„Egzotiniai šokiai” skambės pučiamųjų garsais

„Egzotiniai šokiai” – taip pavadinta spalio 6 dieną, antradienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje skambėsianti programa, kurioje susitiks Latvijoje gerai žinomo kamerinio orkestro Sinfonietta Riga medinių pučiamųjų kvintetas ir Rygoje gyvenantis lietuvių saksofonininkas Arvydas Kazlauskas.

Simfonieta Ryga puc kvietetas ir Kazlauskas

Kamerinio orkestro “Sinfonietta Riga” pučiamųjų kvintetas ir Arvydas Kazlauskas. Organizatorių archyvo nuotr.

Kamerinio orkestro Sinfonietta Riga medinių pučiamųjų kvintetas gyvuoja jau aštuonerius metus. Ansamblyje groja vieni geriausių savo instrumento meistrų Latvijoje: Ilona Meija – orkestro pirmoji fleita bei Rygos J. Vytuolio muzikos akademijos docentė; Pēteris Endzelis – pagrindinis obojininkas; Artūrs Šults – Sinfonietta Riga bei Latvijos nacionalinio simfoninio orkestrų pirmoji valtorna; Jānis Semjonovs – Sinfonietta Riga ir Latvijos nacionalinio simfoninio orkestrų pirmasis fagotas bei Rygos J. Vytuolio muzikos akademijos lektorius; Guntis Kuzma – orkestro Sinfonietta Riga pirmasis klarnetas bei Rygos J. Vytuolio muzikos akademijos docentas.

Kolektyvas savo programose atlieka įvairių epochų muziką, tačiau ypatingą dėmesį skiria Latvijos kompozitorių kūriniams, dažnai atlieka jų premjeras, o šiuo metu aktyviai įrašinėja šių autorių kompozicijas.

Arvydas Kazlauskas bakalauro ir magistro studijas baigė Rygoje, J. Vituolo muzikos akademijoje, ir čia liko dėstytojauti. Saksofonininkas yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Jis grojo su Lietuvos valstybiniu ir Latvijos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, kameriniu orkestru Sinfonia Concertante, orkestru Sinfonietta Riga, Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestru. Atlikėjas daug koncertuoja kaip solistas ir įvairių ansamblių narys, dalyvauja meistriškumo kursuose ir pats juos organizuoja. A. Kazlauskas yra ir Lietuvos muzikos akademijos docentas, dirba J. Medinio aukštesniojoje muzikos mokykloje bei pučiamųjų orkestre Rīga. Arvydas ne kartą koncertavo Klaipėdos koncertų salėje kartu su Rygos saksofonų kvartetu.

Programos „Egzotiniai šokiai” branduolį sudaro su egzotiškais kraštais susijusi, įdomiais ritmais pripildyta muzika. Koncerte išgirsime Alžyro, Kubos, Vengrijos, Prancūzijos autorių kūrinius bei kelionių įspūdžius aranžuotėse. Skambės ir nuotaikingas jaunosios kartos latvių kompozitoriaus Jēkabo Nīmanio kūrinys, A. Kazlausko iniciatyva specialiai parašytas šiai muzikantų sudėčiai. Taip pat Marc Eychenne, Lee Hyla, Jean Francaix, Darius Milhaud ir Paquito D’Rivera kompozicijos. Jose saksofonas atliks tiek solisto, tiek ir lygiaverčio ansamblio dalyvio vaidmenis. Maloniai kviečiame!

KKS informacija, parengė Kristina Malceva

Daugiau informacijos – www.koncertusale.lt

Leave a Reply