Džiazo stereotipus laužys „Newlux”

Dvi savaitės – lygiai tiek liko iki jau 22-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio, birželio pirmąjį savaitgalį uostamiestį vėl paskandinsiančio nenuilstamame džiazo ritme. Pasaulinės muzikos žvaigždes iš Prancūzijos „Electro Deluxe Big Band”, britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”, „būgnų dievas” Jojo Mayer ir Klaipėdos džiazo orkestras – tai tik dalis šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių. O štai džiazo stereotipus festivalyje šiemet laužys svečiai iš Sankt Peterburgo – grupė „Newlux”.

Newlux

“Newlux”. Organizatorių archyvo nuotr.

„Newlux” tikrai nėra įprasta džiazo muzikos grupė. Šių charizmatiškų vaikinų iš Rusijos kultūros sostine tituluojamo Sankt Peterburgo atliekama muzika skamba puikiai bet kokioje scenoje. Juolab kad tai – nusistovėjusių džiazo muzikos stereotipų laužytojai”, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Festivalio organizatorė pridūrė, kad savaip, džiazo muzikos stiliumi perdainuodami garsiausius pasaulio muzikos hitus, „Newlux” išskirtinai profesionaliai visiems gerai žinomiems kūriniams suteikia visiškai naują, dar negirdėtą ir nuotaikingą skambesį.

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale. Daugiau: www.jazz.lt.

Leave a Reply