„Dizaino manufaktūra”: tavo meno parodos plakatas

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) liepos 14 ir 15 dienomis 16–19 val. vyks jau šeštąjį sezoną savo veiklą tęsiančio tradicinio projekto „Dizaino manufaktūra” nemokamos grafikos meno kūrybinės dirbtuvės. Šįkart kūrybinių industrijų projekto užsiėmimams vadovausiantis grafikas Edmundas Birgėla siūlys interpretuoti meno parodos plakato tema.

Dizaino_manufakturos_socialinio_plakato_dirbtuves_2014_KKKC_Meno_kiemo_archyvo_foto

Plakatas, sukurtas 2014 m. „Dizaino manufaktūros“ Socialinio plakato dirbtuvėse. KKKC Meno kiemo archyvo nuotr.

Plakatas yra itin galinga raiškos priemonė, kuria galima ne tik informuoti, bet ir komunikuoti, keisti, deklaruoti, prieštarauti, provokuoti. Galbūt jums nepatinka kai kurių parodų plakatai ir jūs pageidautumėte savosios versijos? Kita vertus, gal norėtumėte, kad plakatas taptų jūsų paties požiūrio į pasaulį atspindžiu? Surizikuokite paklaidžioti po įsivaizduojamą savo muziejų ar parodą ir sukurkite tik jam skirtą individualų taikomosios grafikos kūrinį.

Šiose kūrybinėse klajonėse jūsų vedliu tradiciškai taps savo srities profesionalas – žinomas Lietuvos grafikas, dėstytojas, daugelio parodų ir tarptautinių festivalių dalyvis Edmundas Birgėla (Šiauliai). Dviejų dienų trukmės kūrybinėse dirbtuvėse menininkas dalyvius supažindins su grafikos priemonių įvairove, meninės raiškos priemonėmis: linija, dėme, kompozicija, jų charakteriu ir panaudojimo plakate galimybėmis, įvaizdžiais ir jų kontrasto svarba kuriant taikomosios grafikos kūrinį. Įgijus teorinį pagrindą, E. Birgėla kiekvienam užsiėmimų dalyviui padės susikurti savo meno parodos, kuri turėtų vykti arba įvyks tik jūsų vaizduotėje, plakatą.

Apie projektą „Dizaino manufaktūra”

„Dizaino manufaktūra” – tai nuo 2010 m. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vykdomas tarpsektorinis bendradarbiavimo projektas, skirtas plėsti kultūros ir meno prieinamumą bei sukurti naujus kūrybos produktus ir paslaugas, paremtus inovacijomis ir informacinėmis technologijomis. „Dizaino manufaktūra” taiko manufaktūros veikimo principus, kuomet atskirus produkcijos idėjų kūrimo ir gamybos etapus atlieka dirbtuvių dalyviai, besispecializuojantys skirtinguose darbo baruose. Projekto strategija yra sudaryti sąlygas besidominčiajam menu generuoti savo kūrybinę viziją nuo pirminio „proto šturmo” iki gamybos, nuo kūrybinės žaliavos iki gaminio, kurį pagamins bendrovės – projekto partneriai. Projekto metu yra kuriamas klasteris, vienijantis kultūros ir verslo atstovus. „Dizaino manufaktūros” veiklų tikslas – nuosekliai formuoti ir pristatyti Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse populiarią „craft and design” tendenciją, kuomet atskirtis tarp profesionalaus amato, dizaino ir technologijų bei vizualinio ar medijų meno nėra tokia didelė, kaip Lietuvoje.

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) liepos 14, 15 d. 16 val. „Dizaino manufaktūros” grafikos meno kūrybinės dirbtuvės: meno parodos plakatas, lektorius Edmundas Birgėla (trukmė – 3 val., užsiėmimai nemokami, registruotis tel. 8 618 14506 arba el. p. inga@kkkc.lt).

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Leave a Reply