias estafetes, žaidimus, kur patys stipriausi, ištvermingiausi ir drąsiausi bus apdovanoti Joninių šventės prizais. Artėjant vidurnakčiui uždegtas Joninių laužas sujungs šventės dalyvius į smagius ratelius, o vasarvidžio naktį dar labiau nušvies Všį „Ugnis ir kaukė” kolektyvo sukurta unikali skulptūra ant vandens „Paparčio žiedas”

Leave a Reply