Galerijoje „TEMA“– vienos dienos paroda ir net du koncertai

Klaipėdos uosto teritorijoje įsikūrusi šiuolaikinio meno galerija „TEMA“ rugsėjo 10 dieną, penktadienį, kviečia net į tris renginius. 18 val. čia bus atidaryta Urtės Jasenkos vienos dienos paroda „Moteris yra Ragana“, o nuo 21 valandos vyks du „TEMA“ rezidentų koncertai.

Urtės Jasenkos paroda „Moteris yra Ragana“

Urtė Jasenka. Arūnės Baronaitės nuotr.
Urtė Jasenka. Arūnės Baronaitės nuotr.

Paskutinius metus dailininkė Urtė Jasenka praleido domėdamasi baltų mitologija, lietuvių liaudies sakmėmis bei pasakomis. Sukauptos žinios atsispindėjo menininkės kūryboje, piešiniuose. Nauji personažai, temos ir specifinės iliustracijos sukėlė žmonių susidomėjimą, susižavėjimą ir dar sykį patvirtino, koks ryškus yra poreikis atsigręžti į mūsų tautos šaknis.

U. Jasenka savo piešiniuose analizuoja mitinį moters vaizdinį, jos moteriškumo išraiškas, indoeuropiečių ir krikščionybės laikų nepaliestą baltišką deivės / laumės raganos pasaulį, jos kosmologiją, nagrinėja bendrą laukinės moters prigimtį, gilinasi į ritualus, prasmių persmelktą buitį, feminizmą lietuvių liaudies mitologijos, sakmių kontekste. Menininkė kviečia kiekvieną moterį ieškoti ir atrasti savo vidinę raganą – laukinę, laisvą, nepriklausomą, gamtos grožio kupiną moterį. Ši U. Jasenkos paroda pradės galerijos „TEMA“ rudens ir žiemos parodų ciklą.

„TEMA“ rezidencija rugsėjo mėnesį – muzikantų namai

Vilius Lengvinas ir Ernestas Kaušylas. Ievos Burneikytės nuotr.
Vilius Lengvinas ir Ernestas Kaušylas. Ievos Burneikytės nuotr.

„TEMA“ rezidencijoje, kurią remia Klaipėdos miesto savivaldybė, rugsėjo mėnuo skirtas mitų, kad rudenį Klaipėdoje nebėra ką veikti, griovimui. Čia šiuo metu vyksta intensyvi muzikinė sinergija, jungianti įvairių sričių muzikantus iš Klaipėdos ir Vilniaus. Kartu dirbdami „TEMA“ studijoje Klaipėdos uosto teritorijoje, jie turi galimybę pajusti uosto ritmą, specifinį garso foną, kolaboruoti ir atnaujinti savo muzikines programas, kurias rugsėjo 10 dieną pristatys Klaipėdos klausytojams.

Simboliška, kad nuo 21 valandos „TEMA“ galerijos terasoje pasirodys vasaros sezoną čia pradėję „Brokenchord“, kurie šįkart kvies kartu pasveikinti rudenį ir su klausytojais dalinsis rezidencijoje sukurtais eksperimentinės elektronikos ir gitaros garsais. Vėliau vakaro programoje bus galima paklausyti multiinstrumentininko Simo Oko ir Vytauto Narkevičiaus (trimitas) dueto.

Renginiuose galerijoje „TEMA“ (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda) būtinas galimybių pasas. Įėjimas į du koncertus kainuos 10 Eur. Programą remia „Lightforms.lt“ ir „Herkus Kantas“.

Daugiau apie TEMA galeriją: https://www.facebook.com/tematema

Leave a Reply