„FiloCafé” klausia: ar mes gyvename (ne)čia ir (ne)dabar?

Nepaisant ilgėjančios gyvenimo trukmės, mūsų išgyvenamas gyvenimas nepaliaujamai trumpėja. Būti dabartyje, būti čia ir dabar tampa universaliu, tačiau vis mažiau pasiekiamu imperatyvu. Ką mums reiškia laikas, kai jį patiriame kaip amžiną praėjusios ateities dabartį? Kaip filosofijos istorijos bėgyje nuo antikos iki šiandien mąstytojai bandė įminti laiko mįslę? Ar įmanoma pasipriešinti visų dievų tėvui Chronui, ryjančiam savo vaikus?

Apie Alzheimerio epochos grimasas ir prasmėlaikio problemą, apie laiko apsireiškimo mįsles ir paslaptis bei kitus intriguojančius klausimus bus kalbamasi Mediėdrų asociacijos* „FiloCafé” su Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dėstytoju, filosofu dr. Tomu Kiauka. Diskusijoje dalyvaus kiti filosofai, mokslininkai, menininkai, kūrėjai ir studentai!

Laukiame Jūsų 2018 m. sausio 11 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Terminale – kavos studijoje” (Kurpių g. 7, Klaipėda). Susitikime prie karštos kavos ar arbatos puodelio jaukioje aplinkoje ir turiningai praleiskime laiką su aistrą mąstyti puoselėjančiais ir skatinančiais žmonėmis!

* Mediėdros – tai jaunų, talentingų menininkų, kultūrinių industrijų kūrėjų ir medijų filosofų asociacija, kurios tikslas – kurti inovatyvius kultūrinių industrijų projektus Klaipėdos miestui. Pirmasis Mediėdrų projektas yra „FiloCafé” – filosofinių diskusijų klubas, kuriame dalyvauja Klaipėdos miesto akademinės bendruomenės nariai, mokslininkai, įvairūs menininkai ir kultūros atstovai, kviestiniai svečiai iš visos Lietuvos ir, žinoma, visi mąstyti bei diskutuoti mėgstantys miestiečiai. Vietos, kuriose vyksta diskusijos, yra populiarios miesto erdvės, siekiant mąstymo doktriną pateikti priimtinu ir patraukliu variantu.

Leave a Reply