Jaukios žiemos sutiktuvės „Kultūros fabrike”

Nenumaldomai artėjančios didžiosios metų šventės vienus verčia sukti galvą apie būsimas dovanas, kitus nuteikia ramiam laukimui, trečius įtraukia į šventinės nuotaikos sūkurį. „Kultūros fabrikas” gruodžio 1 – 4 dienomis kviečia kartu pasitikti žiemą ir pasidalinti šventine šiluma renginių cikle „Auksinis savaitgalis HO HO HO”.

kaledinis_koliazas

Šventinį laikotarpį papildys jubiliejus

Neatsitiktinai šventiniai renginiai prasidės anksčiau – lapkričio pabaigoje sueis lygiai dveji metai nuo „Kultūros fabriko” (KUFA) pirmųjų veiklų pradžios. Taip pat savo 15 metų veiklos jubiliejų švenčia ir kūrybinio inkubatoriaus operatorius – Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra (KEPA). Dvigubą gimtadienį pažymės jauno menininko Mykolo Saukos vienos skulptūros parodos atidarymas.

KEPA direktorė Raimonda Laužikienė teigia, kad žiemiškų renginių ciklas taps puikia įžangą į 2017-uosius, neeilinius Klaipėdai metus. „Po kelių savaičių prasidėsiantys 2017-ieji – ypatingi metai uostamiesčiui, pirmą kartą tampančiam Lietuvos kultūros sostine. Sieksime komunikuoti kultūros sostinės idėją ir jos vieną iš tikslų –įvairiausių bendruomenių sąveikos ir jų įtraukimo į kūrybą procesus”, – sako KEPA vadovė R. Laužikienė.

Žiemą pasitiks jaunimo simfoninio orkestro koncertas

Jaukių renginių ciklą „Auksinis savaitgalis” gruodžio 1 d. 18 val. pradės nemokamas Klaipėdos jaunimo simfoninio orkestro koncertas. Kolektyvas šį pavasarį buvo atkurtas po 90 metų pertraukos ir sujungė Eduardo Balsio menų gimnazijos bei Stasio Šimkaus konservatorijos mokinius ir mokytojus.

Gražią koncerto iniciatyvą papildo ir mintis organizuoti gyvą programos transliaciją internetu. Šią mintį paskatino daugybė užsienyje gyvenančių jaunų klaipėdiečių, kurių dalis net per didžiąsias metų šventes negrįš namo. Būtent jiems linkėjimus ir šilumą iš Klaipėdos siųs jaunimo simfoninis orkestras.

Grazi_ir_ta_kita

Gruodžio 3 d. 19 val. vyks Klaipėdos jaunimo teatro aktorių muzikinis spektaklis-teatralizuotas koncertas „Graži ir ta kita”. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Loreta Jonavičienė atkreipia dėmesį į kitą koncerto aspektą – muzikavimo orkestre naudą jauniesiems muzikantams. „Galimybė jiems dar mokykloje groti simfoniniame orkestre – tiek didelis džiaugsmas, tiek ir atsakomybė. Šią vasarą dalis orkestro narių baigdami mokyklą dėkojo už progą muzikuoti kartu. Galime pasidžiaugti, kad mokiniai nuoširdžiai repetuoja ir jau pavasarį pristatys naują programą”, – pasakoja L. Jonavičienė.

E. Balsio menų gimnazijos direktorius Gintautas Misiukevičius teigia, kad koncertas „Kultūros fabrike” – puiki proga prisistatyti miestiečiams. „Šis koncertas – kol kas tik trečiasis viešas mūsų pasirodymas Klaipėdoje, tačiau šventiniu laikotarpiu sulaukiame daug susidomėjimo ir kvietimų koncertuoti. Nors klasikinė mūsų programa ir nėra skirta specialiai Kalėdoms, tačiau tinka šiam susikaupimo ir laukimo metui”, – mintimis dalijasi G. Misiukevičius.

Bendruomenės padėka fabriko savanoriams

Po šventinio koncerto gruodžio 1-ąją klausytojų lauks ir bendruomenės pyragų vakaras. Pasak KUFA kūrybos vadovės Lauros Jackevičiūtės, ši iniciatyva – tai ne tik galimybė jaukiai praleisti vakarą, bet ir proga padėkoti įstaigos savanoriams.

„Kultūros fabrike” daugumą renginių globoja mūsų savanoriai, kurie tokiu būdu prisideda prie miesto kultūros. Norime jiems padėkoti, todėl organizuojame bendruomenės sambūrį, kuriame pristatysime ir savanorių portretų parodą. Prie šios vakarienės gali prisidėti visi norintieji pasidalinti šventine šiluma”, – teigia „Kultūros fabriko” atstovė.

Duoklė ištikimiausiai KUFA auditorijai

Renginių ciklo „Auksinis savaitgalis” programoje būtent dailiosios lyties atstovėms bus teikiamas išskirtinis dėmesys.

Pirmąjį gruodžio savaitgalį, 3 ir 4 dienomis, KUFA erdvėse šurmuliuos dizaino mugė „IKRA MADA / Auksinis showroom’as”. IKRA MADA kūrėjai buvo vieni pirmųjų kūrybinio inkubatoriaus rezidentų, o dabar nuolat sugrįžta į „Kultūros fabriką” ir suteikia galimybę įsigyti dizainerių kurtų drabužių, aksesuarų arba dovanų artėjančioms šventėms.

Ikra_mada

Gruodžio 3 ir 4 dienomis KUFA erdvėse vyks dizaino mugė „IKRA MADA / Auksinis showroom’as”. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Šventines dovanas bus galima ne tik įsigyti, bet ir pasigaminti – šeštadienį rengiamos kalėdinės „Art manija” dirbtuvės. Visi norintieji išmokti amatų paslapčių, o gal sukurti sau ar artimiesiems rankų darbo dovanėlių, kviečiami registruotis internetu.

Šventinio šeštadienio akcentas – muzikinis spektaklis-teatralizuotas koncertas „Graži ir ta kita”. Šešios muzikalios Klaipėdos jaunimo teatro aktorės koncerte pasakos apie savo moteriškas problemas, neretai tampančias ir tragiškomis, ir absurdiškomis. Originalia muzika, moterišku „stand-up” komedijos žanru ir ironija bei humoru persmelktas pasirodymas ruošiasi vėl nustebinti Klaipėdos publiką.

Vis daugiau žiūrovų sulaukiančiame KUFA kine šventinio savaitgalio metu svečiuosis kino festivalis „Šeršėliafam”. „Kultūros fabriko” lankytojos galės pamatyti net septynis gruodžio 1 – 4 dienomis kine rodomus filmus moterims ir apie moteris.

„Klounų dainos” ir pamirštos princesės

Renginių ciklą „Auksinis savaitgalis” papildys ir aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Kostas Smoriginas kartu su kompozitoriumi Audriumi Balsiu. Kūrėjai jau ne vienerius metus dirba kartu, o savo naująją koncertinę programą „Klounų dainos” Klaipėdai pristatys gruodžio 2 d. 19 val. „Kultūros fabriko” daugiafunkcėje salėje.

Jau tampa tradicija, kad savaitgalio rytai „Kultūros fabrike” skirti jaunajai publikai. Šįkart, gruodžio 3 d., 12 val. šokio teatras „PADI DAPI fish” kvies mažuosius žiūrovus į premjerą „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos”, choreografė Inga Kuznecova. Naujajame spektaklyje keturios šokėjos, perkeldamos gyvenimiškas situacijas į princesių pasaulį, pasakoja apie kiekvienoje mergaitėje glūdinčią vienintelę ir nepakartojamą princesę.

5_visa_programa

Daugiau informacijos apie „Auksinio savaitgalio HO HO HO” renginius bei programą galima rasti www.kultūrosfabrikas.lt.

„Kultūros fabriko” informacija

Leave a Reply