DALIA BIELSKYTĖ PRISTATO TREČIĄJĄ POEZIJOS KNYGĄ

Dalios Bielskytės naujosios knygos viršelis

Dalios Bielskytės naujosios knygos viršelis

Kovo 26 d., trečiadienį, 17.30 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks trečios Dalios Bielskytės poezijos knygos „Vardas debesies“ pristatymas.

D. Bielskytė yra išleidusi dvi eilėraščių knygas – „Raudona“ (2006) ir „Vėduoklė“ (2009). Už debiutinę „Raudoną“ poetė pelnė Zigmo Gėlės premiją.

„Eilėraščių rinkinyje „Vardas debesies“ Dalia lieka ištikima ekspresyvumui, mažažodystei, grakščiai eilėraščių formai, bet tekstai aštresni, ryškesnės ironiškos intonacijos, nuo tragizmo dažnai pereinama prie žaismingo sarkazmo. Šioje knygoje, kaip ir ankstesnėse, dera dailė ir poezija – eilėraščius papildo dailininko Arūno Mėčiaus iliustracijos“, – lakoniškai leidinį apibūdina jo redaktorė Eglė Bielskytė.

Naują knygą D. Bielskytė dedikuoja savo gyvenimo ir kūrybos partneriui, šviesaus atminimo dailininkui Arūnui Mėčiui, jos pristatymas vyks dailininko gimimo dieną. Taip išsaugoma daugiametė Dalios ir Arūno kūrybinio dueto tradicija per jo gimtadienį rengti kultūrinius renginius ir susitikti su draugais.

„Ši knyga – ne requiem. Tai dviejų žmonių dvylikos bendro gyvenimo metų kelio dulkės ir kibirkštys, akimirkos, kurias jie vienas kitam dovanojo. Tai liudijimas, kad kūryba yra stipresnė už mirtį“, – sako knygos autorė, prašydama neieškoti naujame poezijos tomelyje mirties atvaizdų – jų ten nėra.

Renginyje dalyvaus I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis, literatūrologas Marijus Šidlauskas, knygos redaktorė E. Bielskytė, knygos dailininkas Arūnas Juozapaitis, knygos mecenatas Saulius Jokužys ir knygos autorė D. Bielskytė.
 
Tekstus skaitys „Apeirono“ teatro aktoriai. Anot teatro režisierių Eglės Kazickaitės ir Gretos Kazlauskaitės, „Apeirono“ teatras paklūsta žodžiui ir kviečia: „Jei norite žiūrėti – likite atsimerkę, jei norite išvysti – užsimerkite.“

Vakaro maestro – Saulius Šiaučiulis.  

Po renginio laukia staigmena: bibliotekos kavinėje „Pauze“ trijų paveikslų parodą atidarys knygų dizaineris dailininkas A. Juozapaitis. Šį kartą maisto ir meno gurmanų meniu – itin subtili kaligrafijos paroda „Randori“.

Leave a Reply