„FiloCafé” klausia: ar fotografijoje galime užfiksuoti būtį?

Treigys

Remigijus Treigys. Donato Bielkausko nuotr.

Ar galima nuotraukose įamžinti daiktus, žmones – nugramzdinant laiką ir ištrinant erdvę? Ar fotografas savo darbais prilygsta filosofui, bandančiam atskleisti daiktų esmę? Ar jis gali atsiriboti nuo aplinkinio pasaulio kontekstų ir savo fotojuostelėje užfiksuoti tikrovę tokią, kokia ji yra? Gal būtent pasitelkdamas subjektyvumą fotografas atskleidžia vidinę daiktų esmę? O gal nuotraukose užfiksuoti daiktai tėra tikrovės atspindžiai, kasdienybės grimasos ir mūsų iliuzijų simuliakrai?

Mediėdrų asociacija* kviečia į antrąją „FiloCafé” diskusiją šiais klausimais su Klaipėdos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dėstytoju, fotomenininku Remigijumi Treigiu. Diskusijoje dalyvaus kiti filosofai, mokslininkai, menininkai, kūrėjai ir studentai!

Laukiame Jūsų gruodžio 7 dieną, 17.30 val. „Terminale – kavos studijoje” (Kurpių g. 7, Klaipėda). Susitikime prie karštos kavos ar arbatos puodelio ir turiningai praleiskime laiką su aistrą mąstyti puoselėjančiais ir skatinančiais žmonėmis!

* Mediėdros – tai jaunų, talentingų menininkų, kultūrinių industrijų kūrėjų ir medijų filosofų asociacija, kurios tikslas – kurti inovatyvius kultūrinių industrijų projektus Klaipėdos miestui.

Leave a Reply