Garsų keliai į profesionaliąją sceną

Gegužės 25 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salė nuties garsų kelius į profesionaliąją sceną jaunosios kartos dirigentams. Tai bus ne tik įkvepiantis koncertas, bet ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio dirigavimo specialybės magistrantų egzaminas. Mindaugo Bačkaus vadovaujamam Klaipėdos kameriniam orkestrui diriguos Zofia Guz (Lenkija) ir Vytautas Kiminius.

VytautasKiminius2

Vytautas Kiminius. Organizatorių archyvo nuotr.

Stilistiškai margą koncerto programą įgyvendinti padės net keturi solistai: Vytautas Sriubikis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Rimvydas Savickas (klarnetas) ir Sigitas Petrulis (trimitas).

Pirmoji savo gabumus parodys jaunoji dirigentė Zofia Guz. Ji yra Vladislavovo miesto (Lenkija) muzikos mokyklos auklėtinė. Joje Zofia mokėsi groti smuiku ir trombonu ir tuo pat metu ėjo miesto Jaunimo simfoninio orkestro dirigento asistento pareigas. 2013 m. Gdansko muzikos akademijoje ji baigė simfoninio-operinio dirigavimo bakalauro studijas. Simfoninio dirigavimo magistro studijas Zofia pratęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Juozo Domarko klasėje. Z. Guz yra dirigavusi Gdansko muzikos akademijos studentų bei vietos festivaliniam orkestrui.

Zofia_Guz_1

Zofia Guz. S. Bieg nuotr.

Antrojoje dalyje Klaipėdos kamerinio orkestro vadžias perims Vytautas Kiminius, beje, buvęs Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos birbynės specialybės absolventas. 2014 m. jis baigė birbynės bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2013 m. Vytautas pelnė Grand Prix Tarptautiniame atlikėjų konkurse „Renaissance” Armėnijoje, tris kartus tapo J. Švedo atlikėjų konkurso nugalėtoju ir pelnė pirmąją vietą 2014 m. tarptautinės asociacijos „Menas ir švietimas XXI amžiuje” konkurse. Po sėkmingo atlikėjo profesijos starto V. Kiminius pasuko dirigento keliu ir šiais metais LMTA baigia Operos ir simfoninio dirigavimo magistro studijas prof. Juozo Domarko klasėje.

Talentingo jaunimo diriguojamo Klaipėdos kamerinio orkestro programą paįvairins net keturi solistai. Aktyvus kamerinės muzikos atlikėjas fleitininkas Vytautas Sriubikis jau yra ne kartą koncertavęs su klaipėdiečių orkestru. Šiuo metu jis yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro fleitų grupės koncertmeisteris, M. K. Čiurlionio menų mokyklos fleitos mokytojas ir vienas iš viešosios įstaigos „Artis opera” įkūrėjų. Kitas solistas – obojininkas Ugnius Dičiūnas – yra Šv. Kristupo medinių pučiamųjų kvinteto narys. Dar vieno pučiamojo – klarneto – tembru programos spalvinę paletę papildys Rimvydas Savickas, kurio kelias į muziką prasidėjo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Na, o ketvirtasis solistas – tai trimitininkas Sigitas Petrulis. Jis yra Klaipėdos muzikinio teatro simfoninio orkestro narys, taip pat dėsto Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Viename koncerte matyti du dirigentus ir keturis solistus – išties retas reiškinys.

Koncerto „Garsų keliai” programos stilistinė amplitudė itin plati. Skambės muzikos šedevrai nuo baroko laikų iki pat XX amžiaus. Tai Antonijo Vivaldi, Benedetto Marcello, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Gustavo Holsto, Aarono Coplando kūriniai. Ypatingas koncerto kūrinys – specialiai šiam vakarui Rimanto Giedraičio aranžuota Siuita iš žymaus amerikiečių autoriaus Johno Williamso kino filmų muzikos, kurią atliks trimitas ir orkestras.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply