Jaunatviški ir artistiški

Lapkričio 18 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje muzikuos Vienoje gyvenančių ryškių jaunosios kartos atlikėjų, tarptautinių konkursų laureatų – smuikininkės Dalios Dėdinskaitės ir violončelininko Glebo Pyšniako suburtas jaunimo ansamblis „Artistico”.

Artistico

Jaunimo ansamblis „Artistico”. Organizatorių archyvo nuotr.

Ansamblio meno vadovai jau seniai puoselėjo idėją suburti talentingus ir perspektyvius jaunuosius Lietuvos artistus, kartu su jais muzikuoti, dalintis žiniomis, patirtimi bei suteikti daugiau galimybių koncertuoti. „Gyvendami Vienoje, niekuomet nepamiršome Lietuvos. Čia yra tiek daug jaunų, talentingų, atvirų naujoms idėjoms žmonių!” – viename interviu pasakojo atlikėjai. Taip šių metų vasarą gimė ansamblis „Artistico”. Jo nariai yra praėjusiais metais pirmą kartą D. Dėdinskaitės ir G. Pyšniak organizuoto Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo Nacionalinio forumo „Ars Lituanica” smuikininkų ir violončelininkų konkurso laureatai bei 2015 metų pavasarį atrankos etapą laimėję atlikėjai.

Kaip ir ansamblio pavadinimas, taip ir visi muzikantai yra artistiški; kiekvienas jų tiesiog trykšta energija, entuziazmu ir meile muzikai, todėl ansamblis išsiskiria ypatingu spalvingumu bei profesionalumu.

Vasarą nedideliuose Lietuvos miesteliuose organizuoti „Artistico” koncertai buvo itin sėkmingi ir lydimi stovinčios publikos ovacijų. „Patys buvome ne mokytojai, o kolegos – grojome kartu ir visi kartu stengėmės dėl bendro rezultato – paruošti labai sudėtingą programą per tokį trumpą laiką bei patraukliai ją pateikti klausytojams”, – sako meno vadovai. Jų nuomone, „visi „Artistico” atlikėjai yra labai ryškūs ir charizmatiški, o susibūrę į vieną ansamblį maloniai nustebina kiekvieną muzikos mylėtoją”.

Jungtiniame ansamblyje gros net 14 atlikėjų: „Trio Paralelės”: Anastasija Avdejeva (fortepijonas), Karolina Baleckaitė (fleita), Tomas Girskis (fagotas); Laura Staponkutė, Konrad Levicki, Danielė Brekytė, Marija Pranskutė (smuikai), Barbora Butvydaitė, Kristina Anusevičiūtė (altai), Ignas Bazaras, Deividas Dumčius (violončelės), Samanta Ignatjeva (kontrabosas), Gabija Maknavičiūtė, Lauryna Lankutytė (fortepijonas).

Koncerto „Jaunatviški ir artistiški” programa apima itin platų klasikinės muzikos spektrą: nuo sustyguoto baroko polifonijos pynių iki Lotynų Amerikos šokių muzikos aistros verpetų. Skambės duetų, tercetų, kvartetų ir net okteto atliekami kompozitorių Felixo Mendelssohno-Bartholdy, Johanno Sebastiano Bacho, Fazil Say, Giovanni Bottesini, Camille’io Saint-Saënso, Gustavo Mahlerio, Aleksejaus Igudesmano bei Astoro Piazzolla’os kūriniai.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply