Gyvenimas naujojoje V. Čepo knygoje: šiek tiek kilnus, šiek tiek amoralus

Plepalai_virselis_K.inddGegužės 13 d., antradienį, 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks psichologo, Klaipėdos miesto politinio bei visuomenės veikėjo Vytauto Čepo knygos „Plepalai, arba Gyvenimo keistenybės” pristatymas.

Dalyvaus autorius Vytautas Čepas, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis, Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai Laima Akstinaitė ir Gytis Šimelionis. Muzikuos Aurelija Kržanavičienė ir Vitalij Muravjov.
Autorius, pristatantis jau 5-tąją savo knygą, priskirti  „Plepalus“ kuriam nors literatūros žanrui neskuba. Tuo tarpu, remdamasis aplink besivystančiu chaosu, autorius tai, nuo pirmos iki paskutinės eilutės perteikia savo knygoje: trumpučiai tekstai išbarstyti puslapiuose, nesusieti jokiais prasminiais ar kitokiais ryšiais.

V. Čepas savo knygos anotacijoje pabrėžia, jog kiekvienas tekstas – savotiškas, dažnai visiškai netikėtas ar net keistas žvilgsnis į kasdienį žmonių gyvenimą: nuodėmingą ir kilnų, šiek tiek moralų ir tiek pat amoralų. Anot autoriaus, tai sakymai žmonėms, nenusipelniusiems mišių, bet nejučiomis jų trokštantiems.

Knyga pasižymi išskirtiniu bruožu. Skaitytojams siūloma visiška laisvė: skaityti nuo pradžios, pabaigos, vidurio ar bet kurios kitos knygos vietos. Pabrėžtina tai, jog skaitytojui paliekama laisvė nesutikti, neigti, peikti ar smerkti. „Ne viskas knygoje yra tiesa, ne viskas teisinga“, – teigia knygos anotacija. 

Leave a Reply