Džiazo festivalyje – unikalus lietuvių projektas

Birželio pirmąjį savaitgalį uostamiestį sudrebinsiantis Klaipėdos pilies džiazo festivalis didžiuojasi galėdamas savo žiūrovams pristatyti ne tik garsiausias pasaulio muzikos žvaigždes, bet ir unikalius lietuvių atlikėjų ir muzikantų projektus.

Vilija_Mataciunaite2

Vilija Matačiūnaitė. Organizatorių archyvo nuotr.

Auksinis Lietuvos balsas Vilija Matačiūnaitė ir profesionalusis džiazo orkestras „Kaunas Big Band” specialiai 22-ajam Klaipėdos pilies džiazo festivaliui paruošė iki šiol dar niekur negirdėtą programą „Natalie Cole prisimenant”, skirtą šiai garsiai JAV muzikos atlikėjai atminti.

„Energinga ir charizmatiška Vilija Matačiūnaitė yra daugybės festivalių, konkursų nugalėtoja, 2013-aisiais ji išrinkta Lietuvos auksiniu balsu, o 2014-aisiais atstovavo Lietuvai „Eurovizijoje”. Nors Vilija labiau žinoma kaip kaip pop ar rock muzikos stilių atlikėja, tačiau dar 2011-aisiais ji Vilniaus kolegijoje baigė džiazo vokalo studijas bei šiuo metu vis daugiau dėmesio savo kūryboje skiria būtent džiazui”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Festivalio scenoje V. Matačiūnaitė pasirodys kartu su vienu garsiausių ir geriausių šalies džiazo orkestrų – „Kaunas Big band”. Tai aktyviai šalies muzikiniame gyvenime dalyvaujantis orkestras, meistriškai atliekantis ir orkestrinio džiazo klasiką, ir šiuolaikinio džiazo kompozicijas bei linkstantis į eksperimentus ir garsėjantis savo įsimintinomis programomis, tokiomis kaip „Džiazas prie…”, „Džiazo pamokos”, „Jazz & Breakdance Show” ir kt.

Natalie Cole –net 9 „Grammy” statulėlių laimėtoja, džiazo legendos Nato Kingo Cole duktė. N. Cole pasaulį paliko paskutiniąją praėjusių metų dieną, sulaukusi 65-erių. Pirmąjį savo albumą N. Cole išleido 1975 m., o jo daina “Thiswill be” pasiekė topų viršūnes.

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Šių metų festivalio programoje – pasaulinės muzikos žvaigždės iš Prancūzijos „Electro Deluxe Big Band”, britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”, „būgnų dievas” Jojo Mayer ir Klaipėdos džiazo orkestras, bulgarų muzikos stebukladariai „Funky Miracle”, Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė „Apple Tea”, „priešnuodis blogoms žinioms” Keiko Borjeson, abejingų nepaliekantis Carlos Johnson, džiazo stereotipų laužytojai „Newlux” ir kt.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale. Daugiau: www.jazz.lt.

Leave a Reply