Festivalyje „Sirenos“ – Beno Šarkos spektaklio premjera

Vilniuje vykstančiame tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“ (rugsėjo 24 – spalio 5 d.), kuris vienuoliktąjį kartą kviečiantis pažinti netradicinį teatrą, premjerą pristatys ir klaipėdietis Benas Šarka.

Festivalio programoje – garsūs užsienio kūrėjai, lietuviškų spektaklių vitrina ir edukacinė programa bei diskusijų klubas.

Šiemet „Sirenų“ festivalis kviečia žiūrovus pažinti teatrą. Ar teatras šiandien dar gali nustebinti? Ar tai, kas vyksta teniso kortuose, Katedros aikštėje, kapinėse – teatras? Ar teatras prasideda ausines nusiėmus ar jas užsidėjus? Atsimerkus ar užsimerkus?

Žaidimas, eksperimentas, skirtingos formos ir bandomas prognozuoti patvarumas – tai raktažodžiai, tinkantys šiemet prie Lietuvos teatro panoramos atsirasiančiai eksperimentinei daliai, kurioje pristatomi nestandartiniai meno kūriniai. Joje dalyvaus ir Klaipėdos Žvejų rūmų Gliukų teatras, atstovaujamas B. Šarkos.

B. Šarka iš Nacionalinio dramos teatro dekoracijų dirbtuvių išvys darbuotojus ir įkurdins ten premjerinį spektaklį „Sirenos negali nekaukėti“ (spalio 2 d. 22 val.). Kompozitoriaus amplua šįkart prisistatantis menininkas kviečia panirti į klykiantį teatrinį šėlsmą: „Negalima dainuoti lyriškai, kai miršta šimtai žmonių“, – sako menininkas.

Klaipėdos publika naująjį B. Šarkos spektaklį „Sirenos negali nekaukėti“ galės pamatyti ir įvertinti Žvejų rūmuose lapkričio 4 d. 19 val.

Leave a Reply