„FiloCafé” klausia: kaip žmogus tampa asmenybe?

Balandžio 12 d., ketvirtadienį, jaunimo asociacija „Mediėdros”* kviečia į projekto „FiloCafé” susitikimą su literatūrologe prof. Roma Bončkute. Vakaro metu bus diskutuojama apie tai, kaip žmogus tampa asmenybe.

Asmuo – individuali būtybė. Jis jaučia, mato, galvoja, išgyvena, turi valią ir jausmus. Žmonės vienas nuo kito skiriasi savo elgesiu, išvaizda bei pasiekimais. Asmenybės sąvoka yra plati ir sudėtinga, ji apima fiziologinius ir psichologinius žmogaus ypatumus. Kiekvieną iš mūsų skiria ne tik individualūs, bet ir tarpkultūriniai skirtumai, socialinės patirtys. Asmenybės vystymosi tapsmas yra dinamiškas procesas, jį formuoja įgimtos savybės bei patirtys, kurios sudaro darnią visumą. Dėl šių priežasčių asmenybė yra sudėtinga ir unikali sistema.

Kas yra asmenybė ir kokia ji gali būti? Kaip žmogus tampa asmenybe? Kas ją formuoja? Kiekvienas žmogus yra asmuo, bet ar kiekvienas yra asmenybė?

Kartu su literatūrologe prof. Roma Bončkute plėtosime literatūrines asmenybės teorijas ir kalbėsime apie asmenybės tapsmą didžiojoje pasaulinėje literatūroje

Lauksime Jūsų balandžio 12 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. „Terminalo – kavos studijoje” (Kurpių g. 7, Klaipėda).

* „Mediėdros” – tai jaunų, talentingų menininkų, kultūrinių industrijų kūrėjų ir medijų filosofų asociacija, kurios tikslas – kurti inovatyvius kultūrinių industrijų projektus Klaipėdos miestui. Pirmasis Mediėdrų projektas yra „FiloCafé” – filosofinių diskusijų klubas, kuriame dalyvauja Klaipėdos miesto akademinės bendruomenės nariai, mokslininkai, įvairūs menininkai ir kultūros atstovai, kviestiniai svečiai iš visos Lietuvos ir, žinoma, visi mąstyti bei diskutuoti mėgstantys miestiečiai.

Leave a Reply