Fleitos ir perkusijos spalvos koncerte „Japoniški sodai”

Fleita ir mušamieji – šis netradicinis instrumentalistų duetas rugsėjo 28 d., trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje pristatys spalvingą šiuolaikinės muzikos programą „Japoniški sodai”. Universali fleitininkė Camilla Hoitenga (Vokietija–JAV) ir perkusijos meno atstovas Norbertas Krämeris (Vokietija) įrodys, kad dabarties muzikoje fleita ir mušamieji ypač ryškiai praplečia savo galimybes.

Camilla_Hoitenga

Camilla Hoitenga. Organizatorių archyvo nuotr.

Šis festivalio „Permainų muzika” renginys bus puiki galimybė susipažinti su įvairiais fleitų tipais ir skirtingais jų panaudojimo būdais šiandienos kontekste. Visa tai perteiksianti C. Hoitenga užsienio spaudoje vadinama ekscentriška savo instrumento žinove, kuri ne tik muzikuoja, bet ta muzika ir gyvena. Japonijos žiniasklaidoje jos kuriamas garsas pavadintas rafinuotu, pagirtos muzikės interpretacijos, nukeliančios publiką į kitą pasaulį.

C. Hoitenga gimė ir užaugo Mičigano valstijoje (JAV), o šiuo metu yra įsikūrusi dviejuose pasaulio miestuose – Kelne (Vokietija) ir Sylvoje (Šiaurės Karolina, JAV). Profesines žinias muzikė gilino taip pat JAV ir Vokietijoje. Dabar ji pati veda meistriškumo kursus bei kūrybines dirbtuves visame pasaulyje.

Gausiame fleitininkės repertuare – kūriniai nuo ankstyvojo baroko iki šių dienų kompozicijų. Atlikėja nuolat pasirodo tiek koncertuose su orkestru, tiek kaip solistė ar kamerinių ansamblių narė. C. Hoitengos įrašai, ypač ištikimos kūrybos partnerės kompozitorės Kaijos Saariaho kūrinių atlikimai, yra pelnę daug apdovanojimų Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Amerikoje. Fleitininkė labai domisi japonų kultūra, dažnai lankosi Japonijoje, kur atlieka specialiai jai parašytus japonų autorių kūrinius.

Kompozitorių, bendradarbiavusių su šia puikia muzike, sąraše rasime ir lietuvę Ramintą Šerkšnytę, kurios „Mažojo princo pasaką” C. Hoitenga atliko su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Su šiuo kolektyvu atlikėja 2013 m. koncertavo „Klaipėdos muzikos pavasaryje”, o „Gaidos” festivalyje Vilniuje 2005 m. ji grojo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais.

Norbert_Kramer

Norbertas Krämeris. Organizatorių archyvo nuotr.

Perkusininkas iš Vokietijos Norbertas Krämeris savo profesijos paslapčių mokėsi Hanoveryje ir Kelne, vėliau beveik dešimt metų dėstė Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Jis daug koncertuoja solo ir įvairių šiuolaikinės muzikos ansamblių sudėtyje, vadovauja perkusijos ansambliui.

Koncerte „Japoniški sodai” skambės kūriniai piccolo, koncertinei, altinei ir bosinei fleitoms, perkusijai ir elektronikai. Bus atliktas Klaipėdoje ne kartą koncertavusio trombonininko bei kompozitoriaus Mike’o Svobodos kūrinys. Programa, beje, pavadinta pagal K. Saariaho kūrinį, turės keletą japoniškų momentų, tad supažindins klaipėdiečius ir su japonų autorių Yoshihiro Kanno bei Noriko Nakamura’os muzika. Taip pat bus atliktos Karolos Obermueller, Benjamino Broeningo, Marko Chamberso ir Davido Bohno kompozicijos. Klaipėdiečiai išgirs net penkias kūrinių premjeras.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply