„FiloCafé” klausia: ar integracija neskurdina savitumo?

Jaunimo asociacija „Mediėdros”* kovo 8 d., ketvirtadienį, 17.30 val. aštuntajame projekto „FiloCafé” susitikime kviečia diskutuoti apie integraciją. Vakaro svečiai – Baroti galerijos savininkai Andželika ir Isroildžonas Baroti.

Filosofijoje integracijos sąvoka nusako atskirų dalių sujungimą į vieną sistemą, taip apibrėždama santykius tarp tų dalių ir jų funkcijos. Tačiau įsilieti į kitą terpę, ypač kultūrinę, nėra taip paprasta. Šiomis dienomis sparčiai vykstant globalizacijos procesui susiduriame su opiomis politinėmis ir kultūrinėmis problemomis. Tautoms, istoriškai turėjusioms palankesnę politinę praeitį ir palankią geopolitinę dabartį, negresia kultūrinio identiteto praradimas. Svetimoje kultūrinėje aplinkoje individui tenka ne tik integruotis ir prisitaikyti prie naujos aplinkos, bet ir išsaugoti bei puoselėti savitą, o neretai ir nykstantį, gimtosios šalies kultūrinį identitetą. Ši nelengva užduotis tenka ir jį supančiam sociumui: suprasti ir atrasti.

Ar integracija neskurdina savitumo? Kaip migracija keičia asmens tapatybę? Ar ji keičia ir patį žmogų? Ką reiškia pritapti ir kurti svetimoje kultūrinėje aplinkoje? Kokie yra multikultūrinės šeimos iššūkiai?

Apie integraciją ir jos pasireiškimo formas socialiniais bei kultūriniais aspektais, kelių kultūrų sintezę, kitataučių įnašą į Lietuvos visuomenės politinį ir kultūrinį gyvenimą bei kitomis asmeninėmis patirtimis ir įžvalgomis dalinsimės kartu su Baroti galerijos savininkais Andželika ir Isroildžonu Baroti.

Laukiame Jūsų kovo 8 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. „Terminalo – kavos studijoje”
(Kurpių g. 7, Klaipėda). Susitikime prie karštos kavos ar arbatos puodelio jaukioje aplinkoje ir turiningai praleiskime laiką su aistrą mąstyti puoselėjančiais ir skatinančiais žmonėmis!

* Mediėdros – tai jaunų, talentingų menininkų, kultūrinių industrijų kūrėjų ir medijų filosofų asociacija, kurios tikslas – kurti inovatyvius kultūrinių industrijų projektus Klaipėdos miestui. Pirmasis Mediėdrų projektas yra „FiloCafé” – filosofinių diskusijų klubas, kuriame dalyvauja Klaipėdos miesto akademinės bendruomenės nariai, mokslininkai, įvairūs menininkai ir kultūros atstovai, kviestiniai svečiai iš visos Lietuvos ir, žinoma, visi mąstyti bei diskutuoti mėgstantys miestiečiai.

Leave a Reply