„Franz”: virtuozo Roko Valuntonio rečitalis Palangoje

Muzikos gurmanams VšĮ KLASIKA LT pristato dar vieną Lietuvos klasikinės kultūros padangės pažibą – pianistą Roką Valuntonį. Jaunojo virtuozo fortepijono rečitalis „Franz” vyks rugpjūčio 20 d. 20 val. Palangos kurhauzo salėje.

Rokas_Valuntonis1

Neringos Greičiutės („Slow Sunday Photography”) nuotr.

Publikos pamėgtas pianistas, pasižymintis azartišku ir spontanišku virtuoziškumu bei per kraštus trykštančiu entuziazmu ir nuoširdumu, spaudos aprašomas taip: „Šis jaunosios kartos pianistas jau spėjo pakerėti klausytojus savo interpretacijoms būdingu nevaržomos fantazijos skrydžiu, plačiai alsuojančios laisvės pojūčiu ir romantine pasaulėjauta.” (Delfi.lt). „Savo pasirodymų metu R. Valuntonis sugeba įžiebti klausytojų akyse net ne simpatijos, o didžiulio, entuziastingo susižavėjimo liepsnas”, – teigia L. Slepkovaitė, žurnalistė, LRT radijo laidos „Muzikinis pastišas”autorė. „Scenine charizma apdovanotas jaunasis atlikėjas”, – rašo D. Tamošaitytė leidinyje „Muzikos barai”.

Pianistas Rokas Valuntonis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. Aleksandros Žvirblytės klasę. Taip pat tobulinosi Sibelijaus akademijoje Helsinkyje, prof. Eero Heinonen klasėje, bei Paryžiaus La Schola Cantorum, garsaus pianisto Eugen Indjic klasėje.

Roko biografijoje – daugiau kaip dvidešimties tarptautinių konkursų Lietuvoje, Italijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Vokietijoje laurai. Paskutinieji ir svarbiausieji: I premija ir Blüthner firmos fortepijonas tarptautiniame „Nordic piano competition” Malmėje (Švedija), tarptautinio Milano muzikos konkurso „Societa Umanitaria” (Italija) nugalėtojas, prestižiškiausiame Lietuvos tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse Vilniuje pelnyta II premija. Už savo pasiekimus Rokas yra apdovanotas prestižine Karalienės Mortos premija, taip pat jam įteikti Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkų raštai.

28-erių metų pianistas jau koncertavęs visose didžiausiose Lietuvos koncertų salėse, daugumoje Europos šalių bei Japonijoje. Taipogi yra parengęs solinius koncertus su didžiausiais Lietuvos kolektyvais – Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Lundo (Švedija) simfoniniu, Panevėžio kameriniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu orkestrais diriguojant Juozui Domarkui, Lutz Köhler, Donatui Katkui, Olivier Grangean, Modestui Barkauskui, Roger Andersson, Vidmantui Kapučinskui. Rokas kviečiamas į tarptautinius festivalius Latvijoje, Danijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Japonijoje groti tarp tokių žymių pianistų, kaip Andrei Gavrilov, Eugen Indjic.

Programoje numatomi žinomiausi, sudėtingiausi ir daugiausiai dėmesio istorijoje sulaukę kompozitoriaus Franz Liszt fortepijoniniai kūriniai. Pats pianistas sakosi su nekantrumu laukiąs šio koncerto – dar niekada nėra grojęs viso rečitalio, sudaryto vien tik F. Liszto kūrybos, kurią taip mėgsta ir mėgaujasi ją atlikdamas. O taipogi tai yra didelis ir smagus iššūkis – sugroti visų laikų garsiausio fortepijono virtuozo-kompozitoriaus kūrinius. F. Liszto kūryba Rokui visada buvo artima – ją atlieka nuo vaikystės, tačiau šiame savo gyvenimo periode, kuomet pats daug keliauja ir pastovios gyvenamosios vietos praktiškai neturi, pianistas jaučia ypatingą ryšį šiam Romantizmo epochos kompozitoriui, didžiąją savo gyvenimo dalį praleidusiam kelyje iš vieno savo koncerto į kitą, o ypač trims didiesiems jo fortepijoniniams ciklams „Klajonių metai”, kuriuos Lisztas rašė keliaudamas po Europą.

ROKO VALUNTONIO fortepijono rečitalis “FRANZ” vyks rugpjūčio 20 d. 20 val. Palangos kurhauzo salėje.

Leave a Reply