Jeronimas Milius pasirodys klaipėdiečių spektaklyje „Adata“

Vasario 8 ir 15 dienomis į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro sceną sugrįš daugybės kontraversiškų žiūrovų vertinimų sulaukusi Zigmaro Liepinio muzikinė drama „Adata“. Vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje atliks dainininkas, TV projekto „Auksinis balsas“ nugalėtojas Jeronimas Milius.

Jeronimas Milius muzikinėje dramoje „Adata“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Jeronimas Milius muzikinėje dramoje „Adata“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Vienos sielos kelionė

Latvių rašytojos Andros Manfeldės romano motyvais sukurta „Adata“ – tai ekstravagantiško susinaikinimo istorija. Muzikinės dramos centre atsiduria jauna mergina Krista, kuri dėl įvairių aplinkybių patekusi į gyvenimo purvą, skęsta jame iki pat dugno. Spektaklyje paliečiamos narkomanijos, smurto, prievartos, asmenybės degradacijos temos, todėl jo turinys skirtas ne jaunesniems kaip 14 metų žiūrovams.

„Adatos“ aktorių komanda neslėpė, jog šis spektaklis juos ne kartą vertė perlipti per save. „Kuriant vaidmenis „Adatoje“ daugeliui teko padaryti tai, ko gyvenime niekad nedarytumėm, išgyventi tas emocijas, kurias būtina išgyventi. Kai kurios spektaklio scenos mane iki šiol jaudina. Manau, jog kažką artimo sau jame ras kiekvienas“, – sakė Artūro vaidmenį spektaklyje sukūręs Jeronimas Milius. 

„Tai vienos jaunos mergaitės sielos kelionė šioje amžinybės provincijoje. Galbūt ši istorija daug kam buvo netikėtas atradimas, – premjeros išvakarėse sakė spektaklio režisierius Ramūnas Kaubrys. – Supažindindami su ja mes nesiekėme šokiruoti, moralizuoti ar auklėti. Tai tiesiog priminimas, jog žmogui reikia žmogaus, jog vieni kitus turėtumėm labiau vertinti ir tausoti.“

Spektaklyje „Adata“ žiūrovai turės galimybę pamatyti ir būrį Klaipėdos muzikinio teatro solistų netikėtame amplua. Muzikinėje dramoje pasirodys Judita Butkytė-Komovienė, Beata Ignatavičiūtė (Krista), Virginijus Pupšys, Mindaugas Rojus (Vladis), Šarūnas Juškevičius (Tėvas) ir kiti.

Apdovanotas už muziką

Muzikinė drama „Adata“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Muzikinė drama „Adata“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

2007 m. Z. Liepinio „Adata“ su milžinišku pasisekimu pirmąkart nuskambėjo Rygos nacionaliniame teatre, o 2013 m. spektaklio kūrėjų komanda „Adatą“ perkėlė ir į uostamiesčio Muzikinio teatro sceną. Kūrinio libreto pagrindu tapo latvių rašytojos ir poetės Andros Manfeldės autobiografinis romanas „Adata“ (2005), atskleidžiantis pačios autorės išgyventas narkomanijos patirtis.

Už šį kūrinį, kuris Latvijoje buvo vadinamas roko opera, kompozitorius Z. Liepinis buvo įvertintas Latvijos „Metų muzikos autoriaus“ apdovanojimu. Spektaklyje skambanti daina „Kad tik tu būtum“ muzikinės dramos autoriams pelnė prestižinį „Copyright Infinity“ apdovanojimą.

Spektaklio statytojai: režisierius Ramūnas Kaubrys, muzikos vadovė Kristina Jatautaitė, choreografas Aurelijus Liškauskas, scenografas Artūras Šimonis ir kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė.

Z. Liepinio muzikinės dramos „Adata” vaizdo klipas „Kad tik tu būtum”

Išsamesnė informacija: www.klaipedosmuzikinis.lt

Leave a Reply