Jaukus kamerinės muzikos vakaras

Klaipėdos koncertų salės kamerinės muzikos koncertai, vykstantys I aukšto fojė, pasižymi jaukia atmosfera ir artimu kontaktu su atlikėjais. Lapkričio 2 d., trečiadienį, 18.30 val. šią gražią repertuaro renginių tradiciją pratęs ansamblio „Vilniaus arsenalas” ir solistės Vilhelminos Mončytės (sopranas) programa “Laiko atspindžiai”.

Moncyte_Vilnaius_Arsenalas

Vilhelmina Mončytė (kairėje) ir ansamblis „Vilniaus arsenalas”. Organizatorių archyvo nuotr.

Ansamblio „Vilniaus arsenalas” nariai kartu muzikuoja jau 30 metų. Įvairiose šalies bei užsienio scenose (Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje). kolektyvas jau surengė per 1000 koncertų. Atlikėjų repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 70 lietuvių kompozitorių premjerų, išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai”, skirtas mūsų autorių kūrybai.

Ansamblyje „Vilniaus arsenalas” groja Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (klavesinas). L. Šulskutė yra viena iš ansamblio įkūrėjų, aktyviai koncertuoja, dirba pedagoginį darbą Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje. R. Romoslauskas taip pat yra vienas iš ansamblio įkūrėjų. Jis dirba Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisteriu, pasirodo ir solisto amplua, atlieka daug kamerinės muzikos. Ypatingą dėmesį Rolandas skiria šiuolaikinei lietuvių kompozitorių muzikai, inicijuoja naujų kūrinių altui atsiradimą. S. Okruško ansamblyje groja nuo 2000 metų. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorius daug koncertuoja kaip pianistas ir klavesinininkas, kamerinės muzikos atlikėjas, aktyviai propaguoja lietuvišką kūrybą.

Programoje „Laiko atspindžiai” bus atliktas neseniai sukurtas Antano Jasenkos kūrinys „Prisiminimai apie save”, kurio solo partiją dainuos Vilhelmina Mončytė. Ji yra sukūrusi vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, dainavusi kitose šalies ir užsienio teatrų bei koncertų scenose. Ji pasirodė Ravennos operos festivalyje, Teatro Alighieri (Ravenna, Italija), Liublianos operos ir baleto teatre (Slovėnija). LNOBT scenoje solistė sukūrė vaidmenis V. Klovos operoje „Pilėnai”, J. Štrauso operetėje „Vienos kraujas”, P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas”, R. Wagnerio operoje „Valkirija”, G. Verdi operoje „Traviata”, V. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos”. Ji dalyvavo I. Stravinskio operos „Mavra” pastatyme šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida”.

Koncerte „Laiko atspindžiai” dar suskambės arijos iš George’o Friderico Handelio bei Wolfgango Amadeuso Mozarto operų bei Carlo Philippo Emanuelio Bacho ir Gaetano Donizetti instrumentiniai trio.

Beje, V. Mončytė ir R. Romoslauskas yra klaipėdiečiai; Vilhelmina yra baigusi S. Šimkaus konservatoriją. Maloniai kviečiame praleisti jaukų vakarą su jų puikiai atliekama kamerine muzika!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply