Gruodis vėl skambės „Salve Musica” akordais

Netrukus atversime paskutinį 2016-ųjų metų kalendoriaus lapelį. Klaipėdos koncertų salėje gruodis vėl skambės šventinės klasikos festivalio „Salve Musica” akordais. Visą mėnesį jie skleis ramybę ir apgaubs palaima, bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika pripildys mus visus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!

FortVio_1201

Fortepijoninis trio „FortVio“. KKS archyvo nuotraukos

Gruodžio 1 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Metų laikai mėnulio šviesoje”
Fortepijoninis trio „FortVio”: Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė)
Programa: Claude Debussy, Maurice Ravel, Jurgis Juozapaitis, Ástor Piazzolla

Energingas, savitas šiemet kūrybinės veiklos dešimtmetį švenčiantis ansamblis, daugelio tarptautinių konkursų ir Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas – tai fortepijoninis trio „FortVio”. Spinduliuojantis gera nuotaika ir demonstruojantis aukščiausią profesionalumą, ansamblis visuomet siekia nustebinti klausytojus parinkdamas kūrinius, dėl kurių norėtųsi ateiti į koncertą. Šįkart jų programos pirmoji dalis skirta prancūzų impresionistų muzikai. Įspūdingo grožio ir itin sudėtingas Maurice’o Ravelio Fortepijoninis trio Lietuvoje atliekamas labai retai. Claude’o Debussy ir Jurgio Juozapaičio kompozicijas sieja tas pats pavadinimas – „Mėnulio šviesa”. Ansamblio pasirodymą vainikuos šventiški, aistringi, artėjančias šventes šaukiantys argentinietiško tango novatoriaus Ástoro Piazzollos „Metų laikai”.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

NIKO_Sviesos_1207

NIKO

Gruodžio 7 d., trečiadienis, 18.30 val.
„NIKO – Šviesos”
Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO)
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Programa: Antonio Vivaldi–Max Richter, Terry Riley, Gediminas Gelgotas

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka Naujų idėjų kameriniam orkestrui (NIKO) apibūdinti. Manantieji, kad moderni klasikinė muzika yra kažkas nesuprantamo ar nuobodaus, išgirdę NIKO atliekamus kūrinius, tikėtina, pakeis savo nuomonę ir taps tikrais tokios muzikos entuziastais. Atlikdamas kūrinius mintinai, sujungdamas populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdamas dainavimą ar minimalistinę choreografiją, kolektyvas sukuria stulbinamą patirtį. Efektas – užburiantis, rezultatas – patrauklus įvairaus amžiaus ir skonio publikai.

Pastaruoju metu NIKO tapo neatsiejama Vilniaus muzikinio gyvenimo dalimi ir Lietuvos ambasadoriumi visoje Europoje bei JAV. Inovacijas mene vertinanti Norvegijos publika festivalyje
“Festspillene i Elverum” vykusį lietuvių pasirodymą palydėjo griausmingais aplodismentais. „Tai buvo nauja, netradicinė kamerinė muzika ir… o Dieve, kokia puiki (“cool”) ji buvo! Tai yra muzika, atspindinti mūsų laiką ir pajėgi kreiptis į kur kas platesnę auditoriją”, – rašė Norvegijos dienraštis “Hamar Arbeiderblat”.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Taip_arti_taip_toli_1209

Petras Geniušas

Gruodžio 9 d., penktadienis, 18.30 val.
„Taip arti, taip toli”
Petras Geniušas (fortepijonas)
Fali Pavri (fortepijonas, Indija)
Programa: Franz Schubert, Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, George Gershwin

Žymus pianistas Petras Geniušas gyvena labai intensyviu ritmu, sėkmingai laviruodamas tarp įvairiose pasaulio šalyse vykstančių koncertų ir dėstymo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Karališkojoje Škotijos konservatorijoje Glazge. Būtent čia jis neseniai sutiko studijų Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje bendramokslį, indų pianistą Fali Pavri. Laikas ir dideli atstumai juos buvo išskyrę, tačiau vėl suvedė. „Mus sieja tiek studijos Maskvoje, tiek ir grojimas su M. Rostropovičiumi, – pasakoja P. Geniušas. – Fali buvo pirmas indų tautybės žmogus, kurį kada nors esu sutikęs. Talentingas, ramus, harmoningas. Šios savybės derėti viename žmoguje gali tik Indijoje.”
Festivalyje skambėsiančią programą P. Geniušas pavadino pagal vokiečių režisieriaus Wimo Wenderso filmą “Faraway, So Close” / „Taip arti, taip toli”. Be grojimo duetu, joje pianistai atliks ir solinius kūrinius.

„Visur publika yra gera, jei tik groji iš širdies, o ji klauso širdimi”, – viename interviu teigia P. Geniušas, tiek melomanams ir profesionalams, tiek plačiajai visuomenei tapęs aukšto lygio muzikos simboliu.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Andres_Mustonen_KKO2_1213

Andres Mustonen ir KKO

Gruodžio 13 d., antradienis, 18.30 val.
„Händel–Jazz–Bach”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Andres Mustonen ArtJazz Ensemble (Estija):
Andres Mustonen (smuikas), Jaak Sooāār (gitara), Paul Daniel (gitara), Taavo Remmel (kontrabosas), Tanel Ruben (perkusija)
Liudas Mockūnas (saksofonas)
Programa: Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach džiazo ritmu

Andresas Mustonenas – kultinė estų muzikos figūra. Šios unikalios asmenybės muzikinė veikla itin įvairiapusė: smuiku jis griežia įvairių epochų ir žanrų muziką nuo renesanso ir baroko iki džiazo, o jo batutai paklūsta tiek oratorijų, tiek šiuolaikinių kompozitorių kūrinių interpretacijos. Jis dažnai kviečiamas diriguoti orkestrams visame pasaulyje dėl savito požiūrio į savo misiją: „Mano darbas nėra mokyti atlikėjus, kaip jie turi groti – juk jie tikrai žino kaip. Mano tikslas yra juos įkvėpti, atrasti muziką kartu su jais.” Pasak Mustoneno, „griežtas žanrų atskyrimas yra viena iš nūdienos muzikos pasaulio problemų. Klasikinės muzikos koncertų lankytojams menkai rūpi roko scena, o džiazo mėgėjai nė nenutuokia, kas vyksta operos teatre. Klasikinės muzikos programų sudarytojai bijo laužyti nusistovėjusią tvarką, nenorėdami trikdyti ir gąsdinti savo klausytojų. To pasekmė yra stagnacija, nuobodulys ir muzikos mirtis. O juk kiekvienas koncertas turėtų būti gyvas emocinis patyrimas ne tik klausytojams, bet ir atlikėjams.”

Šį kartą A. Mustonenas į Klaipėdą atvyksta kartu su savo džiazo ansambliu. Jo ir Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Händel–Jazz–Bach” baroko muzika skambės uždegančiu džiazo ritmu.

Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos

Gintaras_Janusevicius_12_16

Gintaras Januševičius

Gruodžio 16 d., penktadienis, 18.30 val.
„Advento kalendorius: 24 bisai”
Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Programa: Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Johannes Brahms, Sergej Rachmaninov, George Gershwin, Vladimir Horowitz ir kt.

Po sėkmingų debiutų Niujorke, Rio de Žaneire ir Ciuriche pianistas Gintaras Januševičius grįžta į Klaipėdą su nauja šventine programa. Už savo muzikinių charakterių įvairovę „chameleonu” Vokietijos spaudos pramintas atlikėjas publikai dovanoja savo „Advento kalendorių”. Jame skamba 24 spalvingi, žėrintys ir šventiniai bisai, kurių daugelis įkandami tik pripažintiems fortepijono virtuozams. Koncerte bus atliekami daugiau nei 20 kompozitorių kūriniai, taigi pamaloninti liks ne tik visų žanrų gerbėjai, bet ir klausytojai, tik pradedantys savo pažintį su klasikine muzika.

G. Januševičius savo kelią į muziką pradėjo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jis išvyko tęsti mokslų į Hanoverio aukštąją muzikos ir teatro mokyklą. Dabar pianistas gyvena šiame Vokietijos mieste, yra koncertų ciklo „Plathner´s Eleven” įkūrėjas bei garbės meno vadovas, taip pat vadovauja dviem koncertų salėms bei dviem muzikos konkursams. Jis skaito paskaitas bei veda meistriškumo kursus įvairiose pasaulio šalyse.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Gintaras_Rinkevicius_1219

Gintaras Rinkevičius

Gruodžio 19 d., pirmadienis, 18.30 val.
„Amerikos muzikos puota”
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Solistas Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Programa: George Gershwin, Leonard Bernstein

Savo unikalia charizma, ugningu temperamentu ir išskirtine technika garsiausiose pasaulio koncertų salėse publiką užburiantis fortepijono virtuozas Alexander Paley grįžta į Lietuvą. „Dievinu maestro G. Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur”, – sako garsusis amerikiečių pianistas. Publikos numylėtinis, kasmet čia sutraukiantis pilnas sales klausytojų, ir G. Rinkevičiaus vedamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šį sykį atliks ypatingą programą – žymiausių XX a. pradžios amerikiečių kompozitorių Georgeʼo Gershwino ir Leonardo Bernsteino kūrinius. Koncerto pradžioje skambės L. Bernsteino „Simfoniniai šokiai” – kūrinys iš legendinio miuziklo „Vestsaido istorija” bei G. Gershwino Koncertas fortepijonui ir orkestrui „Žydroji rapsodija”, klasikinę muziką ir džiazo elementus sujungiantis opusas, atvėręs kompozitoriui duris į pasaulio muzikos elitą ir tapęs vienu populiariausių visų laikų amerikiečių autorių kūrinių. Antrojoje koncerto dalyje bus atliktas Simfoninis paveikslas iš operos „Porgis ir Besė”, apimsiantis populiariausias jos melodijas.

Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos

Naujametinis_kariliono_koncertas_1231

Gruodžio 25 d., sekmadienis, 16 val. ir gruodžio 31 d., šeštadienis, 23.30 val.
Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai
Klaipėdos kariliono 10-mečiui
Kęstutis Kačinskas, Stanislovas Žilevičius (karilionas)
Programa: klasikinių kūrinių aranžuotės, kalėdinės giesmės

Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius virš miesto, kaip ir kasmet, gaus Klaipėdos kariliono varpai. Juos tradiciškai kalbins Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius. Apvalanti ir stiprinanti varpų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitiems, džiaugsimės sulaukę!

Nemokamai

Kaledu_misios_1226

Alfonsas Vildžiūnas

Gruodžio 26 d., pirmadienis, 16 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
„Kalėdų mišios”
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Solistės: Rita Urniežienė (sopranas), Edita Zizaitė (vargonai)
Klaipėdos kamerinio orkestro styginių sekstetas:
Rimantė Agintaitė, Kristina Kupšienė (I smuikai), Sandra Dirgėlaitė, Teodora Morta Ajauskaitė (II smuikai), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas)
Programa: Joseph Haydn Mišios

Klasicistine skambesio darna pasižyminčios Josepho Haydno Mišios, atliekamos Klaipėdos choro „Aukuras”, pripildys klausytojų sielas didingo ir sakralaus jausmo. Melodinga, dvasinga ir tauri muzika užlies Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvę, jautria gaida prabils solistų, vargonų ir styginių kvinteto balsai. Visam atlikėjų būriui diriguos choro meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Sveikinsime vieni kitus sulaukus šv. Kalėdų!

Nemokamai

Queens_six_1227

“Queen’s Six”

Gruodžio 27 d., antradienis, 18.30 val.
„Žiemos stebuklų šalyje”
Vokalinė grupė “Queen’s Six” (Didžioji Britanija):
Daniel Brittain, Timothy Carleston (kontratenorai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai / bosai)
Programa: William Byrd, Thomas Tallis, Michael Praetorius, Christopher Tye, Gustav Holst, Edgar Pettman, Reginald Jacques, Thomas Hewitt Jones, Richard Rodney Bennett, Kenneth Leighton, Richard Madden, Matthew Kingston, Cecil Boradhurst, Felix Bernard, Jule Styne, James Lord Pierpoint, Piotr Čaikovskij ir kt.

Šiame koncerte truputį praversime paslapties skraistę, gaubiančią Vindzoro pilį (Jungtinė Karalystė). Joje gyvena ir kuria „The Queen’s Six” – šešių vyrų vokalinė grupė, dainuojanti a cappella (be pritarimo). Ji susibūrė 2008-aisiais, kai buvo minimos karalienės Elžbietos I 450-osios karūnavimo metinės. Jos garbei ansamblis buvo pavadintas „Karalienės šešetu”. Visi ansamblio nariai tarnauja Šv. Jurgio koplyčioje choristais-vikarais (giesmininkais pasauliečiais). Nuo XIV a. vidurio gyvuojantis Vindzoro pilies Koplyčios choras gieda pamaldose, dalyvauja privačiose ir valstybinėse iškilmėse, dažnai karališkosios šeimos akivaizdoje. Ansambliui teko garbė pasirodyti per privačią ceremoniją Jos Didenybės karalienės Elžbietos II ir princo Filipo, Edinburgo hercogo, garbei. Tokios išskirtinės progos įpareigoja siekti aukščiausio vokalinio meistriškumo, tačiau ypatingą kolektyvo susitelkimą ir skambesio vientisumą, publiką išsyk paperkantį bendravimo laisvumą ir žavesį labiausiai lemia tai, kad jie visi gyvena ir kasdien gieda kartu Karališkojoje koplyčioje.

Ansamblis susibūrė tam, kad skleistų savo unikalų atlikimo meną platesnei auditorijai. Jo repertuare dera asketiškas viduramžių giedojimas, puošni renesanso polifonija, jausmingi madrigalai, ilgam įsimenančios liaudies dainos ir nuotaikingos džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuotės. „The Queen’s Six” koncertavo festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, taip pat surengė sėkmingas gastroles Vokietijoje ir Austrijoje.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos

Sergej_Krylov_1228

Sergejus Krylovas

Gruodžio 28 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Žėrintis virtuoziškumas”
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas, dirigentas ir solistas Sergej Krylov (smuikas, Italija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Loreta Narvilaitė

Paskutinėmis metų dienomis klaipėdiečius vėl džiugins smuiko virtuozas Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Kaip solistas S. Krylovas nuolat koncertuoja su žymiausiais pasaulio kolektyvais, atlieka daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius. Ne kartą jis koncertavo su iškiliu violončelininku ir dirigentu M. Rostropovičiumi, kuris S. Krylovą įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų. Prieš keletą metų pradėjęs vadovauti LKO, S. Krylovas teigė: „Iš orkestro noriu to, ko siekiu ir pats: instrumentinės, techninės atlikimo kokybės, nuolatinių interpretacinių paieškų, kurioms peno teikia visą gyvenimą trunkantys tyrinėjimai. Tikiu, kad tai įmanoma pasiekti, nes mūsų kolektyvas vertas būti Europos kamerinių orkestrų dešimtuke.”

Žėrintis solisto virtuoziškumas ir harmoningas orkestro skambesys suteiks klausytojams daug gražių bei įsimintinų akimirkų.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos

Glass_duo_1229

“Glass Duo”

Gruodžio 29 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Stiklo arfa – tarp dangaus ir žemės”
Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus
“Glass Duo”: Anna Szafraniec, Arkadiusz Szafraniec (stiklo arfa, Lenkija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Piotr Čaikovskij ir kt.

Dauguma mūsų Naujųjų išvakarėse tikisi stebuklo. Unikaliu instrumentu grojantys „Glass Duo” atlikėjai drauge su Donato Katkaus vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru kviečia jį patirti! Nenustebkite scenoje šalia styginių orkestro instrumentų išvydę stiklo taures. Tik iš jų liesis ne šampanas, o visų laikų muzikos šedevrai. Tai – „stiklo arfa”, arba „angelų vargonai”. Instrumentas, kurį meistriškai valdo „Glass Duo” atlikėjai Anna ir Arkadiuszas Szafraniecai (profesionalūs smuiko ir trimito atlikėjai). Kažkada pabandę iš taurių išgauti muziką, jie taip susižavėjo šiuo užsiėmimu, kad atsisakė karjeros Baltijos filharmonijos orkestre. Įvaldę naują atlikimo techniką ir sukaupę platų kūrinių repertuarą, šiandien jie koncertuoja visame pasaulyje, stebindami klausytojus subtiliais stiklo arfos garsais. Daugelis apsilankiusiųjų dueto koncertuose savo patirtį įvardija kaip „pasivaikščiojimą debesimis” arba kaip „muziką, atklydusią iš sapno”. Tikime, kad ir Jus šis koncertas nuves į nežemiškų skambesių pasaulį.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos

Muza_Rubackyte_1231

Mūza Rubackytė

Gruodžio 31 d., šeštadienis, 18.30 val.
„Mūzos įkvėpti”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė Mūza Rubackytė (Lietuva–Prancūzija–Šveicarija)
Programa: Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Johann Adolph Hasse

Kiekvienas kūrybiškas žmogus turi savo mūzą – įkvėpimo šaltinį, veikiantį jo kūrybines vizijas ir galias. Ir ne tik poetai, rašytojai, kompozitoriai, dailininkai ar kiti meno žmonės jų šaukiasi. O kas įkvepia Mūzą Rubackytę? Jautria širdimi, genialiu talentu sąžiningai muzikai atnašaujanti menininkė viename interviu sako: „Lietuva yra mano Tėvynė, ji man davė viską. Nuolat grįždama namo, semiuosi jėgų ir įkvėpimo.” Fortepijono virtuozė nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Ji teigia: „Scena yra tiesos valanda čia ir dabar, nesvarbu, kas yra pianisto širdyje tuo momentu ir kokiame žemyne yra ta scena. […] Scena yra mano altorius, kur dega šventas aukuras.”
M. Rubackytės scenos partnerių sąraše – garsūs pasaulio orkestrai, dirigentai ir solistai. Klaipėdos kamerinis orkestras vertina galimybę kurti su ja kartu, kai, pasak pianistės, „muzikos šedevras kaskart stebuklingai atgimsta iš naujo”. Pastaruoju metu beveik kasmet į Klaipėdą atvykstanti M. Rubackytė ypač vertina susitikimus su žmonėmis: „Artimi ar tolimi, jie mums atneša nepamainomo dvasinio peno.” Pasitikime Naujuosius metus kartu su savo artimaisiais ir nuostabia muzika! Pasitikime Naujuosius metus Mūzos įkvėpti!

Bilietai – 30, 40 Eur | Nuolaidos netaikomos

2017-aisiais būkite sveiki ir laimingi, atsiverkite grožiui ir klausykitės muzikos!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply